Odcizení se

Od: Datum: 05.06.15 12:09 odpovědí: 4 změna: 05.06.15 13:29

Měli jste někdy pocit, že jste se s manželem-partnerem odcizili? Po 20ti letech jsem nějak na dně, nepovídá si se mnou, neobejme, cítím totální prázdno. Snažím se komunikovat, ale jsou to spíš otázky na které se mi dostane strohá odpověď a dál je ticho. Když se ho dotýkám tak se mi nic nevrací. Celý den je pryč, večer většinou usne. Když se mu s tím svěřím, tak jen odpoví "mě se to tak nezdá". Mám práci, mám koníčky, ale nějak si ten život bez něj nedokážu užívat. Dcera je na střední, syn vychází ze základky, už nás moc nepotřebují...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jasmina
Datum: 05.06.15 12:26

Tento pocit mám už delší dobu.Letos ,vlastně už za chvilku spolu budeme 21 let.Také pociťuji takové prázdno ,ale podle manžela se nic neděje.Navíc nám v tom tak trochu "překážkuje" moje paní tchýně.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.06.15 12:46

I po mnoha letech spokojeného manželství se může stát, že to hezké mezi dvěma lidmi nějak vyšumí. A stává se to nejčastěji právě v době, kdy děti odrostou, jsou samotné a rodičovský dohled a péči již tolik nepotřebují. Myslím, že ženy toto nesou mnohem citlivěji, než někteří muži. Pokud si s manželem nemáte co říci, odcizili jste se vzájemně, nemáte společné zájmy, neprojevujete si city a náklonnost, pak musíte zvážit, co dál. Zda spolu zůstat v manželství a žít spíše vedle sebe, než spolu, nebo se rozejít a začít nový život, bez letitého partnera. Málo kdo si umí předem představit, jak by žil bez toho, na koho je zvyklý, s kým vychoval děti atd. ale pokud taková situace nastane a není vyhnutí, člověk přijde na to, že svůj život zvládá i bez toho druhého. Otevřou se třeba nové možnosti a není to ten stereotyp, který člověka třeba leta ubíjel. Můžete zkusit s manželem věc řešit a snažit se váš vztah zase oživit, třeba i za pomoci manželské poradny. Ale pokud chybí zájem u druhé strany, ochota cokoli řešit a vázne komunikace, pak tomu moc velkou šanci nedávám. Ale vycházím jen ze svých zkušeností, je to samozřejmě o lidech. Já zastávám názor, že je lepší se spolu dobře rozejít, než spolu špatně žít. Je to Váš život, zvažte co chcete Vy a tím se řiďte. Je dobře, že máte své koníčky, práci, děti, přátele.. Toto vše Vám zůstane, i kdybyste se třeba s manželem rozešli a někdy to člověka i hodně podrží, pokud začíná žít nový život. Ale třeba s manželem ještě společně zvládnete vztah udržet...

Ohodnoceno: 0x

Od: ruze®
Datum: 05.06.15 13:11

Kašlete na poradny. My jsme spolu s manželem 30 let,každý vztah časem tak nějak ,,vyšumí,,. najděte si společné koníčky a záliby a snažte se trávit více času spolu.Nemusíte spolu pořád o něčem mluvit,ale být spolu a sdílet spolu zážitky. Kolo,turistika,zajít naprocházku a na zmrzku,občas do kina,výlety,,,geokešing,,houbaření,plavání...nebo jen tak spolu lenošení na gauči u pěkného filmu s vínečkem.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 05.06.15 13:29

Zamilovanost, která byla před svatbou a záhy po ní, časem opravdu vyšumí. Lidé si už neleží v náručí 24 hodin denně. Láska milenecká se postupně mění v lásku manželskou, rodičovskou...Přicházejí povinnosti, starost o rodinu, už není tolik času a chuti dělat ťu ťu ťu...

Jsme s manželem skoro 40 let. Bez pár měsíců. Ano, taky jsem si toho všimla. Třeba když jdeme po městě, nevodíme se za ruku, jako dřív. Ono by to v našem věku ani nevypadalo nic moc.

Že ta láska pořád existuje poznám, když třeba sám bez říkání vstane a pomůže mi s úklidem, třeba vyluxuje. Když nesu z auta tašky s nákupem, vezme mi je z ruky a donese domů. Když si chystá pro sebe nějakou dobrůtku a zeptá se mně, jestli si dám taky. Když mi řekne, že tyto šaty mi sluší.

Prostě, už to není to hubičkování, ale přesto vím, že mu na mně záleží a že mě má rád. Jen se ty projevy lásky vtělily někam jinam.

Nic si z toho nedělejte, rád Vás má jistě pořád. Jen nemá potřebu to pořád dokazovat, jako když mu bylo 20.

Mám ráda verše Stěpana Ščipačeva. Tento kousek je pro Vás:

Lásky si važte už teď, v mládí a s léty dvakrát vroucněji.

Láska - to není: vzdychat, hladit, vodit se s lunou v aleji.

Přijdou i mraky, nečas, tíseň, pak - zkřehlí, kdo vás zahřeje?

Láska je jako dobrá píseň a píseň složit - těžké je...

Jistě chápete, co Vám chtěl básník říct. Jaga.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.