Hmotnost zavazadla na palubu letadla:

Od: Datum: 04.06.15 19:30 odpovědí: 5 změna: 05.06.15 16:35
avatar

Dobrý podvečer. Kufr do letadla 15 kg. osoba a s sebou na palubu prý 5 kg. Když budu mít batůžek např 5-7 kg.bude to někdo řešit? Budu muset zaplatit nadlimitní váhu? U kufrů to prý kontrolují,ale u příručních zavazadel to prý snad až tak neřeší. 6-ti leté dítě může mít zavazadlo 7,5 kg? Nevíte někdo? Letíme z Brna.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: webbiecz*
Datum: 04.06.15 19:48

Nejsou na to jednotná pravidla, Každá letecká společnost to má jinak, předpokládám, že letíte s cestovkou na zájezd, takže se řiďte informacemi, které máte od cestovky.

Co se týče váhy kabinového zavazadla, tak se na to nepohlíží tak moc striktně jako na odbavené zavazadlo. Zažila jsem však i vážení kabinového zavazadla u Ryan Airu. Častěji se však řeší velikost a počet.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 05.06.15 08:13

Některé (většina) aerolinek to nekontroluje (rozměr ani váhu příručního zavazadlo) a lidi to samozřejmě zneužívají a přinášejí si s sebou na palubu prakticky několik dalších kufrů. Na to si lidi pak u dané společnosti stěžují a u některých společností už jim došla trpělivost a začali to měřit i vážit a když jsi přes, tak ti to odbaví jako další zavazadlo (za poplatek, pochopitelně).

Jiná kapitola jsou nízkonákladové aerolinky (již zmínšný RyanAir), které to kontrolují kvůli tomu, že za kufry vybírají dost slušné výpalné, tak si ho nechtějí nechat ujít a pak i větší váha letadla znamená dražší provoz.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 05.06.15 13:05
avatar

Děkuji za názory,letíme se Smart Wings,vloni s nimi letěla sestra a měla batoh 7 kg bez problémů a vážení,tak snad to bude letos stejné.Do 5-6 kg. se vejdu.

Od: letadlo
Datum: 05.06.15 16:26

Já když letěl tak u příručního zavazadla měřili hlavně rozměry, měli tam na to takovou konstrukci-co se nevešlo do ní by se totiž nevešlo ani v letadle do těch skříněk nad hlavou. Ale taky jsem slyšel že mezi aerolinkami jsou v přístupu dost rozdíly.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.06.15 16:35
avatar

Souhlasím,hledisko u většiny aerolinek je v rozměrech příručního zavazadla,to by nemělo být volně v sedadlovém prostoru,ale v zavazadlovém nad sedačkami.Pokud se tam nevejde,musí být u kufrů.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.