Testy HIV a nakažení se v nemocnici

Od: Datum: 09.06.15 18:34 odpovědí: 8 změna: 09.06.15 22:37
Řekla jsem si, ze si udělám testy HIV , mela jsem před dvěma roky chlapa dost do větru ,ale spis radši pro jistotu, ne ze bych si myslela, ze to hned má,když to střídal .Ani já nemám nějaké větší potíže ..ťuk,ťuk
Ale mám takovou hloupou obavu... abych se nenakazila HIV primo v ústavu kde se budu testovat, co když me nějak nakazí tam? Je nějaká pravděpodobnost? Nebo je to vyloučené? Nepracuje někdo primo v nějakým takovým centru?

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.06.15 18:39
avatar

Pri testovani tezko. Krev se odebírá s jednorázové sterilní jehly. Cizí krev pri odberu nedostanete, takze jediny zpusob by byl asi si to rozdat v cekarne s nekym nakazenym. Jinak prenos nehrozi. Ciste teoreticky by nemusel hrozit ani pri tom styku s nakazenou osobou.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ben®
Datum: 09.06.15 18:42
avatar

Dobrý den, nemusíte mít obavu - "ajdu" od prkénka na WC nezískáte (ani v té laboratoři).

Zdravím!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: gio
Datum: 09.06.15 18:51

Lucie, být vámi, nenechám si dělat test na HIV, nemá to smysl. Kdybyste byla pozitivní, měla byste zdravotní potíže. Daleko důležitější je výtěr třeba na chlamydie.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lucie331
Datum: 09.06.15 19:01
No nemám zdrav.potíže ,ale pokud vim, muže přece být x let všechno v klidu v druhé fázi HIV. Takže o tom vědět vůbec nemusím.
Chci hlavně pro jistotu, pro svůj klid... bývalý se kterým jsem mela posledni styk před dvěma roky mel tech zen víc a to jsem zjistila zpětně az pozdě
Od: del
Datum: 09.06.15 22:37

2 roky HIV pozitivní člověk není bez potíží, to jste na omylu. Vy jste jen zblblá a napínáte síly jiným směrem, než je třeba pro váš život. Přehoďte výhybku a neřešte kraviny.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.15 19:10
avatar

Lucie, vám nikdy nebrali krev? Dost mě tenhle dotaz udivil.

doplněno 09.06.15 19:25:

Důvody chápu, spíš mě udivuje váš strach z infikování při odběru. Odběr bude úplně stejný jako v minulosti, infikace prakticky nehrozí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lucie331
Datum: 09.06.15 19:15
Ano brali... pouze na krevní obraz.
A před deseti lety v těhotenství na HIV
Tohle jsou dva roky a něco zpátky co jsem spala s bývalým a když jsem zpětně zjistila co je to za prase a jak to strida a podvadi ,tak chci test na HIV, protože je to jediná choroba, která probíhá skrytě, o které třeba nevím... kapavky bych si vsimla.
Datum: 09.06.15 21:02

Fakt to je jen odběr = ďobnutí od zcela sterilní jehly, nic víc. Jen počítejte s tím, že tyhle odběry dělají nešikovné sestry, moc jich asi za rok neudělají.

PS: Testy na HIV se pár let zpátky v nemocnici nedělaly a doktoři dost blbě čuměli, když jsem se na to zeptal. Testy dělají na krajské hygienické stanici a víc než vy se budou bát ty sestry.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.