Jak se vypořádat se stresem v práci?

Od: Datum: 07.06.15 11:57 odpovědí: 14 změna: 07.06.15 16:36

Ahoj, trošku to zkrátím,protože by to nikdo nečetl. Několik let sem si přál dělat vysěnou práci přjímacího technika v autorizovaném autoservisu a když se mi to konečne povedlo,tak po roce zjišťuji,že to asi za nic nestojí. Plat je naprosto podprůměrný za tu šílenou odpovědnost. Pracovnín dobu jsme ještě nikdy neměl 8 hodin,ale průměr mám mezi 10-13 hodinama každý den, přesčasy samozřejmě neplacené a náhradní volno si nestíhám vybrat během měsíce nasbírám průměrně tak 15 hodin . To,že jsme nadřízený chlápům o 15-20 let starším,kteří samotřejmě dělají vše podle sebe a málokdy poslechnou ani nezmiN´ji někdy mě hodně stresují a deptají,ale co mě nejvíc štve je to,že můj kolega dělá krom přijímání i záruky a to je něco nepředstavitelného.Celý rok se chystám na to,žen se to začnu učit,protože on vyhrožoval pořád,že odejde a spadlo by to na mě ,ale ta pracovní doba je tak plná,že bychom museli chodit o víkendu. Děláme staršně moc aut denně opravdu proti jiným servisům o třetinu více. cca 13-20 aut. a i tak nás vedení tlačí k větším a větším obratům. Tento měsíc nám dalo plán na určitou částku a když nesplníme půjdem mi vedoucí o 2500 kč dolů s platem a neřeší se,že lidi budou na dovolených. Ale o chci říct díky brutálně zaplněnmu servisu nemá kolega čas řešit záruky má otevřených 200 záručních zakázek i rok z5 a řešení je jediné odepsat to na jiné auto nebo a nebo jiný podvod. a z tohodle důvodu tu práci nechci dělat ani omylem nechci aby mě zavřeli kvůli tomu,že nás vedení tlačí abychom dělali nemožné a plat měli o 10 tis menší než v jiných servisech.

A minulý týdne kolega přišel a řekl mi,že jde asi pryč a ať si s tím dělám co chcu. Takže mě polil takový stres,že se chcu oběsit. Mám i tak dost osobní problémy na psychologa tohle mě dorazí. I kdybych se naučil ty záruky dělat a je to opravdu dost složité,tak bych tam musel být opravdu třeba 16 hodin denně a soboty neděle neplaceně abych něco vůbec vytvořil.

Vím co je to odejít pryč aníž bych měl najítou práci už se mi to stalo a byl jsem 3 roky na pracáku,ale tahle práce mě tak vysiluje a ničí,že se můj zdravotní stav přes rok zhoršil opravdu neskutečně a říkám si kdybych raděj někde dělal ve výrobě a měl čistou hlavu a ve 2 razil případně měl zaplacený přesčas a makal jak šrub vpohodě.,ale Jak se tak dívám žádná práce není v dohlednu a co tak můžu dělat, když mám praxi ve všem tochu,ale pořádně nic neumím krom prodeje .

Ještě k těm zárukám : myslím si,že kolegu nepustí na dohodu a budocu chtit aby al všchny zakázky dopořádku,ale všechny nikdy neudělá a než odejde ,tak se nestihne najít náhrada ani omylem, takže další přesčasy díky tomu,že bude chybět člověk. Vím,že hledáme 5 měsíců mechanika a všeci si našli lépe placené místo.

Jak by jste to řešili? vzdali by jste to taky a nechali se hodit zasena dno?je pravda že před lety na pracáku sem stres měl,že nemám peníze,ale byl jsem štastný v osobním životě. Nyní nemám už 2 roky partnerku a v osobním životě se ubíjím v depresích

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: vklus
Datum: 07.06.15 12:07

Když na to nemáš, když tě ta práce sejří tak odejdi co chceš jiného.

Stejně jako jiná stresová povolání to i odolní lidé vydrží dělat chvíli třeba max pár let a pak musí odejít.

Jen někdo má tu hranici snesitelného a zvládnutelného stresu výš a někdo níž.

Ohodnoceno: 2x

Od: odpoved*
Datum: 07.06.15 12:10

A teď si vezměte, že někde takto pracuje táta od rodiny, přijde domů vyčerpaný a má se učit s dětmi, pomáhat manželce, nakoupit, nějaké domácí práce atd. Vy jste mladý a svobodný. Je to těžká situace, co popisujete, ale každý to psychicky nezvládne bez následků na zdraví, každý není splachovací. Proto se neničte a najděte si jinou práci.

Ohodnoceno: 3x

Od: jasa®
Datum: 07.06.15 12:45

Nemá cenu si ničit zdraví. Pokud vedení neocení, že vás tam mají, a dlouhodobě neřeší nedostatek lidí, začněte se poohlížet jinde. Pokud dal kolega výpověď, možná by stálo za to si s šéfem promluvit, že když se podmínky nezlepší, končíte taky. V jiném servisu by vás nebrali? To že neinzerují neznamená, že se člověk nemůže poptat, třeba by nějakou obdobnou práci pro vás měli.

Ohodnoceno: 2x

Od: peter18
Datum: 07.06.15 12:48

No nevím jetsli brali kolega je tady 5 let a nenašel za tu dobu v regionu tuhle pozici, všchno je Brno nebo Praha a navíc chtějí vždy praxi 3-6 let a já budu mít rok což je nanic. Já se zařekl,že to tam vytrpím za nízký plat minimálně 3 roky,ale, s tím,že budu dělat čistě technika ty záruky jsou moc na palici a na kriminál.

Datum: 07.06.15 12:54

Jak na kriminál. Ty za to přece nemůžeš, máš taky své nadřízené, tak ať se starají oni. A že tě neposlouchají podřízení? Tak si musíš umět udělat pořádek. A to rychle nebo ti to přeteče přes hlavu a jednou vybouchneš.

Ohodnoceno: 3x

Od: trcrjz
Datum: 07.06.15 13:25

A co řešíš? Ženskou nemáš, děti nemáš, vypadni a najdi si práci v Brně nebo v Praze. Na tohle bych se teda mohla vy**at, stres, přesčasy, plat neodpovídající. Žiješ jen jednou a tady vyloženě zabíjíš roky života. A proč...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 07.06.15 13:30

Tak to je jeste fajne :) Horsi to maji extrerni servisni technici co jezdeji po firmach kde hodina prostoje stoji x milionu korun. Hezky pak pritom tecou nervy kdyz hledas zavadu a pritom za tebou stoji cele vedeni porad se ptaji na kdy to bude..

Ohodnoceno: 0x

Od: xccal
Datum: 07.06.15 13:29

Šel bych hned pryč.Jen z Vašeho potu někdo pěkně tyje a má se jako prase v žitě za cenu Vašeho zdraví.Jste mladý,tak začněte jinde.Když nejde o život nebo zdraví jde o hovno

Datum: 07.06.15 13:52

Jo jenže jak sem zdůraznil těžko se někde začíná bez praxe. Jsme 8 let po škole dost dlouho sme byl na pracáku a obor comám vystudovaný už dávno neumím a nikdy mě nebavil,takže táhne mě to hlavně k autům,ale mechanika dělat nemůžu,protože nejsu vyučený ani mi to moc nejde spíš mi to sedí na to přijmu a jednat s lidma a prodávat služby.

Jak říkám ty průsery co tam jsou nyní, by se během půl roku nasbíraly znova,protože na to prostě chybí člověk a firma by ho nidky nezaplatila oni prostě chtějí hrabat. Zajímavé je,že rok se hleda řediltel autosalonu s nástupním platem 35 tis což je smao o sobě směšné takový plat má každy vysokoškolák v Brně po škole,ale nakonec se nikdo nepřijal a tím se přece ušetřilo dost peněz,ale oni stále dělají,že mají málo a dřou nás z kůže.

Od: xccal
Datum: 07.06.15 14:00

No tak než něco najdete tak holt budete na pracáku.Jde snad o život?Než si zadělávat na průser s nějakými hajzlíky co chtějí podepsat kdoví co a ničí vám zdraví..Až něco rupne tak to bude jen na Vás

Datum: 07.06.15 14:50

Mě sere,že sme něco konečně dokázal dostal se na celkem slušnou pozici za kterou se nestydím,a nyní to vzdám. Rodiče mě vyčítají,že vždcky všchno vzdám. kdysi jsme odesěl z práce sice u mašiny,ale měl sem tam naprůměrný plat na to,že byl rok 2011. Prej nikde nevydržím a ic se mi nelíbí,ale já podotýkám,že práce jako taová mě baví aj s těm chlapama na sebe řvem,ale za 2 dny je klid a pohoda,ale ty záruky prostě na to nemám a to má kolega za to příplatek 1500 zbývající cca 3 tis má z důvodu,že tam je prostě 5 let a já jen rok a proto mám o cca 5 tis čistého míň

Datum: 07.06.15 15:26
Hele vydrz aspoň rok, jsi přijímací technik, máš pod sebou lidi a to už se v zivotopise docela dobře vyniká. A rok praxe je už fajn. Je spousta servisu, autobazaru kde takové lidi klidně vemou a jejich morálka bude jiná než zazivas teď. Hodně štěstí. P.s. Nenechej ze sebe dělat vola, zákoník práce musí dodržovat i zaměstnavatel.

Datum: 07.06.15 15:46

Jen bych tě chtěl ujistit, že i v jiných firmách je to stejné a tak mám obavu, že si jinde těžko polepšíš. Snad jen se dostat do státního, ale tam už je obsazeno.

Datum: 07.06.15 16:36

Já si myslím, možná úplně špatně, že tu práci příliš prožíváte. Příliš si ji pouštíte do hlavy a do srdce. Není to třeba! Je to jen práce! Jen způsob obživy. *hej* Je potřeba to takhle brát. Jako součást života, nikoliv smysl života. Vím, že to asi nejde, ale je potřeba to takhle vidět a tak tomu určit místo ve svém životě. Něco se povedlo, něco ne. Nic se neděje, z toho se nestřílí, jak se říká. Život je o něčem jiném, než autoservis! Naučte se to! Najděte si, ikdyž chápu, že moc času nemáte, něco, co život udělá hezkým. A servis nakopejte někam na okraj. Nedovolte, aby autoservis dirigoval váš život. Práci nechejte v dílně a za jejim prahem začíná něco, co je fajn! Naučte se to! *hej*

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.