Krevni tlak a tep

Od: Datum: 08.06.15 21:10 odpovědí: 4 změna: 09.06.15 03:22

Dobrý den.

Obracím se na Vás s dotazem. Když si měřím, tlak na levé ruce, přístroj svítí oranžově - signalizuje, že tlak je špatný např. 149/91, tep. 80. A když si v zápětí změřím tlak na pravé ruce přístroj svítí zeleně - signalizuje, že tlak je v pořádku např. 125/81, tep 74. Přístrojem to není, je nový, kvalitní (OMRON) a ostatním v rodině měří dobře. Jakou vadu, nebo nemoc mohu mít?

Za informace děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.06.15 21:37
avatar

Dobrý den. Toto je dost zvláštní. Jak můžete mít v rukou pokaždé jiný tep, když vám to měří tlukot srdce? Pokud by to ukazovalo na nějakou nemoc, tak je velmi pravděpodobné, ze i při měření tlaku u lékaře by se měřilo na obou rukách a hodnoty by se pak porovnavaly, ne? Proč to lékaři nedělají? Mate-li obavu, nechte si zkontrolovat tlak u lékaře, abyste v tom mel jasno.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mate59
Datum: 08.06.15 21:51

Tlak se má měřit na levé ruce, srdce je víc vlevo.Tlak na pravé ruce múže být nižší,což zkreslí výsledek, proto měřit jen na levé ruce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ww
Datum: 08.06.15 22:54

1. Mezi měřením je třeba udělat pauzu min. 3 minuty.

2. Při měření je třeba sedět a nejlépe mít ruku položenou na stole nebo v klíně. Zdvyhnutá ruka ovlivní měření.

3. I přes okamžité opakované měření by neměl být rozdíl v tepech srdce. Měřil/a jste tep ručně?

4. Nemoc nebo vadu vy nemáte. Problém hledejte v nesprávném měření, než vadě přístroje.

Teď mě napadlo, vy ten tlak měříte na paži nebo na zápěstí. Pokud na zápěstí, tam nic nezměříte - takové přístroje jsou jen orientační.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: dam®
Datum: 09.06.15 03:22

Zrovna měření tlaku má svá přesná pravidla, určitě to není o tom, že vstanu, zajdu si pro měřák, pak se vrátím, sednu si a hned si cpu rukávec na ruku a spouštím mašinku. Pak se nedivte,že vám tlak lítá nesourodě. Tuším, že nejste neznalý a tyhle drobnosti máte pod kontrolu, silnější důraz bych kladl na solidnost baterií a jejich kvalitu, netuším jak poznáte bez etalonu co je dobře či špatně změřeno a už vůbec důvod měření na pravé ruce, pokud není nutností. Je běžnou praxí vzít svůj tlakoměr k své lékařce na otesování u kterého se zjistí úchylky v měření a jejich relevantnost.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.