Nárok na podporu v nezaměstnanosti

Od: Datum: 02.06.15 12:30 odpovědí: 2 změna: 02.06.15 14:09

Dobrý den,

nstoupila jsem do zaměstnání vloni v květnu. Předtím jsem byla OSVČ. Hned začátkem podzimu mi zjistili vážnou nemoc a musela jsem na komplikovnou operaci, na neschopence jsem doteď a chtěla jsem k 15.6. nastoupit do práce. Ale kolegyně mi řekly, ať si rychle hledám něco jiného, že jakmile přijdu do práce, dostanu výpověď. Já to na jednu stranu chápu, byla jsem dlouho nemocná, ale na druhou stranu pokud nic nenajdu hned, můžu se do doby, než si najdu nové zaměstnání, zaregistrovat na úřadě práce, když jsem byla nemocná na neschopence a vlastně jsem tedy nepracovala? Děkuji moc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.06.15 13:19
avatar

Dostanete dvouměsíční odstupné. Pro nárok na podporu musíte mít odpracováno 12měs za poslední dva roky. Ale na ÚP se zaregistrujte kvůli zdravotní pojištění.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nina0xy
Datum: 02.06.15 14:09

Děkuji moc, ale vím, že odstupné nedostanu, protože jsem onemocněla na konci srpna ještě ve zkušební době ( chyběly mi asi tři dny do jejího skončení, ale po vyšetření jsem šla hned do nemocnice, nedalo se to odkládat ). Nenapsala jsem to úplně dobře, ale já konec srpna považuji už od dětství za počátek podzimu, nejspíš kvůli konci prázdnin. Během neschopenky mi běžela zkušební doba a tak jsou oprávněni mne propustit hned. Každopádně na ÚP půjdu aspoň kvůli tomu pojištění.

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.