Odmítnutí podrobit se vyšetření na alkohol

Od: Datum: 29.05.15 08:48 odpovědí: 6 změna: 29.05.15 22:23

Dobrý den.

Magistrát města Zlína dne 15.5. 2015 rozhodol, že jsem vinen tím, že dne 14.8.2014 kolem 16.45 hodin v obci Lukov omítnul podrobit vyšetření ke zjištění, zda jsem nebyl při řízení vozidla ovlivněn alkoholem. Uložil mi pokutu 25 000 Kč a zákaz řízení na dobu 12 měsíců. Na místě činu jsem byl zastaven hlídkou KŘP Zlín, OO Fryšták.V 16.49 hod jsem se podrobil podrobil odbornému měření přístrojem Drager 7510 s výsledkem 1,76 a po pěti minutách 1,75 promile.S naměřenými hodnotami jsem souhlasil a nežádal jsem odběr biologického materiálu.Pak se na místě objevila jiná hlídka, taky z KŘP Zlín no přímo ze Zlína. Naložily mně do auta a odvezli na krev. Odběr krve jsem odmítnul.

Připomínám, že jsem byl 16.10. 2014 osouzen za prečin podle § 274 odst.1 k trestu 3 měsíců s podmínkou 13 měsíců a zákazem řízení na dobu 26 měsíců.Jak postupovat? Jaké rozhodnutí mám brát? Každý si hrabe na svém písečku a občan má jen platit? Nebo magistrát potřebuje peníze za každou cenu. V příloháh dvě rozhodnutí.

doplněno 29.05.15 10:06:

Chci připomenout, že oba tresty jsou za ten samý přestupek, který se stal v stejnou dobu a v stejnom čase dne 14.8.2014 16.45 hod. Magistrát rozhodnul až 15.5.2015 a odsouzen jsem byl 16.10.2014. Na místě byly dvě hlídky policie obě z Krajského ředitelství Zlín. Nevím proč to každá řešila jinak. Jedna na základě naměřených hodnot usoudila že se jedná o přečin na základě kterého jsem byl odsouzen a druhá hlídka to řešila s magistrátem, který mě viní tím, že jsem se odmítnul podrobit odbornému zjištění zda jsem nebyl při řízení vozidla ovlivněn alkoholem. Skoušku provedla první hlídka a na základě naměřených hodnot jsem byl odsouzen. Proč mi teda magistrát dává za vinu že jsem se odmítnul podrobit vyšetření, zda jsem nebyl pod vlivem alkoholu.

doplněno 29.05.15 17:59:

Ještě další doplnění pro ty který si myslí že jsem vrah na silnicích. Jednalo se o polní cestu k chatě v obci Lukov. Po požití alkoholu jsem chtěl jít pěšky. Byl jsem po opereaci / výmeně / kyčelního kloubu. Noha neposlouchala, určitě tomu pomohol alkohol, tak jsem sednul do auta abych těch 1km k chatě nějak zvládnul a konečně ležel. Vím, že sem neměl řídit no bolest nohy byla velká. Žádný zákon to neomlová a proto jsem souhlasil při zastavení hlídkou se vším. Znovu připomínám, ty který mně osočují ať si najdou na mapách cestu od hotela Tuskulum k chatám /pod vrškem/. Jezdí se tam po cestě, která složila lesákům a na některých ůsecích po pozemcích majitelů. Možná tam bylo udání, no nikoho jsem nechtěl ohrozit. Chtěl jsem jenom klid a aby ustali bolesti po operaci.

doplněno 29.05.15 18:31:

Pro ty který jsi myslí, že to bylo na silnici a označují mně za vraha. Potřeboval jsem jenom k chatě a bez vozidla bych to nohama nezvládnul. Neměl jsem pít, no jak jsem měl předejít případnému vypadnutí kloubu. Nohu po operaci jsem ještě nemoh naplno zatěžit.

Foto:

Místo zásahu policie. Cesta uvedená na mapách, neudržovaná a kontrola na ní. Potřestání u soudu jsem přijal. Lidi pochopte, že jsem chtěl jen ulevit noze a když mně druhá hlídka odvedla v poutech a dávají mi za vinu, že jsem odmítnul vyšetření na alkohol s další pokutou, tak už nevím jestli je tohle právní stát.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.05.15 09:16

V první řadě si nedovolím odpustit si poznámku, že jste blázen a že sám jistě moc dobře víte, že alkohol za volant nepatří, přesto jste pod jeho vlivem řídil!

Pokud vám byly uloženy tresty v různých typech řízení - jeden ve správním a jeden v trestním, tak se zákazy řízení nesčítají a běží současně vedle sebe, takže ve vašem případě jako byste měl ten jeden trest zákazu řízení z roku 2014, protože správní trest uplyne ještě v době jeho trvání. Co je však horší je skutečnost, že jste se dopustil přestupku, který je stejného charakteru jako to, za co už jste v podmínce. Takže po uplynutí podmínky může soud, který vám tu podmínku uložil, rozhodnout, že jste se neosvědčil a že si ty 3 měsíce odsedíte.

doplněno 29.05.15 11:59:

Aha, tak to je jiná. Pokud jste se podrobil dechové zkoušce, nemusíte se podrobit odběru krve. Podejte si proti rozhodnutí magistrátu odvolání.

Ohodnoceno: 2x

Od: vladimirbotka
Datum: 29.05.15 09:41

Chci jen připomenout, že oba tresty jsou za ten samý přestupek, který se stal ve stejnou dobu dne 14.8. 2014. Magistrát rozhodoval o tomhle případu a rozhodnutí vydal až 15.5.2015 čiže cca 9 měsíců po spáchání přestupku. Protože na místě byly dvě hlídky a každá to chtěla řešit sama. V podmínce jsem za naměření alkoholu. Protože jsem s naměřenými hodnotami souhlasil nepovažoval jsem odběr krve za potřebný.

Datum: 29.05.15 16:07

Souhlasím sice s Vaším potrestáním,alkohol za volant nepoatří ,ale toto mi přijde velmi divné.Selským rozumem toto nelze-podal bych stížnost na činost policii neboť vy jste byl v řešení jednou hlídkou a tím pádem druhá konala protiprávně!Navíc už to že jste potrestán za jeden přetupek 2x? toto snad neumožnuje žádná právní řád.

Kritici-Mot a další - tazatel se neptá zda ses mí s alkoholem řídit,je si vědom že uděla pitchovinu,trest přijal nesnažil se okecat ,tak nepište svá moralizující rozhodnutí.Tímto akorát ukazujete že jste stejní ne-li horší!

Ohodnoceno: 0x

Od: vladimirbotka
Datum: 29.05.15 18:16

Odpad po takových rozhodnutích asi budu. No potencionální vrah určitě ne. Potřeboval jsem dojít na chatu a sklidnit operovanou nohu. Použil jsem auto po polní, neudržované cestě, no je v mapách. Hlídka čekala u chat. Ta cesta se neupravuje x let. Původně sloužila lesníkům. Když se obchází musí se po soukromném pozemku a na tom pozemku mně i zastavila hlídka. Nějaké nekvalitné foto z místa zastavení přikládám.

Od: sds
Datum: 29.05.15 22:05

Teda nevím ale zákon myslím zakazuje řídit pod vlivem na veřejných komunikacích.Na poli sotva.Chtělo by si přečíst ten paragraf,jak přesně zní

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.