Pčr Prosek a bezdůvodné ověření identity

Od: Datum: 12.06.15 03:50 odpovědí: 53 změna: 17.06.15 07:25

Dobrý den,

Dnes kolem 1:00 jsem si šel koupit něco k jídlu s tím, že doma nic nebylo. Cestou z obchodu jsem byl zastaven hlídkou PČR ve služebním autě s tím, že chtějí okamžitě vidět mojí občanku. Já jsem nevěděl o co jde, tak jsem bez jakého koli odporu občanku policii dal. Oni si opsali r.č, jméno, bydliště, číslo občanky. Občanku mi vrátily, a odjeli pryč. Nedozvěděl jsem se tedy z jakého důvodu si tyto informace opsali, proč mě zastavily a co je vedlo k tomuto jednání. Z předchozích zkušeností vím, že policista, který si mojí občanku bral je v tomto místě vyhlášený s tím, jak jedná s lidmi (asi si každý dovede domyslet, co znamená obtěžování a bezdůvodná identifikace občana) a především neoprávněné jednání. Chtěl jsem se zeptat, jestli opsané informace mají nějakou váhu a případně co by se mi mohlo stát, když jsem pouze šel po chodníku. Případně jak se do budoucna proti tomuto jednání pčr bránit? Je zřejmé, že to není uplně v pořádku a popravdě řečeno mě to velice rozhodilo a obtěžovalo mě to. Chtěl jsem podat stížnost, ale bohužel nevím číslo odznaku policisty.Vím jen to, že 100% bych jej poznal a že už mě kontroloval několikrát., Popravdě řečeno, jeho počínání mě SILNĚ obtěžuje a nevidím k tomu sebemenší důvod. Jak se v tomto případě bránit a jaké zařídit opatření proti tomuto jednání ze strany PČR?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: blackman*
Datum: 12.06.15 04:08

ještě podotknu skutečnost, že nedošlo k žádnému poučení o právech, žádné formální výzvy ale jednalo se o holé "dejte mi občanku". Vzhledem ke skutečnosti, že tento konkrétní policista je vyhlášený pedant a nemá daleko k brutálnímu násilí, tak jsem občanku raději dal, abych se alepoň dostavil domů bez újmy na zdraví případně bez dalších obstrukcí...

doplněno 12.06.15 04:13:

popravdě se začínám bát vyjít z bytu abych nebyl kontrolovaný tímto strážníkem (nikdo jiný mě v životě nekontroloval) a hlavně jeho přístup není zcela ve shodě s českými zákony - brutalita, tykání, nepoučuje jaké mám práva (jestli mohu odmítnou ukázat OP nebo jestli to je nutnost, na základě jakého zákonu toto požaduje, atp). Jak toto řešit? opravdu se už bojím vyjít ven z bytu abych neměl problémy. Víckrát občanku ukazovat totuto strážníkovi nehodlám. Bojím se, že mi "přišije" nějaké trestné činy nebo přestupky, o kterých ani nevím. Ještě bych chtěl zmínit, že na seznamu, kam si zapicoval mé údaje bylo asi 6 dalších lidí.

Datum: 12.06.15 09:18
avatar

Tak kdo tě vlastně kontroloval? Policie ČR nebo strážník? To je docela rozdíl.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 12.06.15 06:20
avatar

Dobrý den, budete asi mladý člověk, který nemá zkušenost s bolševikem. Tehdy byla kontrola OP (a zvláště v noci) běžná praxe. Hlavně se to týkalo lidí mladých a případně vlasatých nebo v džínách. Průšvih bylo např. tričko s anglickým nápisem, ale to je jiná věc. Ve Vašem případě si můžete stěžovat u nadřízeného toho policisty nebo na policejní inspekci. Jeho identifikace nebude tak obtížná, protože by mělo být zjistitelné, kdo a kdy sloužil. Ovšem, je zajímavé, že Vy znáte svého policajta.

Máte čisté svědomí a nezná on už i Vás z minulosti? Zdravím!

doplněno 12.06.15 06:35:

ernie - možná se to z mého textu nezdá, ale mám stejný názor jako Vy. Snad jen upřesním, že na tom nádraží je k tomu nejvhodnější Lampárna .

doplněno 12.06.15 08:00:

Nevolám po policejním státě, ale i slušný člověk, když vidí policistu, by měl mít trochu staženou p*dýlku. Sice pomáhají a chrání, ale je to i represe a mají mít autoritu. Když měl policista ještě zelenou uniformu, tak byl občan jako beránek (netvrdím, že to bylo košér), ale dneska si může kde kdo na něho vyskakovat, i když dělá svou práci. Je fajn znát svá práva, ale také je dobré znát a ctít své povinnosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.15 06:31
avatar

Na to, že byl dotyčný perlustrován, si může jít stěžovat tak leda na nádraží...

doplněno 12.06.15 06:40:

Já vím, to bylo spíše směrem k tazateli

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.06.15 15:12
avatar

Jen pro zajímavost" ono se to hlídkám v noci i doporučovalo, "že aby hlídka neusnula".

To není nic pro ani proti, jen poznámka in margine.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.15 06:26
avatar

Zákon o Policii

ZÁKLADNÍ POVINNOSTI

§ 9

Zdvořilost

Policista a zaměstnanec policie jsou při plnění úkolů policie povinni dodržovat pravidla zdvořilosti a dbát cti, vážnosti a důstojnosti osob i své vlastní.

§ 62

Pořizování záznamů

(1) Policie může, je-li to nezbytné pro plnění jejích úkolů, pořizovat zvukové, obrazové nebo jiné záznamy osob a věcí nacházejících se na místech veřejně přístupných a zvukové, obrazové nebo jiné záznamy o průběhu úkonu.

§ 63

Prokázání totožnosti

(1) Prokázáním totožnosti se rozumí prokázání jména, popřípadě jmen, příjmení, data narození a v případě potřeby také adresy místa trvalého pobytu, adresy místa pobytu nebo adresy bydliště v zahraničí, rodného čísla a státní příslušnosti. Rozsah a způsob zjišťování osobních údajů musí být přiměřené účelu zjišťování totožnosti.

(2) Policista je oprávněn vyzvat k prokázání totožnosti osobu

a) podezřelou ze spáchání trestného činu nebo správního deliktu,

b) zdržující se v prostoru, o kterém lze důvodně předpokládat, že se v něm zdržují cizinci bez povolení opravňujícího k pobytu na území České republiky,

c) bezdůvodně se zdržující v bezprostřední blízkosti policií chráněného prostoru nebo v místě, z něhož lze tento prostor účinně ohrozit,

d) od níž je požadováno vysvětlení,

e) odpovídající popisu hledané nebo pohřešované osoby,

f) vstupující do policií chráněného objektu nebo prostoru anebo do místa, kam je policistou zakázán vstup, nebo z tohoto objektu, prostoru anebo místa vycházející,

g) která má na místě veřejně přístupném zbraň a je důvodné podezření, že zbraně může být užito k násilí nebo pohrůžce násilím,

h) zdržující se v blízkosti místa, kde došlo ke spáchání trestného činu nebo správního deliktu, k požáru anebo jiné mimořádné události,

i) která má být předvedena na žádost příslušného orgánu podle jiného právního předpisu6),

j) která je oznamovatelem podezření ze spáchání trestného činu nebo správního deliktu,

k) na žádost jiné osoby, která má na zjištění totožnosti právní zájem, jakož i osobu, která o prokázání totožnosti policistu žádá, a zjištěné osobní údaje předat osobě, která o prokázání totožnosti požádala, nebo

l) při plnění jiného úkolu, je-li to nezbytné k ochraně bezpečnosti osob a majetku, veřejného pořádku nebo pro předcházení trestné činnosti.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.06.15 19:42
avatar
Ale musí oznámit dotyčnému zaco a proč je kontrolován!
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.06.15 21:34
avatar

Nemusí !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.15 06:43
avatar

Ono, popravdě, vzpomenout si v noci, že doma není nic k jídlu a jít nakupovat hodinu po půlnoci je přinejmenším zvláštní. My večer dodělali chleba a na vesnici mi nezbývá nic jiného, než počkat do rána a dojet koupit nový. V noci spím a nedělám inventuru špajzu.*ee* Stejně by mi to nebylo nic platné.

Protože trestných činů je čím dál víc, hlídka projíždí a sleduje. Případně zkontroluje - kdo jste a kam jdete. Také byste /podle nich/ mohl jít něco obhlížet. Proto Vás legitimují. Když se pak na uvedeném místě něco šupne, už vědí, že jste se tam v určitou dobu motal. Co podle Vás není v pořádku? A co Vás tolik obtěžuje? Sáhnout pro občanku? To jsou občas horší věci v životě, je vidět, že jste ještě asi mnoho nezažil. Horší, kdyby Vás takhle v noci, kdy chodíte nakupovat, obstoupila tlupa cikánů, chtěli peníze, mobil a přišel byste o pár zubů. Ukázat policii občanku a moci jít dál je proti tomu balada.

Sáhnout do kapsy a předložit občanku mi nepřipadá jako nic ponižujícího či obtěžujícího. Proč? Ukážu a jdu dál na nákup. . Na to mají právo. Pendrekem jste nedostal, vulgární nebyli, tak na co si stěžujete?

Policistu, který jedná špatně s lidmi, znáte z předchozích zkušeností. Asi ty policisty nějak přitahujete, nebo na ně máte štěstí. Pročpak?

Přestaňte pitvat maličkosti, nakupujte ve dne, jako většina ostatních lidí. Pokud máte snad v noci hlad a doma nic, do rána určitě hlady neumřete. A vyhnete se tomu, že budete třeba podezřelý. Kdybych Vás v 1 hodinu potkala někde v tmavé uličce, také bych si myslela ledacos jiného, než to, že jen pokojně kráčíte pro chleba a syrečky. :-D Jaga.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: nikc®
Datum: 12.06.15 08:59

Jaga. Dobrý den. Třeba pan tazatel pracuje v noci a je zvyklý být vzhůru v noci.

doplněno 13.06.15 10:38:

Když mají večerky otevřeno, proč by si nezašel nakoupit? Ale po té zkušenosti co má, možná už nepůjde.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.06.15 09:22
avatar

V určitých částech nesouhlasím. Tak za 1. ve městě pokud je otevřená prodejna, si můžu jít nakoupit kdy chci co chci. Pokud je to pro vesničany zvláštní, je to jejich boj. Za 2. mě s otázky jasně vyplývá, že nejde jen o kontrolu, ale i o způsob, jakým policie postupovala. Dej mi občanku je chování jen arogantního blbce, který si po nocích léčí eho.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.06.15 19:41
avatar
To jsou zase rady. Člověk aby se neodlisoval od ostatních, tak v noci ať sedí doma.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.06.15 06:50

Dobrý den.

Možná vypadáte pro PČR podezřele/jako zloděj, aj./Tak se nedivte koná svou povinost.A nezlobte se co jsem napsal.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.06.15 07:37
avatar

Jen uvažuji: Tak jako si vy pamatujete tohohle policistu, tak si on pamatuje on vás. Ví, že se pohybujete v nějakých podivných dobách na podivných místech. Tak pro jistotu chtěl vědět, kdo jste. ;) Všichni křičíme, že chceme bezpečný stát pro bezpečný život. Tak tohle policista dělá. Za to je placen. A nechápe, stejně jako my, že někdo jde po půlnoci shánět žvanec.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 12.06.15 07:40
avatar

Dost dobře nechápu, co Vás rozčílilo. Polda po Vás chtěl občanku - to má být jako problém? Problém možná nastane, až mu ji podle Vašich slov ,,víckrát neukážete´´

Já jsem rád, že poldové něco dělají, i když jako člověk, který tráví za volantem mnoho hodin, musím ukazovat doklady a dýchat do měřáku dost často. Ale zase to přináší ovoce - kdyby ta kontrola zabavila papíry jen jedinému pirátovi silnic, tak to beru jako pozitivum.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 12.06.15 07:48

Bééé bééé, ovce bečí a vy jste za podezřelého, co si vlastně dovolujete lízt v noci do večerky a nemít nakoupeno? Asi vypadáte divně, na nose bradavici, koště v ruce, za krkem černu kočku a z kapsy vám čouhá učebnice famfrpálu...

Příště začněte nahrávat mobilem situaci, na to máte právo - je to úřední zákrok a úřední osoba je povinna strpět pořizování záznamu. Hodně věcí to vyřeší, polda bude buď jak beránek nebo dostanete do držky a pak si teprv můžete stěžovat.

Pokud je chcete ještě víc vytočit, tak si pamatujte, že vy pouze musíte prokázat totožnost, tj. občanku jim nedávejte. Já jsem byl v této situaci jen jednou, nabídl jsem jim řidičák a požadoval na záznam jméno osoby, které jsem podobný. Znechuceně odjeli.

doplněno 12.06.15 08:04:

Já se s nima absolutně nehádal, nebyl protivný a spolupracoval jsem. Nejsem ovce a mám svá práva, která mohu bez debat využít. Čas šedých morů snad je už pryč, jen by jim to měl někdo říct. Prostě jsem je zarazil v rozletu s tím, že si chci pořídit záznam z jednání s úřední osobou a že jim samozřejmě svá data rád poskytnu, vytáhl mobil a ve slušné debatě jsem ho požádal o jméno hledané osoby, které jsem podobný. Evidentně jsem zas tak podobný nikomu nebyl...

doplněno 12.06.15 09:17:

Jethro: Nemáš pravdu. Principielně ani konkrétně. Vyšlo k tomu vícero judikátů a např zcela jasné stanovisko Ministerstva vnitra, tedy šéfů, které musí polda poslouchat:

Na tento problém reagovalo před půl rokem také Ministerstvo vnitra ve svém stanovisku k právu shromažďovacímu. Podle něj pro prokazování totožnosti osob, které se nedopouští žádného přestupku, není důvod. Policie musí respektovat zákon a vyžadovat doklady jen tehdy, je-li někdo z přestupku skutečně podezřelý.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.06.15 07:52
avatar

Sunset, ale no tak! Nebuďte protiva! *hej* Nehádejte se, diskutujte! Diskuze je o argumentech, hádka o nadávkách a emocích a snaze urazit, ublížit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.15 08:19
avatar

Jméno hledané osoby, respektive jiný důvod proč tě lustruje, ti policista samozřejmě nemusí (a v některých případech ani nesmí) sdělovat.

Policisté zřejmě usoudili, že hledaná osoba by se takhle nechovala, tak od dalšího zjišťování upustili. Ty si myslíš, že jsi hrdina, dotyční policisté si nejspíš myslí, že jsi debil. Tak či onak, je to jedno.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 12.06.15 10:07

sunset: "Na tento problém reagovalo před půl rokem také Ministerstvo vnitra ve svém stanovisku k právu shromažďovacímu. Podle něj pro prokazování totožnosti osob, které se nedopouští žádného přestupku, není důvod."

Přečtěte si zákon a pak nebudete psát blbosti! Konkrétně prokázání totožnosti Z. č. 273/2008 Sb., abyste nehledal v nějakých jiných judikátech a nebo nějaká stanoviska MV, která proti zákonu nemají žádnou váhu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.15 18:45
avatar

Nějaké odkazy na judikáty? Za druhé, stanovisko MV k právu shromažďovacímu bude trošku něco jiného, než lustrování podezřelé (podle policie, upozorňuju) osoby v jednu v noci. Co jako myslíš? Podáš stížnost a? Policajt bude tvrdit, že jsi byl podobný hledané osobě. Anebo jsi skutečně podezřelý... Je nějaký měřák na skutečně podezřelého? A dál? Aby jsi vychladl, nejsem ovce, s policií se nebavím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.15 07:52
avatar

Policista konal v rámci svých oprávnění. Tečka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anonym0
Datum: 12.06.15 08:54

Ne nekonal. tecka

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.15 18:48
avatar

Vysvětli výkladem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anonym0
Datum: 12.06.15 08:54

A presne kvuli takovemu chovani nema policie respekt u obcanu. Sama nedodrzuje nebo nezna sve vlastni predpisy, ale buzeruje ostatni. Pokud vas kontroloval, mate pravo vedet proc. Nezduvodne vas kontrolovat nemuze.

Jednoho meho kamarada odvezli dokonce na sluzebnu, protoze se podobal popisu hledaneho. Ale policie mu nerekla zadny duvod jeho zadrzeni. Jen arogatne podotkli, ze pokud nenastoupi dobrovolne do vozu, tak ho donuti. Na policejni stanici, dostali zasahujici policiste pojeb od nadrizeneho, ze ho pri zadrzeni neseznamili s duvodem zadrzeni ani o jeho pravech a jeste se tomu zasahujici policiste divili.

Cest vyjimkam.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.06.15 10:01

Jste si jistý? Mluvíte o zadržení, ale oni ho mohli max. zajistit. Režim zadržení a zajištění je sakra rozdíl! ;)

Vaše právní vědomí je opravdu žalostné a radíte nesmysly..nicméně těmi nesmysly mě celkem bavíte*smich*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: anonym0
Datum: 12.06.15 10:11

Ano a vami vypichnute slovickareni uplne meni vyznam cele situace a meho prispevku :) Vas prispevek je opravdu zalostny a radite nesmysly .. nicmene me svymi rozumovymi pochody po ranu bavite. *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.15 10:55

Kdybyste radši neradil nesmysly a nepsal příběhy co jedna pani povídala. Nic proti vám, ale doporučil bych nastudovat zákony, pak ze sebe možná nebudete dělat hlupáka*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anonym0
Datum: 12.06.15 11:05

Doporucil bych vam naucit se rozlisovat podstatu veci a sdeleni od nepodstatnych detailu. Pak ze sebe prestanete delat hlupaka a psat nicnerikajici prispevky, kde hledate slovicka, aby jste mohl poucovat ostatni a honit si ego *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 12.06.15 09:08

Místo aby jste si přečetl oprávnění P v zákonu, popř. si pak stěžoval, tak bečíte tady. Taky jste se mohl zeptat policisty PROČ! Na to jste neměl. Jak byste to odporoval? Jste povinen ... Pokud byste nevyhověl, jedete na strážnici a provedou potřebné úkony... Jak se policista choval zde nikdo neví, nebyl tam, nelze hodnotit.
Hmm, já OP s sebou nenosím. Stěžujte si, máte na to právo, využijte ho a pak sem napište.

doplněno 12.06.15 09:57:

babajaga a tomu se říká ovce, sklopí uši a pochodují. Pak bude hůř. Doby, kdy na nás VB vybafla jsou pryč. Ale i tehdy to byla věc občana, že se nechal. Jiná věc je, jak policisté postupují, chování. Ale to si nemáme nechat líbit. Tazatel je mlád, vám by se líbilo, kdyby vám tykal, nechoval se zdvořile? Třeba jejich ustrojení, bez pokrývek hlavy...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.15 09:59

Mě policie kontrolovala občanku max. při silniční kontrole, jinak nic. Většinou kontroluje pofiderní existence, vysolárkované spoluobčany atd. Buď jste jedna z těchto "menšin" nebo prostě vypadáte blbě!

To, na co se zde ptáte je jen a jen vaše neznalost! Opatření si můžete zařídit takový, že nebudete jen tupá ovce, která nezná zákony, ale ty zákony si nastudujete a budete vědět na co má policista oprávnění a na co ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 12.06.15 10:41

Při kontrole řidiče u sebe nemusím mít OP.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.15 10:48

A čím se prokážete, pokud po vás budou chtít prokázat totožnost? Nebo snad při kontrole řidiče nemohou požadovat prokázání totožnosti z důvodů uvedených v zákoně? Rád se nechám poučit, hodte sem nějaký odkaz, kde je toto uvedeno.. děkuji ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.15 11:02

Už toho nechte, fakt nemáte pravdu a jste s tím únavný. Totožnost lze bezpečně ověřit pomocí řidičského průkazu nebo jiným věrohodným dokladem, kde jsou uvedeny identifikační znaky totožnosti (= jméno, příjmení, datum narození a bydliště). Judikáty, literaturu a zákony si nastudujte sám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anonym0
Datum: 12.06.15 13:53

Jste si jisty? Mluvite o povinnosti ukazovat OP nebo prokazovat totoznost? Povinnost ukazovat OP nebo prokazovat totoznost je sakra rozdil! ;)

Vaše právní vědomí je opravdu žalostné a radíte nesmysly..nicméně těmi nesmysly mě celkem bavíte*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.15 23:36
avatar

Ten největší blbec na zeměkouli ví, že prokázání totožnosti nemusí být jen občankou. Tohle ovšem není meritum dotazu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.06.15 16:54
avatar

*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.06.15 17:20
avatar

Jako řidič, nemusí mít u sebe OP? *smich* Už to nehul !*ua*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.06.15 07:25
Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 12.06.15 14:21
avatar

Nevinný člověk, který nemá co skrývat a nic neprovedl nebo nemá v plánu nic provést, se nemá čeho bát a nemá důvod se rozčilovat.

Občas PČR mapuje pohyb "podezřelých" lidí v okolí, kde se něco stalo nebo by mohlo stát nebo prověřují, zda se nejedná o hledanou osobu. Je to jen prevence.

Kdybyste se vrátil do svého bytu a ten stihl navštívit "nezvaný host", případně Vás na ulici v tuto dobu někdo napadl, byl byste sakra rád, že má PČR zmonitorované Vaše okolí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.15 15:14
avatar

Já bych to s dovolením shrnul:

1. K zjištění totožnosti musí mít policista zákonný důvod. Ten důvod si najde a obhájí snadno: podle §63/2e jsi mu byl povědomý nebo podle §63/2l jsi mu byl podezřelý.

2. Zákon nikde neukládá povinnost tento důvod sdělit. Je na úvaze policisty, jestli ho sdělí nebo z taktických důvodů zamlčí.

3. Občan je povinen výzvě vyhovět, pokud ne, může policista osobu předvést. (§63/3, §63/5)

4. Policista je při plnění úkolů policie povinen dodržovat pravidla zdvořilosti a dbát cti, vážnosti a důstojnosti osob i své vlastní. Takže nemá co občanovi tykat, na druhé straně nesmí se jen tak nechat poslat do háje.

Osobně považuju za praktičtější vytáhnout doklad a po deseti veřinách si jít po svých, než rozpoutávat zcela zbytečný konflikt, který mě bude zdržovat a obtěžovat mnohonásobně víc, než kdybych policistovi vyhověl, i kdyby to bylo jen z dobré vůle.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 12.06.15 19:46
avatar
Nikdo po vás nemůže chtít ověření totožnosti bez sdělení důvodu. Krom toho bych rád připomněl. Ze skoro nikdo z radcu neodpovídá na otázku tazatele.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.15 23:31
avatar

Tak bába šatnářka sdělit důvod může. Bavíme se o policii. Co paragraf 63 o Policii ČR? Kde tam je napsáno, že má policie sdělovat důvod ověření totožnosti?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.06.15 00:04
avatar

- co tedy policie dneska vlastně smí, když si nesmí ani zkontrolovat občanku u člověka, který se chová třeba nějak zvláštně? (navíc v 1 hod. v noci - a informaci máme jenom jednostrannou)

- Pak se všichni divíte, jak je možné, že si vrazi dnes svobodně pořádají "zabíjačky" , aniž jim v tom někdo preventivně smí zabránit ! K čemu je policie, když nic nesmí? - aby sundavala kočky ze stromů?

doplněno 13.06.15 08:52:

- osobně nemám možnost srovnání - ale v cizině je policie taky takto "šikanována" a peskována každým "troubou"?

doplněno 13.06.15 09:02:

- myslím, že jako občan mám právo na to, aby mne policie chránila a to nekompromisně a ne "diskutovala" , případně se zlodějům a vrahům omlouvala

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.06.15 09:11
avatar

To já zase chránit od policie nepotřebuju. Ona vlastně nechrání. A nepomáhá. Za svůj život si nevzpomínám, kdy by mi policie pomohla nebo mě ochránila. Hehe.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.06.15 09:31
avatar

- ernie - tak to byste si jistě dobře rozuměl s příbuznými všech těch "svobodně" zavražděných, za posledních 25 let !

doplněno 13.06.15 11:17:

buss - mně je to nakonec jedno (ne, že by mi nevadilo, kdyby mne někdo podřízl, když jdu ráno krmit kočky k popelnicím) - já se jen divím.. a není mi dost dobře dnes jasné, kde končí svoboda a začíná anarchie. Mimochodem -např. zakazování kouření patří mezi svobody? anebo mezi "bezdůvodné buzerace "?

doplněno 13.06.15 11:37:

buss - není jedno, jestli jste "očipován"? - když nemůžete ani svobodně krást, když Vás všude (možná i na záchodě?) sledují kamery - a Vaše osobní data má k dispozici kdejaký internetový podvodník?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 13.06.15 11:20

To je třeba studovat zákony...není jedno, jestli podřeže s OP či bez? Chcete být očipována? Pište poslancům.

doplněno 13.06.15 11:36:

Možná zjistíte, že kdysik bylo volněji...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.06.15 20:31
avatar

Nechápu, kde jste vzala, že bych si měl rozumět s nějakými příbuznými a na základě čeho? Jsem nějak mimo mísu... Jo a navíc, ti příbuzní by se mohli zrovna tak ptát, kdeže ona ochrana byla, že?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.06.15 20:40
avatar

- příbuzní by jistě souhlasili s Vaším argumentem, že je, resp. "jejich zavražděné" policie neochránila, nebo jim nepomohla, protože je neochránila !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 13.06.15 10:33

culdabulda1 Zákon o P ČR nehovoří o OP! Důvod prokázání totožosti je tam dán. Takže noste sebou papírek s jeho oprávněními a ptejte se to zda je to za a - l. Do záznamu to píše. Stěžovat si lze. Totéž obecní policie, též vojenská policie a celníci.
Vám by se líbilo za každým rohem Dejte občanku? Mně ne. Lidi chtěli svobodu, mají ji. Jinak zadrátovat hranice a vrátit se zpět. Nosit OP bylo v knížečce dááávno tomu. To jsme byli jak krávy s číslem za uchem.
Smí jen to, co ji opravňuje zákon a o povinnostech nám to říká ústava! Není povinnost bez zákona!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.06.15 11:53
avatar

Vzato přísně do důsledků, zákon nikde neopravňuje policistu sdělovat občanovi důvod zjišťování totožnosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.06.15 17:24
avatar

Bussi, máte jistojistě pravdu, ale řekněte, proč mně nikdo, za celý život nelegitomoval? A dokonce nikdy nikdo po mně nechtěl řidičák. A dokonce ani známku na psovi. ;) Vlastně ano, na poště, na úřadech, ve špitále. Ale na ulici, v hospodě? Nikdy! Jak to že to mám tak a kanálama rozhodně nechodím?!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.06.15 17:36
avatar

babkazov - ale to mne zase komanči jednou na hl.nádraží v Praze v 1 hod. v noci legitimovali, když jsem čekala na vlak. Ale - dnes bych se tam možná bála, i když mne policie zřejmě "nesmí" kontrolovat !

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jmlc®
Datum: 15.06.15 21:36
avatar

"dobrý večer, víte, hledáme tu jednoho úchyláka, který podle popisu vypadá přesně jako vy... mohl byste mi ukázat OP? Nezlobte se... "

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.