Exekuce bývalé manželky

Od: Datum: 05.06.15 16:02 odpovědí: 4 změna: 06.06.15 17:36
Dobrý den, bývalá manželka měla před manželstvým dluhy které neplatila a dva dny před rozvodem mi přišla její exekuce naplat. Jak se proti tomu mám bránit. Když jsem nevěděl že má dluhy a vše vyplinulo až v manželství
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 05.06.15 16:48
avatar

Dobrý den, vše se ukázalo až v manželství, ale nic se v manželství asi neřešilo. Jinak by se v manželství splácelo, přebírala by se varovná pošta a komunikovalo by se s věřitelem, aby se předešlo exekuci. Zkuste kontaktovat exekutora a domluvit se s ním. Zdravím!

Ohodnoceno: 3x
 
Od: louka*
Datum: 06.06.15 10:07

Podle druhého odstavce výše citovaného ustanovení § 262a občanského soudního řádu je navíc možno postihnout výkonem rozhodnutí i mzdu toho manžela, který se na zadlužení nepodílel, stejně tak jeho účet, případně jiná majetková práva. Takový způsob exekuce však připadá v úvahu pouze tehdy, jedná-li se o dluhy, které patří do společného jmění manželů, tedy nevznikly jednomu z manželů před uzavřením manželství. Zde si dovoluji upozornit, že skutečnost, zda je určitý dluh součástí společného jmění manželů či nikoliv, musí prokázat manžel postižený výkonem rozhodnutí, tj. ten, který se na vzniku dluhu nijak nepodílel.

Zdroj a kompletní info zde:

http://www.hajduk.cz/jak-nevy…uce-a-spolecne-jmeni-manzelu/

Takže, chtělo by to právníka, nebo jestli si troufáte, tak sám exekutorovi prokázat, že dluh manželky není součástí SJM tak, jak se píše na stránkách, na který jsem dala odkaz.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.06.15 11:30
avatar

Šikovný právník najde kličku, třeba to, že peníze použila jen a jen pro svoji potřebu. Právní rady nejsou zrovna levné, zvažte zda ten dluh není menší než cena právníkovi. .

doplněno 06.06.15 22:05:

Diesel, dobrá odpověď jen by nesměl nějaký tupec napsat zákon úplně jinak a ten říká, že i dluhy co jste o nich před svatbou nevěděl jsou i vaše.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.06.15 17:36
avatar

Bez ohledu na vše mi to přijde divné.Jak dlouho jste byli svoji ,že jste toto zjistil až nyní?

Osobně bych se protoi rozhodnutí exekutora ve Vašem případě bránil bez ohledu na cenu právníků-Vy jste dluh nezpůsobil tudíž nevidím proč byste měl řešit dluhy nějaké ženy byť bývalky,která dluhy udělal ještě před sňatkem s Vámi!Dluhy nevznikly v době kdy jste byli svoji!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.