Absence menstruace

Od: Datum: 09.06.15 23:22 odpovědí: 7 změna: 12.08.15 13:33

Už skoro rok jsem bez menstruace, řešila jsem to s gynekoložkou, ale žádný fyzický problém se nezjistil, nic... Nevím co s tím mám dělat, v té době kdy jsem to měla naposled jsem na tom byla psychicky špatně, měla jsem deprese a myslím, že ten problém může pramenit právě z psychiky, ale myslela jsem si taky, že se to urovná a menstruace se po čase opět dostaví...ale pořád nic, jsem z toho už zoufalá. Nemáte s tím třeba někdo zkušenosti, nevíte, co by mohlo pomoct? (Hormony do sebe cpát nechci, nehledě na to, že cítím, že by to bylo jen potlačování a ne řešení problému)

doplněno 09.06.15 23:34:

ještě doplním, že neberu a nikdy jsem nebrala hormonální antikoncepci, a nezměnilo se v mém životě nic, co by se dalo podle mého názoru označit za příčinu ztráty menstruace (nezhubla jsem ani nepřibrala, neměla jsem žádnou nemoc, úraz, a pod.)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jop
Datum: 10.06.15 00:10

Nepíšete podstatné věci: věk, výška, váha, strava, ne/panna. Odhaduji, že jste podvyživená, nejíte maso atd. To je pak bez menstruace normální... nebo to je jinak?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mi*
Datum: 10.06.15 01:25

je mi 22, výška váha v normě (179/70), a psala jsem, že u mě nedošlo k žádné změně (hubnutí, přibírání, změna životního stylu, jídelníčku...) předtím jsem menstruaci měla normálně.

Datum: 10.06.15 06:16
avatar

"Mám hormonální problém, ale hormony do sebe cpát nechci." - Komu není rady...

Nejde to aspoň vyzkoušet? Rok máte problém, co takhle dát půl roku šanci substituční léčbě? Asi Vám ta absence menstruace zase tolik nevadí. Zoufalí lidé přece zkoušejí i metody, kterým nevěří.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ludmila*
Datum: 10.08.15 22:17

Vy asi nevíte, co jsou podávané hormony za svinstvo...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.08.15 06:43
avatar
Detoxikace, přírodní hormony-bylinky, terapie jógou... je spousta možností
Taky bych prvně zkusila cestu bez chemie..
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.08.15 13:33
avatar

A Vy nevíte, že když je problém v hormonech, tak je často vhodné jej hormony řešit. Mnohdy jde jen o to, že ten hormon ("svinstvo") chybí, nevytváří se přirozeně. Když nemám nohu, tak taky neodmítnu protézu, protože je to chemie. Ale Vy si klidně pajdejte *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.08.15 06:07
avatar
A co zkusit ještě jiného gynekologa? Kamarádka měla na střední škole bolesti. Její gynekoložka jí neustále tvrdila, že je v pořádku. Tak nakonec šla k jinému lékaři a až ten teprve po vyšetřeních, odhalil příčinu a zahájil léčbu.
Co jste absolvovala za vyšetření? Ovulaci máte? Na co nestačí běžné vyšetření, je třeba podstoupit třeba už i laparoskopii, což už není taková legrace a lékař se do toho nehrne..
Já bych zkusila jít ještě jinam..
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.