Platba přes internet - kam zapsat info

Od: Datum: 10.06.15 08:47 odpovědí: 4 změna: 10.06.15 09:18

Dobrý den,

prosím pěkně. Objednávala jsem si zboží na jednom internetovém obchodu a jako způsob jsem dala převod bankovním převodem. Na tomto obchodu jsem již několikrát nakupovala, ale vždy jsem platila na dobírku, a proto jsem nyní chtěla zkusit tímto způsobem, jelikož je to levnější způsob. Problém ale je, že do příkazu k úhradě mám zadat č. objednávky a mé zákaznické číslo do kolonek ,,poznámky". Na internet. bank. jsem ale nic takového nenašla. Pouze tam je kolonka ,,popis příkazce" a ,,popis pro příjemce" anebo pak specifický, variabilní či konstantní symbol. Napadlo mě napsat do kolonky ,,popis příkazce" č. zákazníka a do ,,popis pro příjemce" č. objednávky. Ale nevím, zda to bude správně a proběhne platba v pořádku a budou vědět, že to je zrovna ode mne. Nebo mám použít nějaké ty symboly? Tuším, že jeden z nich se používá jako identifikace zákazníka (např. někdy se používá rodné čislo), ale nevím, proč by to tam rovnou nenapsaly, že to má být ten a ten symbol.

Prosím Vás tedy o radu. Kam mám zadat to zákaznické číslo a číslo objednávky?

Předem děkuji za Vaši pomoc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 10.06.15 08:55
avatar

Dobrý den, číslo objednávky bývá z pravidla číslo variabilní - VS.

Popis pro příjemce se objeví u platby v bance příjemce, příkazce jste vy a napíšete si popis platby dle svého přání - to se prodejci nepropíše!

VS dejte číslo objednávky, do popisu příjemci napište "zak.cislo xxxxx".

Většinou ale při dané platbě obdržíte na mail zálohovou fakturu, kde je vše potřebné uvedeno.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: buss
Datum: 10.06.15 09:01

Každá banka to má popsané jinak, šop vám nedal variabilní symbol? Na to je tam kolonka, jinak zpráva pro příjemce, odesílatele. A proč se s nimi nedomluvíte aby platbu identifikovali?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: palany
Datum: 10.06.15 09:10

Děkuji za odpovědi. E-mail mi od obchodu sice přišel, ale je žádná příloha, kde by byla záloh. faktura s údaji, nepřišla. Dívala jsem se i na jejich internet. stránky, kde mají informace o platbách, ale tam je napsané v podstatě to samé, jako v e-mailu. Tedy č. jejich účtu, do kdy to mám zaplatit, pak v e-mailu je ještě částka a to, že do poznámek mám uvést č. objednávky a zákaznické číslo. A právě, že na mém internet. bankovnictví žádná taková kolonka takovýto název nemá, takže oni v podstatě uvedli vše podstatné, jen nevím, do jaké kolonky, když tam žádná takto napsané není. Přes internet. bank. platím tepřive podruhé v životě, tak jsem si říkala, že to je jen moje neznalost a jinak je to běžné. Účet mám u KB, oni u UniCredit.

Děkuji.

Datum: 10.06.15 09:18
avatar

Nic nezkazíte, když ta čísla klidně napíšete opakovaně všude. Tj. do VS bych dala číslo objednávky, do popisu příkazce - tedy Vašeho - číslo objednávky + zákaznické číslo a to samé do zprávy pro příjemce. Tím se nedá nic zkazit.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.