Proč nejsme pro chudé uprchlíky cílovou zemí

Od: Datum: 05.06.15 07:12 odpovědí: 16 změna: 15.06.15 06:18

Jsme členy EU.,máme podle Zemana vyspělou ekonomiku srovnatelnou se západníma zeměma a přesto uprchlíci nějak vyčmuchají,že se máme podle nich hůř než třeba v Německu,Švýcarsku nebo Dánsku. Vždyť naši politici tvrdí, že to není pravda a jsme rovnocenými partnery EU.Svědčí ten zájem uprchlíků brát ČR.jen jako přestupní stanicí do jiných západních zemí, že jsme na tom ekonomicky hůře než třeba v Německu? Mne to připadá stejné, u nás také lidi jezdí pěknýma autama a mají domy,tak v čem ten západ nás jakoby předbíhá?Kupní síla lidí je snad podobná,ne?děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.06.15 07:23
avatar
Ruzo, nedávno jste tu založila vlákno, kde jste psala, že západní země jsou daleko před námi, jak se tam mají jejich obyvatelé mnohem lépe a jak jsou v ČR hrozné podmínky a zaměstnavatelé jsou vykořisťovatelé a teď založíte nový dotaz, kde se ptáte, v čem jsme pozádu, že vám to tu připadá stejné jako v západních zemí. Co si pak o vás můžeme myslet? Už jste udělala alespoň nějaký krok k tomu, abyste se měla lépe?
Ohodnoceno: 9x
 
Od: ruza
Datum: 05.06.15 08:41

Myslela jsem si původně, že západ je o dost napřed, a většina rádců mne oponovala v tom, že nejsme na tom vůbec špatně, pokuď se snažíme pracovat a podnikáme.Tak můj názor se změnil na základě vyhodnocení většiny názorů v poradně jsem dospěla k názoru, že se máme stejně dobře jako Němci a vyspělé ekonomiky EU.

Od: au1
Datum: 05.06.15 07:43

protože tohle jsou ekonomičtí uprchlíci, a chtějí si vybrat vyspělou zemi se štědrýma sociálníma dávkama :)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: janplinto*
Datum: 05.06.15 07:50

Nejsme bývalá koloniální mocnost, hovoříme nesrozumitelným jazykem, máme poměrně nízké sociální dávky a není zde "základna" v podobě většího počtu souvěrců, popř. přímo příbuzných rozvětvených rodin běženců. Ze stejných důvodů - míněno z opačného pohledu - k nám míří zástupy Ukrajinců. *kafe*

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ctenar*
Datum: 05.06.15 07:57

Nejsme bývalá koloniální mocnost, hovoříme nesrozumitelným jazykem
To není ani Holandsko, Itálie, Švédsko nebo Norsko a jak se tam panečku hrnou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.06.15 08:29

Jenže právě Itálie a Nizozemí jsou bývalé koloniální velmoci a Švédsko s Norskem splňují tu druhou podmínku - bohaté sociální dávky.

Nastudujte si o tom něco, než napíšete nesmysl.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ctenar*
Datum: 05.06.15 08:33

Opravdu je většina imigrantů v Itálii ze Somálie a v Nizozemí ze Surinamu? Vy do toho teda vidíte. *ee*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.06.15 08:40

Ale kolega Janplinto neřešil původ imigrantů v souvislosti s cílovou destinací. Nýbrž zmiňoval jako důvod koloniální velmoci a štědrý sociální systém. Načež jse Vy napsal, že Itálie, Nizozemí, Norsko a Švédsko nejsou koloniální velmoci.Což je v případě Itálie a Nizozemí zjevný nesmysl. A na Norsko a Švédsko se vztahuje to druhé zdůvodnění týkající se sociálních dávek.

A světe div se, těch uprchlíků ze Somálska je docela slušný počet.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ctenar*
Datum: 05.06.15 07:54

Takovej Lojza ze Sýrie nebo Afghanistánu o ČR v životě neslyšel, zato o Německu a Británii měl celý život vymývaný mozek tím, jaké jsou to ráje na Zemi, kde se moc nemusí dělat a člověk si bude žít jako to vidí ve filmech.

Prostě západoevropské země mají vybudované jméno (ať už chtěně nebo nechtěně) a tak tam zoufalci a vypočítálkové jdou za vidinou lepšího nebo dobrého nebo lehkého života.

Jak už bylo psáno, jsou to ve velké většině ekonomičtí imigranti, protože kdyby to byly uprchlíci před situací v jejich zemi, tak by žádali o ochranu v první bezpečné zemi na jejich cestě, jak to vyžaduje mezinárodní právo a necestovali by přes deset zemí, aby si mohli nakonec vybrat tu "nejlepší".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruza
Datum: 05.06.15 08:49

Jsou Ti uprchlíci tak trochu mazaný a vědí, v jaké zemi by se měli nejlíp.Kdyby jim šlo skutečně o život,tak by se mohli přemístit o 1 zemi dále a ne cestovat přes 10zemí.V Egyptě nebo v Tunisku by také dostali najíst.Dávají tam all inclusive a jezdí tam i češi velice rádi.

Datum: 05.06.15 08:59
avatar

Všechnu tuhle pakáž je třeba odtud pořádně vyčistit,a né aby nám naši malou zem zaplavovala tato verbž!Mám tady příspěvěk o americkém KU_KLUX_KLANU,tak se na to podívej!

Ohodnoceno: 3x
 
Od: odpoved*
Datum: 05.06.15 10:43

Růžo, překvapilo mně, jaký máte odlišný písemný projev, když píšete o politice a když píšete o víře a křesťanech.

Ne, není to stejné u nás a ve vyspělých zemích a nemusí to být jen směrem na zapád, třeba Japonsko je hodně na východ.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: pppp
Datum: 08.06.15 15:05

... no protože každý z nich má přece v Německu, Anglii nebo ve Francii bratra, otce, bratrance, který tam pracuje...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: odpoved*
Datum: 14.06.15 23:13

Zajímavé video:


Ohodnoceno: 0x
 
Od: zubar
Datum: 15.06.15 06:18

Velmi dobré video... a s ruzou je sranda*ee* proč prý neutíkaj do Egypta, když tam dávaj il inclusive.

Proč Evropa přijímá uprchlíky? Evropa nemůže spasit Afriku, nemůže spasit celý svět, jen se zaneřádí těmito lidmi

z jiných kultur, kteří z většiny nenajdou uplatnění budou jen páchat kriminalitu, žít z dávek, případně se úspěšně rozmnožovat, za pár generací nás zlikvidují.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.06.15 01:14
avatar

vy se musite ptat? staci se rozhlidnout ...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.