Starosta obce

Od: Datum: 29.05.15 12:25 odpovědí: 7 změna: 29.05.15 22:22

Dobrý den,chci se zeptat,kdo je přímým nadřízeným starosty obce?Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.05.15 12:55
avatar

Nikdo.

Krajský úřad je nadřízeným správním orgánem obecnímu úřadu, ale to je vztah mezi úřady, nikoliv mezi osobami, resp. pracovníky.

doplněno 29.05.15 21:41:

Být někomu odpovědný nebo podřízený jsou podle mě různé věci. Podle správního řádu skutečně starosta nemá nadřízeného.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.05.15 21:33

jethro - nemáte pravdu, protože je nutné sdělovat věci srozumitelněji a to tak, aby tazatel byl informován šířeji, pravdivě a aby trochu pochopil souvislosti.. Především je nutné říci, že starosta zastupuje obec navenek a za výkon funkce je zodpovědný zastupitelstvu obce, jehož úkoly jsou velmi obšírné, ale pro základ otázky tazatele je nutné sdělit, že starostu volí a odvolává pouze zastupitelstvo , které navíc také podle zákona je oprávněno jako jediné rozhodovat o nejdůležitějších záležitostech patřící do samostatné působnosti obce - např. schvalování rozpočtu, programu obce, vydávání závazných vyhlášek, určování počtu rady obce a spoustu a spoustu jiných velmi důležitých úkolů... Tedy stručně řečeno, starosta je podřízen zastupitelstvu obce! Na druhou stranu je zde také rada obce, která je zase výkonným orgánem obce v samostatné působnosti - radu tvoří starosta, místostarosta a další radní, kteří jsou zvolení zastupitelstvem obce. Takto jen velice a velice stručně.., jinak by to bylo na mnoho stránek..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 29.05.15 13:10
avatar

Možná (podle mně) že záleží na konkrétní situaci.

V některých případech je víc městská rada nebo zastupitelstvo ale je to jenom moje doměnka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 29.05.15 20:07

Na obci jsou dvě skupiny... Co o tom říká zákon o obcích?

doplněno 29.05.15 21:51:

Chápejte to takto, na jedné straně působnost obce jako takové, kdy toho moc nemá (schvaluje zastupitelstvo nebo rada, kolik starostů je stíháno..) a na tu, která se týká působnosti obce přenesené. Starostu nevolí občané! Takže ten zákon.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.15 20:13
avatar

ten kdo ho může odvolat a to jsou voliči...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 29.05.15 21:43

A oni si volí starostu?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.15 22:22

Ahoj. Starosta je vybrán povolebními jednáními. Někdy se to stane ještě před volbami. Tzn. , že bude jedním z vítězů v obecních volbách. Jak se ti místní, mnohdy veledůležití politici nakonec dohodnou je pro všechny překvapující. A kolikrát se to ani na poprvé nepovede. Město Liberec je tomu dobrým příkladem. Kolikrát si lidi myslí, že starostou by měl být ten, co dostane nejvíce hlasů. To vyjednávání bývá rozhodující. Jednou se stalo, že o věcech na městě rozhodovali dva zastupitelé KSČM. Kam napřímili hlasování, tak se děly věci podle nich.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.