Poškození cizí věci

Od: Datum: 31.05.15 11:13 odpovědí: 21 změna: 03.06.15 19:44

Dobrý den,bydlím na malé vesnici v rodinném domku,který nepatří mě.K domu patří zahrada na které jsem si před třemi lety vybudovala menší květinovou skalku,měla jsem ji obloženou kameny,které dokonale podtrhávali tvar a vzhled celé skalky.Na sklace jsem měla květiny od mé maminky a některé zakoupené.Skalka byla mojí jedinou radostí a vzpomínkou na mou zesnulou maminku,díky květinám,které jsem měla od ní.Před pár dny jsem zjistila,že moje skalka je úplně zdevastovaná.Moje budoucí tchýně vyrvala všechny květiny a kameny,které lemovali skalku naházela na hlínu a hromadu,která zbyla po jejím zběsilém útoku.Zbyly jen oči pro pláč a žádám o pomoc,či radu,jak tento zrůdný čin potresta.

Děkuji Štampachová Edita

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.05.15 11:30

Ta vás asi musí hodně nenávidět , když byla schopná tohle udělat. Šla bych za ní a chtěla bych vědět co ji k tomu vedlo. Osobně bych požádala, aby vše uvedla do původního stavu.

Ohodnoceno: 0x

Od: ben®
Datum: 31.05.15 11:33

Dobrý den, bydlíte v domku na malé vesnici, který není Váš. Na pozemku, který také není Váš jste si bez souhlasu či se souhlasem majitele domku vybudovala skalku. Já odhaduji, že majitelkou domku je Vaše budoucí tchyně a vztahy nejsou růžové. Je to tak?

Nebyly nějaké připomínky ze strany budoucí tchyně k té skalce? Žádné varování nebo náznak toho, co chce se skalkou udělat? Nepožadovala odstranění skalky? Jaký trest máte na mysli - pomstu?

Jak se k tomu staví Váš partner (syn budoucí tchyně)? Zdravím!

doplněno 31.05.15 15:41:

Myslím, že tazatelka nemá zájem o odškodnění, ale chtěla by tento zrůdný čin potrestat.

Jinak řečeno - udělat budoucí tchýni něco špatného a vrátit ji to. To je opravdu "úžasný" vstup do rodiny a základ pro její normální fungování. Ono v tomto případě nepůjde asi jen o tu skalku, ale bude tam toho negativního v těch vztazích více.

doplněno 31.05.15 18:40:

Po Vašem doplnění je to snad každému jasné - ta paní Vás tam nechce. Potrestejte ji tím, že se odtěhujete - s partnerem nebo sama. Tam je to na vraždu.

doplněno 31.05.15 18:45:

edita - rozumím. Ale, tam se jenom (všichni) trápíte a nikam to nevede a k ničemu dobrému to ani nepovede. Najděte si třeba podnájem a pryč - užívat si normální život bez omezení a "držení huby v předklonu". Toto není normální.

Od: edita*
Datum: 31.05.15 18:41

Bene,než cokoliv udělám,tak se nejprve ptám,nedovolila bych si nezeptat se a dělat si co se mi zlíbí.Můj přítel stojí při mě,ale je to prd platné,protože on není její mazánek,její mazánek je pouze její nejmladší syn,na všechny předchozí děti zapoměla,protože nejsou dětmi jejího současného manžela,jeho synem je pouze ten nejmladší.

Datum: 31.05.15 11:48

Předpokládám, že domek a pozemek patří vaší budoucí tchýni... Podle toho co udělala se zdá, že spolu nemáte právě dobré vztahy. Takže bych doporučovala se sebrat a odejít. Nemá přece smysl žít někde, kde o vaši přítomnost nikdo moc nestojí. Otázkou je - půjde váš přítel s vámi?

Mnoho jiného s tím stejně nenaděláte. I kdyby to jakýmkoliv způsobem dospělo k tomu, že by vám musela nahradit způsobenou škodu (což si nemyslím), tak by to bylo pár korun za kytky. To vám citovou vazbu, kterou jste k nim měla, stejně nenahradí.

Ohodnoceno: 3x

Od: zz
Datum: 31.05.15 13:05

Rád bych upozornil, že se zřejmě mýlíte. Nový občanský zákoník počítá i s nemajetkovou ("duševní") újmou - nově již nestačí, že Vám dá motorista tisíkorunu na nového psa a je vyřešeno. Pokud budete cítit újmu, můžete se soudit a vysoudit z něho mnohem větší odškodné, než odpovídá materiální skodě (právě za duševní újmu), protože jste toho psa měli například deset let a byli jste na něho emočně fixovaní.

V případě tazatelky se ale zdá, že majitelem pozemku je tchýně a že vztahy nejsou růžové. Pokud jsou vztahy takto vyhrocené, osobně bych se asi poohlížel po jiném bydlení...

Datum: 31.05.15 14:32

Nový občanský zákoník počítá i s nemajetkovou ("duševní") újmou - nově již nestačí, že Vám dá motorista tisíkorunu na nového psa a je vyřešeno. Pokud budete cítit újmu, můžete se soudit a vysoudit z něho mnohem větší odškodné, než odpovídá materiální skodě (právě za duševní újmu), protože jste toho psa měli například deset let a byli jste na něho emočně fixovaní.

No, to je sice částečně pravda, ale z praxe je to ,,malinko jinak´´. Měl jsem podobnou polízanici loni, panička neměla psa na vodítku, když jsem ho srazil, tak na mě ječela něco o vrazích za volantem. Tak jsem v klidu zavolal ,,pomahače a chrániče´´, jelikož bylo evidentní, že se s babou domluvit nelze. No a dopadlo to tak, že platila skoro 50 tisíc za škodu na autě, jelikož neměla psa pojištěného. Podobně to může být s tazatelkou - měla skalku na cizím - tím nechci říct, že by tazatelka měla sama něco platit, ale těžko lze požadovat jakési odškodné po majiteli pozemku

Ohodnoceno: 1x

Od: zz
Datum: 31.05.15 15:17

promon: Já chtěl pouze upozornit, že to již není jako dříve - nahraď hmotnou újmu a můžeš jít. Je tam již explicitně zakotvena ta možnost domáhat se nemajetkové újmy (což je podle mne v pořádku). Váš příspěvek tak nevyvrací jádro mého sdělení.

Samozřejmě jsem tím nechtěl říci, že by se slečna na tchýni něčeho domohla (ba skoro naopak, tchýně by mohla tvrdit, že na odstranění skalky potřebovala najmout kopáče s krumpáčem a požadovat náklady na jeho mzdu). V tomto případě podle mne nezbývá nic jiného, než si hledat jiné bydlení, potažmo přítele, pokud ten odmítne opustit maminčin dům...

Slečna se ptala, jak se pomstít. Nejjednodušší by bylo, pokud má tchýně svůj záhon, ji ho posypat solí nebo nějakým herbicidem. Já osobně bych však do žádné msty nešel - nic to nevyřeší (možná krátkodobě uleví), akorát to nadělá další zlou krev. Navíc, tchýniny květiny za její chování nemohou...

Datum: 31.05.15 14:40

Pokud Vám toto udělala budoucí tchýně, pak to není Váš největší problém. A jistě ne poslední.

Datum: 31.05.15 15:56

Zřejmě se s paní nemáte rády.

Když žijete vlastně u ní, dovolila jste si, že si chcete tu skalku udělat? Domek i zahrada jsou její, proto bych chtěla předem vědět, co na skalku řekne ona. Pokud jste si dovolila a jí to nevadilo, proč nyní takhle obrátila? Neprovedla jste jí také něco nepěkného? Že by to brala jako trest. /hezké to ale není/.

S jejím synem nejste dosud manželé a už tohle dělá? Tvrdím, že po svatbě to bude ještě horší. Proto si sbalte svoje věci a najděte si jiné bydlení. Pokud Vás syn má rád, půjde s Vámi.

S tchyní jsem to měla podobné, ne ale až tolik na ostří, jako Vy. Ona uznávala všude kolem domku jen dvě rostliny. Brambory a řepu /pro králíky/. Nic jiného. Když jsem jednou přivezla ze zahradnictví 2 krásné rhododendrony, řekla, že na ně nikde není místo. Že je nemám nikam sázet. Bylo mi to líto, brečela jsem a řekla, že je donesu nabídnout své kamarádce, zda by si je ode mě nekoupila. Ta má velkou okrasnou zahradu jistě se jí budou hodit.

Tchyně rychle pochopila, že bych se u známé svěřila s důvodem, proč je chci prodat. A ona by měla ostudu. Proto mě zarazila a prohlásila: Nó, tak je někam dáme, SNAD se ještě někam vejdou /mezi brambory a řepu/.

Proto uznávám samostatné bydlení mladé a staré rodiny. Lidé mají různé názory a občas to soužití nedělá dobrotu. Seberte se a odstěhujte se. A předtím jí "nedopatřením" upusťte jeden ten kámen na nohu.;) Jaga.

Ohodnoceno: 3x

Od: edita*
Datum: 31.05.15 18:36

Babajaga,nechci žádnou pomstu,chci jen spravedlnost,nežli jsem si skalku vybudovala,tak jsem se zeptala,zdali mohu,bylo mi to bez problémů odsouhlaseno.Vztahy máme velmi špatné,to ano,ale co bylo příčinou těchto konfliktů netuším.Jsem té paní nesympatická od prvního okamžiku,co jsme se poznali.Můj přítel stojí při mě,není to její mazánek,ona má ještě jednoho syna a to je maminčina sukýnka a také bůh.Na její prostor chodíme pouze do kuchyně uvařit a pak zase jdeme do svého a nikdo si jí nevšímá.Dcery musí do svého pokoje přes jejich obývák a strašně vadí pánovi,vadí mu jen to,že projdou před televizí,moje děti jen urážejí a ponižují.Ptala jsem jí proč to udělala,zdělila mi,že tam byly dvě pampelišky,na které se nedalo koukat,to byl důvod její demolice.

Od: editas
Datum: 31.05.15 20:47

U Vaší tchýně je aspoň dobré to,že řeší zdali by měla ostudu nebo néé,ta má tchýně to neřeší,je jí úplně jedno jestli ostudu bude mít či ne.

Datum: 01.06.15 11:45

Si tady povídáte sama se sebou? ;) nebo mi něco uniklo?

doplněno 01.06.15 19:15:

píše tu edita a odpovídá jí editas...*frajer*

Datum: 01.06.15 17:02

Sama se sebou určitě ne,netrpím samomluvou:-Dkytka25

Datum: 03.06.15 15:13

Je to ta jedna jediná osoba,jen moderní technika nepovolila edita,protože bylo příliš krátké:-P

Datum: 31.05.15 17:13

Vyměnit tchyni i přítele

Datum: 31.05.15 20:40

Přítele měnit nemusím,ten stojí při mě

Od: mp
Datum: 31.05.15 23:15

Tak to tam máte asi pěknou Itálii. Z hlediska lidského a vůbec nějaké lidské slušnosti, máte asi pravdu. Na druhou stranu, z hlediska vlastnických vztahů, je míček na straně Vaší tchýně. V první řadě se snažte vyloučit nějakou psychickou nemoc Vaší tchýně. Pokud je opravdu duševně nemocná, nemůžete po ní chtít, aby jakkoli reflektovala realitu. Samozřejmě tam může být i porucha osobnosti, tam je taky těžká řeč. Na druhou stranu říkám, že na spor musí být vždycky dva. Pokud moudřejší ustoupí, nedá tomu hrotiteli žádný prostor k expanzi. Neb ta vyhoří v nekonečnu. Je fakt, že některé jedince to vede k ještě většímu rozpálení do běla. Takže přeju hodně štěstí. Vždy se ale snažte se vyvarovat citového vydírání, vyčítání, pocitů křivdy, ublíženosti. To totiž stejně k ničemu dobrému nakonec nevede.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 01.06.15 11:25

V tomto případě je na spor jen ona sama,nehádám se s ní a nemstím se jí a to bych mohla,ale msta není moje parketa.Jsem jí totiž nesympatická od prvního dne co jsem jí poznala.

doplněno 01.06.15 11:35:

Není pravidlem,že spor začíná jen mezi dvěma lidmi.Tři roky jsem měla jakoby růžové brýle,věřila jsem jí všechno co řekla,ale pak přišla krutá pravda,zaslechla jsem něco,co jsem slyšet neměla,ale na druhou stranu jsem věděla,jak se mám k ní stavět.Tři roky jsem se starala o svou rodinu i o ni a jejího invalidního manžela.Vařila jsem,pekkla pro sedm lidí,gruntovala celý dům,pánovi jsem nosila jídlo až pod nos,nechtělo se mu chodit ke stolu.Tchýně chodila na brigádu.Když přišla z práce,tak se šla koupat,na její požádáni jsem jí pravidelně myla záda.Než se vykoupala,tak měla na stole oběd a kávu,nikdy jsem od ní neslyšela děkuju,ale neřešila jsem to,právě proto,že jsem jim vše věřila.Když jsem přišla na to jaká je pravda,tak jsem styl žití změnila tak,že už jsem vše ohledně domácnosti dělala jen pro mou rodinu a od té doby to začlo jít z kopce a je to horší a horší.Pokun pan bůh dá,tak odejdeme z této špinavé nory.

Od: jdw
Datum: 03.06.15 15:19

Jednoduchá pomoc: Svého nastávajícího kopněte do zadku a budoucí tchýni nafackujte. Nesmějte se mi, myslím to opravdu. Najděte si jiného chlapa.

Datum: 03.06.15 15:35

Je to jednoduché, odstěhujete se do svého a pokud je přítel s vámi tak to jistě zvládnete. Jestli čekáte, že vás ta baba začne mít ráda tak se nedočkáte, mě tchýně až na smrtelné posteli prosila o odpuštění, bohužel si to musí vyříkat ze svým bohem, neměla jsem důvod odpustit 35 let nenávisti, schválností, záleřností. ¨Vím o čem mluvím, jednejte rychle nebo to odnese váš vztah a vaše psychika. Já se z dosahu matky manžela odstěhovala po 4 letech, a to bydlela jen ve stejné vesnici.

Od: erherher
Datum: 03.06.15 19:44

Jste s přítelem/manželem dva dospělí lidé. Vzhledem k věku byste měli být i dva pracující lidé. A jestli dva pracující lidé neutáhnou nájem vlastního bytu, tak už nevím, kdo by vlastní byt měl utáhnout. Takže se odstěhujte! Osobně se divím, že vůbec jste schopná bydlet s někým, kdo vás nesnáší a koho vy také nesnášíte.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.