Mam pravo videt zaznam z kamer?

Od: Datum: 29.05.15 23:14 odpovědí: 6 změna: 30.05.15 11:11
Dobry den, dnes jsem byla na nakupu a 1vec mi byla uctovana 2x na coz jsem prisla az doma. Jedna se o vec za blbe 2 stovky, ale ty na ulici taky kazdy den nenajdu. Mam pravo videt zaznam z kamer, kde je videt markuji muj nakup?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.05.15 23:22

Ne.


doplněno 30.05.15 09:56:

Protože na kamerovém záznamu jsou osobní údaje nejen tvé, ale i např. prodavačky či jiných osob.

Pokud by jsi chtěla vydat jen záznam, kde jsi pouze ty a nikdo jiný, tak ano. Jenže takový záznam je ti asi k ničemu. V případě krádeže (což tento případ určitě není) májí ze zákona přístup především orgány činné v trestním řízení a správní
orgány pro vedení přestupkového řízení.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kulicka
Datum: 29.05.15 23:57
Mohu vedet proc? Ja jsem ten okradeny...
Od: mp*
Datum: 30.05.15 00:18

Nevím, kde jste nakupovala, ale v Makru to funguje. Jednou jsem nakoupil ve slevě sadu nějakých sýrů, v původní ceně 400 kč (tak to bych nikdy nedal). Po slevě to dělalo nějakých 120 kč (tak to už beru). Doma jsem zjistil, že pokladní načetla ten původní kód. Vzal jsem tedy obal a šel reklamovat. Řekli mě, že to musí ověřit na kameře, což jsem nechápal. Za několik dní mě byla reklamace uznána. Rozhodně to jděte reklamovat a uvidí se.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.05.15 00:27
avatar

Pochopitelně oni záznam kamery vidět mohou, zákazníci již nikoliv.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.05.15 05:55
avatar

Naučila jsem se po několika karambolech si do obchodu vzít futrálek s brýlemi. Zaplatím, postavím se s vozíkem ke zdi, abych nepřekážela, nasadím brýle a zkontroluji si účtenku. Ne snad sčítat, ale název položek a zhruba jejich cenu. Pak snadno zjistím, zda mám ten kus jeden, nebo dva. A mažu na informace.

Pokud jste to vzala jako ovce a zjistila chybu až doma, je to sporné. Pokladní může nechtíc udělat chybu a čím dřív to budete řešit, tím lépe pro Vás.

Je složité dokazovat cokoli později. Nejlépe hned prohlédnout a okamžitě uplatnit. Je to hned, je to ještě v obchodě, je to čerstvé. Když to budete uplatňovat druhý den, už je to složitější. Takže příště opravdu pořádnou kontrolu. HNED! Jaga.

Dělají to tak především důchodci. Určitě jste viděla v supermarketu stát stranou lidi, jak koukají do účtenky. Naučte se to taky a bude to bez problémů.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lujs®
Datum: 30.05.15 11:11
avatar

U nás v jednom menším obchodě kde mi jedna baba napočítala jednu věc 2x se dycky postavím tak abych viděl na pokladnu a povídám jim ať to markujou pomalejc že na to potřebuju vidět. Moc se jim to ale nelíbí.

Když sem jim řekl že si můžou vybrat mezi tím že budu vidět na to kolik tam namarkujou nebo tam potom budu stát a s nasazenejma brejlema to zdržřovat do tý doby než si ten účet nepřekontroluju protože potom už mi nikdo rerklamaci neuzná to radši dělají pomalejc.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.