HIV jak to tedy je?

Od: Datum: 10.06.15 16:32 odpovědí: 3 změna: 10.06.15 22:52
Zdravím, zaujala mě předchozí diskuse o hiv testování.A napadlo mě jak je to v případě, že se jde teda někdo anonymně testovat pod nějakým kódem a zjistí se,že je pozitivní, to je mu pak anonymita stejně na prd tak proč vůbec možnost anonymity?
Navíc pokud já vím, tak je podle zákona HIV člověk povinen se jít léčit.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.06.15 18:18
avatar
Anonymně se dáte testovat. Tzn. Nikdo nikde neeviduje vaše jméno a možnost, ze máte strach z nákazy HIV. Důvody mohou být různá, ale nejčastěji se jedná o promiskuitu a nebo užívání drog. Attakový člověk chce(pokud je zdráv) zůstat v anonymitě
Ohodnoceno: 0x
 
Od: webbiecz*
Datum: 10.06.15 22:38

Člověk s HIV není povinen se léčit, ale musí být ze zákona pod dohledem lékaře.

Ta anonymita je tam pro ty případy, kdy má člověk z nějakého důvodu obavu, že se mohl nakazit. Má tedy možnost se anonymně nechat otestovat - v této fázi totiž nikomu není nic do jeho motivace pro tyto odběry. U většiny se ukáže negativní výsledek a není tedy třeba, aby kdokoliv věděl, že měli nějaký (ať už reálný, nebo naprosto banální) důvod pro podstoupení těch odběrů. Díky té anonymitě přijde na testy víc lisí a je tedy reálně větší šance, že se případná nákaza zjistí. Pokud se u někoho ukáže pozitivní výsledek, který se dále kontrolním odběrem potvrdí, musí být ten člověk pod dohledem lékaře (ale léčit se nemusí) a měl by také informovat svého ošetřujícího lékaře (kdekoliv) o tom, že toto onemocnění má (kvůli případné léčbě nějakého jiného onemocnění).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jho
Datum: 10.06.15 22:52

Žloutenka vás časem zabije stejně jako AIDS. Ale ani vás nenapadne se nechat testovat na žloutenku anonymně. Chceš anonymní testování - zaplať si ho.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.