Hotovost za svobodna vs rozvod

Od: Datum: 01.06.15 11:27 odpovědí: 1 změna: 01.06.15 17:30

Dobrý den,
jak je to s majetkem, který měl člověk před svatbou - jak se rozděluje při rozvodu?

Pokud prokážu, že před sňatkem jsem měl na účtu např 1 mil, za ten se koupil pozemek, který spadá do SJM zohlední se to při rozvodu nebo všechno na půl?

děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.06.15 13:29
avatar

Zdravím,
pokud máte před sňatkem na účtě 1 milion korun, jsou vaše. Pokud za tyto peníze kdykoli v budoucnu něco koupíte, je to jen a jen vaše (nespadá to do SJM). Problém může nastat pouze v případě, pokud koupíte v době manželství pozemek, kde dáte vy ten uváděný 1 milion a třeba 500.000 dalších dodáte z prostředků rodiny (ze společného). Pak je pouze vaše pouze část a zbytek (zakoupený ze společných prostředků) spadá do SJM a tedy se dělí při případném rozvodu.
Příklad - koupíte pozemek za 1.500.000,-Kč, 1.000.000,-Kč je pouze vaše a zbylývajících 500.000 se dělí na poloviny - polovina manželky a poloivna vaše. takže vy máte 3/4 pozemku a manželka 1/4.
Pozor na jednu věc - pokud máte něco nabytého před manželstvím, ale údržba (zhodnocení, investice) se provádí nikoliv pouze z vašich soukromých prostředků (nabytých před manželstvím, zděděných atd), ale ze společného, toto zhodnocení se také dělí (spadá do SJM).

Ohodnoceno: 4x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.