Může mít policista ještě někde DPP?

Od: Datum: 02.06.15 22:03 odpovědí: 5 změna: 03.06.15 00:38

Dobrý den,

přemýšlím, že bych se stal policistou, ale rád bych alespoň na nějaký minimální počet hodin vykonával své dočasné povolání. Policista nesmí mít ovšem vykonávat žádnou jinou práci. Chtěl bych se zeptat, je možné třeba jen brigádně třeba na smlouvu DPP či DPČ?

Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 02.06.15 22:37

Doporučuji vřele si přečíst zákon o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů než poslouchat...

doplněno 02.06.15 22:49:

mp kde je to zakázáno? Nepište bludy!

doplněno 03.06.15 00:13:

bomba kolik to sype?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 02.06.15 22:45

Samozřejmě, že policista, voják i jakýkoli jiný státní úředník nemůže vykonávat jakoukoli další práci. To dá logika - vždyť, jak by to pak vypadalo, kdyby policista ve volném čase třeba vykládal někde zboží. A na druhou stranu, kdyby dělal šéfa třeba bezpečnostní agentury. To by logicky nebylo dobré, proto to nejde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.06.15 23:15

To si musíte rozmyslet, buď to či ono.. Na druhou stranu, jisté možnosti si přivydělat, přece jen jsou, není to jednoznačné, že nesmíte nic.., je však třeba si uvědomit, že zákon o služebním poměru zakazuje příslušníkům bezpečnostních sborů další výdělečné činnosti, přičemž současně umožňuje výkon těch činností, které jsou povoleny vedoucím představitelem bezpečnostního sboru, v našem případě policejním prezidentem. Tyto činnosti jsou uvedeny v IAŘ(interní akty řízení PP) Jedná se zejména o umělěcké, vědecké, literární a pedagogické činnosti, prodej přebytků z vlastního hospodářství, správu vlastního majetku ( např. pronájem) a pod.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.06.15 23:50
avatar

běžte k dobrovolným hasičům, ti jsou taky užiteční;)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: dam®
Datum: 03.06.15 00:38

Je nutno dělit - státní, či městský policista. Standartně je nutné oznámení svému nadřízenému o svých aktivitách, z kterých máte pravidelný finančí zisk. Všeobecně by se vaše aktivity neměly týkat stejného či obdobného zájmu, jako vaše hlavní profese, díky střetu zájmů. Pokud netušíte, co je být policistou..., zvládáte pokoru i agresi, jste fyzicky, psychicky odolný, uplavete např. 300m v oblečení, vaši kamarádi se stanou bývalýmí kámoši jenž si myslí, že jim vyžehlíte blbé parkování, malo peněz, málo soukromí, uniforma, zbraň, kolegové kteří vás podrazí jen při náznaku možnosti posunout se po vašich zádech výš, k snad lepšímu postu, tak proč né.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.