Kontaktní čočky levně

Od: Datum: 30.05.15 20:01 odpovědí: 5 změna: 01.06.15 09:47
avatar

Dobrý den, potřebuji pro dceru (8 let) pořídit kontaktní čočky. Ve své podstatě je potřebuje hlavně kvůli účinkování v představení - nechci aby někam spadla, neboť je náročná scéna i choreografie)

Dcera má cca 3,5 dioptrie (ten papír mám s přesnými údaji) ale čočky nikdy neměla a já nemám zkušenosti.

Je pro mě taky moc důležitá cena, neboť jsem samoživitelka. Můžete někdo poradit nějaký levný tip? A asi i na ten roztok na udržování... Ale opravdu potřebuji co nejlevnější..

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.05.15 23:01
avatar

ahoj,

dlouho jsem nosila kontaktní čočky, takže nějakou zkušenost s nimi mám.

Rozumím tomu, že je chcete pořídit co nejlevněji, ale zrovna na očích bych nešetřila (obzvlášť u dítěte). Já jsem si nechala oči přeměřit odborníkem, čočky jsem dostala bezplatně "zkusmo" jen tak, abych zjistila jak je budu snášet a teprve poté jsem si je koupila.

Pokud to chcete zkusit bez odborníka, je dost e-shopů, kde si snad vyberete. Čočky se kromě jiného dělí podle délky nošení - jednodenní, měsíční apod. U vás se zřejmě jedná o jednorázovou akci, tedy čočky jednodenní, kdy se čočky nasadí a po představení vyhodí, odpadá tedy úschova a s tím potřebný roztok na uchování. Jinak nošení čoček nikdy nebylo levnou záležitostí. Přimlouvala bych se nasadit je dcerce pod odborným dozorem, abyste v dobré víře nenapáchala více škody jak užitku.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 31.05.15 07:48
avatar
Děkuji
Datum: 31.05.15 08:22

Souhlasím s první odpovědí. Dodala bych vlastní zkušenost, pokud by jste se rozhodla pro čočky s roztokem. NIKDY NA NĚM NEŠETŘETE! Dostala jsem z toho zánět rohovky raz dva. Oči jsou hrozně citlivé a hlavně si pamatují. Takže příště už by ty čočky nemusela do očí vůbec dostat.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 31.05.15 09:34
avatar

Z jakého roztoku jste prosím dostala zánět rohovky? Já jsem vyzkoušela snad už všechny (nosím čočky asi 15 let), nikdy nebyl problém. Ale nejlepší pocit mám z Renu, tak používám převážně tento.

Večerníčku, první rádce má pravdu, potřebujete odborní dozor. Oni to dcerku u lékaře naučí, jak si je nasazovat. Ale hlavně proto, že dioptrie Vám k zakoupení čoček v žádném případě nestačí, potřebujete znát další parametry, které Vy sama nezjistíte a doktorka je dcerce změří. Bez nich se fakt neobejdete. Když budou dceři čočky sedět, můžete je dále kupovat přes internet (tam jsou levnější), ale napoprvé to bez lékaře nepůjde.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: vasecocky
Datum: 01.06.15 09:47

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. Takto na dálku je však velmi těžké poradit Vám, které čočky by pro Vaši dceru mohly být nejvhodnější. Kromě parametrů jako je zakřivení a průměr, záleží také na materiálu, ze kterého jsou čočky vyrobeny, na obsahu vody či propustnosti pro kyslík. Může se Vám poté stát, že i při dodržení všech parametrů Vám čočky nebudou sedět a vyhovovat.
Doporučuji proto návštěvu očního lékaře nebo kontaktologa, který Vám čočky naaplikuje a poskytne zkušební pár čoček. Vyhnete se tak riziku, že by Vám zakoupené čočky nevyhovovaly.

Přeji hezký den, Eva.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.