Jak uhájit původní pozemek

Od: Datum: 10.06.15 11:22 odpovědí: 4 změna: 11.06.15 05:57

Dobrý den, mám dům s pozemkem, obojí koupili rodiče v roce 1945 od státu. Veškeré doklady z té doby i z následných 70 -ti let užívání mám. Nyní po novém dygitálním zaměření to vychází tak, že pravý soused je svým pozemkem o délce strany 70 m, metr u nás a mi metr u souseda levého, kterému nyní hranice prochází zahradní stavbou. Tři roky naspátek jsem dělala nově všechny čtyři strany plotu přesně podle původního, měnilo se jen pletivo. Nemám chuť vše znovu předělávat, na 200 m přesazovat sloupky s betonovým základem. Zatím mě z toho metru nikdo nevyhání, ale myslím si, že při změně majitele v kterémkoliv ze tří domů by problém nastat mohl. Také si myslím, že mohla nastat chyba i při novém dygitálním zaměření, pokud by se chytili špatného bodu.Nikdo neví, jestli se třeba za 20 let nebude dělat zaměření nové a nebudu se muset znovu s plotem stěhovat. Dnešní výměra odpovídá tomu, co rodiče v r. 1945 koupili. Jak mám postupovat a kam se obrátit, abych nemusela měnit hranice pozemku o kterém jsem přesvědčena, po 70 -ti letech užívání naší rodinou, že je správně. Děkuji za pochopení a radu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 10.06.15 11:27

Dobrý den, myslím, že každý, kdo již podstoupil digitalizaci katastru, zjistil podobný problém - Jde o zpřesnění původního zaměření a je nás takto "postižených" mnoho.

Doufám, že by případný soudní spor o kousíček pozemku neměl nárok na úspěch, resp.

soudy by byly zahlceny. Já zůstávám v klidu. Zdravím!

doplněno 10.06.15 11:50:

http://www.novinky.cz/bydleni…osti-zavaznym-parametrem.html

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.06.15 11:44

Zkusil bych se domluvit se stávajícími majiteli.

Při digitalizaci v okolních obcích, byli lidé (např. sedláci), kteři díky digitalizaci přišli třeba o 4000m2. Reklamaci lze provést na katastrálním úřadě, ale pokud nejde o odchylky v rámci metrů, zřejmě nepořídíte.

Je nepravděpodobné, že by "noví" majitelé po získání majetku prováděli geodetické měření a usilovali o svůj "cancour" v šíři jednoho metru. Práce geodeta není levná. Pokud jde např. o pozemek v délce 70m, 70m2 představuje při současné tržní ceně orné pudy (25Kč/m2) pouhých 1750Kč.

Datum: 10.06.15 23:32

Doporučuji nechat opravit na KÚ podle dokladů, které máte. Při prodeji, či změně majitele jednoho ze 3 pozemků by problém asi nastal.

Datum: 11.06.15 05:57

Jak říká kolega - mám doklady a tak musím dojít na katastrální úřad a tam nechat opravit. I když by to mělo být z jejich strany automatické, přeci někdo nemůže majítele zbavit jeho majetku tím,že se změnil způsob zaměření a výpočtu. Rodiče koupili x metrů, já je zdědila /notářským zápisem/ a tak je musím mít..

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.