Proč čechům nechutná oběd v Německu

Od: Datum: 29.05.15 06:41 odpovědí: 38 změna: 05.06.15 08:36

Neumím si vysvětlit, že v pohraniční oblasti mezi ČR.a Německem je tak velký rozdíl v návštěvnosti místních restaurací.Na německé straně Zittau byla taková krásná restaurace téměř prázdná.Češi většinou jedli svačinu za pochodu a ani je to nelákalo si zpestřit příjemný den německou gastronomií. Ale naopak na české straně v takové obyčejné hospůdce bylo doslova narváno němcema, kteří si tam hodovali až do prasknutí. To ta německá gastronomie je kvalitou horší než ta naše, nebo co způsobuje odliv hostů z Německa k nám a jak se na německé straně hoteliéři udrží,aby nezkrachovali, když nemají téměř žádné hosty?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ctenar*
Datum: 29.05.15 06:47

Napiš sem ceny z menu té krásné německé restaurace a my ti vysvětlíme, proč Češi jedli svačinu za pochodu. Pak se ještě podívej na průměrnou znalost němčiny u Čechů a bude ti to jasné.

Němečtí hoteliéři asi žijí ze svých pravidfelných hostů přes týden, kdežto ti čeští hoteliéři asi žijí z německých turistů o víkendech.

Ohodnoceno: 8x
 
Od: lenicka
Datum: 29.05.15 06:56

To bohužel jsem cenu nějak přehlédla v Německu,nebo byla asi zakrytá nějakou reklamou a já se dívala jen na výběr z jídel. Co se týče jazykových znalostí, tak Ti němečtí hosté v ČR.nemuseli vůbec česky mluvit, mluvili jak jim huba narostla jako doma,číšnici se do jejich jazyka u nás přizpůsobili,takže němci to měli bez námahy přemýšlet v jiném jazyce.

Od: mp*
Datum: 30.05.15 00:44

To víte, německy mluví asi 100 milionů lidí a česky 10. Tak tam víme, jaký jazyk je dobré se třeba učit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ju®
Datum: 29.05.15 06:49

Božínku snad je to o penězích a síle eura vůči naší koruně a jen minimálně o chuti...nebo jste snad viděla jezdit české důchodce do Německa na oběd? Do Německa jezdíme pracovat...a ne jist...Kolikpak je Vám lLeničko let a co děláte, pokud to není tajné - jen pro pochopení podstaty Vaší otázky...

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 29.05.15 06:55

lenicka- asi chodíš do 5 bé?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: lenicka
Datum: 29.05.15 07:08

Do 5tř.už nechodím,budu končit 8tř.ZŠ.a chtěla bych jít na střední gastronomickou školu.Bylo mne těch chudáků čechů v Německu opravdu líto, že si nic nemohou dovolit a němci si u nás hodovali až mocPřála bych nám, aby jsme se měli dobře jako se mají oni a nebyli znevýhodněni ničím, když jsme členy EU.stejně jako oni..Já bych si vyměnila české koruny ve směnárně na eura,ale nevím, jestli by mne to tam v něčem pomohlo?

Datum: 29.05.15 06:57
avatar

Každý z nás, si raději sedne do restaurace a nechá se obsloužit, místo aby se strachoval, jestli se mu řízek v chlebu neskazí. Když na restauraci bude mít. Nejen v Německu!

doplněno 29.05.15 07:58:

*zed*Nezkazí!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.05.15 07:02
avatar
No jestli to nebude tim, ze u nas je obedove menicko za 3€ vcetne pullitru Plzne a u nich je za 3€ tak mozna jen to pivo...hm? :)
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.15 08:45
avatar

A proč nechutná němcům oběd v Německu, když obědvají tady? Německé jídlo pochopitelně není špatné, máme k němu blízko, ale ceny už jsou daleko. To už zde padlo. Nahoře se mi líbílo, jak si psala, že Němci u nás komunikují německy a obsluha kolem nich se točí a všemu rozumí. Kdežto naopak to jde těžko. Němci se nepotřebují kvůli českým turistům česky učit. Čech se musí dorozumět rukama nohama, pokud západní jazyk neovládá.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.05.15 12:25

Bez obav - v místech, kam chodí česky hovořící zákazníci, se i Němec naučí základy čestiny, aby se dorozuměl. Nebo najme česky mluvící obsluhu. Je to ostatně v jeho zájmu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.15 09:39
avatar

Souhlasim s ostatnima, ze je to o cene a o nicem jinem.. Zrovna nedavno jsem cetla poradi minimalni mzdy v EU a Cesko patri k nejposlednejsim...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.15 12:31

Ano, jde o peníze. Nicméně minimální mzda nevypovídá vůbec o ničem a navíc ji dostává minimum lidí. To už je více vypovídající průměrná mzda nebo ještě lépe medián. Je potřeba si dále uvědomit, že německé hrubé mzdě odpovídá naše superhrubá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.15 10:30
avatar

Je to o příjmech výletníků a o ceně. Obojí je někde jinde u nás a někde jinde u nich. Každý se rád vydá na výlet, někdo má na oběd v hotelu, jiný si na pařezu sní paštiku.

Vzpomínám na rok 1972. Tehdy jsem si při výšlapu na Sněžku dala na Luční boudě borůvkový pohár se šlehačkou. Stál 24 korun. Ano, tehdy to byly velké peníze. Kolikanásobek by asi stál dneska?

V 80 letech jsme jezdili s dětmi /2 dospělí a 2 děti/ často do Krkonoš. Přímo na hřebenech jsme se nestravovali, ale při cestě zpátky v restauraci Radnice ve Vrchlabí. Ani nevím, zda dosud existuje,pochybuji. Oblíbili jsme si restovaná játra, opečené brambory a tatarku. Děti už snědly velkou porci. K tomu ony a já limonádu, táta pivo. A vím, že jsme platívali 65 korun. ZA VŠECHNO, ZA VŠECHNY! *ee*

Dneska by za tu částku nepoobědval ani jeden. Nelze se divit, je jiná cena lidské práce, jiná cena surovin, energií. A nebyli jsme tehdy žádní boháči, já učila v MŠ, manžel pracoval v autoservisu. Přesto jsme si to mohli dovolit.

Proto se Čechům v zahraničí posměšně říká "batůžkáři" či "paštikáři". Nemohou si mnozí dovolit v zahraničí se najíst. I když by rádi a určitě by jim chutnalo.

Jak to kdysi zpíval Ivo Jahelka o návštěvě Vídně: JAKO SPRÁVNÝ ČECHÁČEK ŘÍZEK MÁM A ŠPEKÁČEK... vzpomínáte? Je to už hodně let, bláznivě jsme se tehdy těšili na změny k lepšímu, ale v těch možnostech Čecháčků se mnoho nezměnilo. Přestože jezdím do Řecka autobusem a mám apartmán s vlastní stravou, pokaždé si to užiju. Nesmím se vyvyšovat, ani hrbit hřbet. Mám to tak, protože jsem to tak chtěla. Nestěžuji si na bídu. Bída to není, je to jen určitá skromnost, se kterou dneska bojuje víc lidí. Na co mám, to si dovolím, a nestydím se za to. Nejsem proto ale snad horší, než ti, co nabírají kila při al inclusive. Nebo snad ano? Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 29.05.15 11:33

Zjisti si jak dlouho pracuje němec aby měl na oběd v český restauraci a jak dlouho čech na oběd v německý - a bude jasno. I v těch vesnických polívka 3 eura jídlo začíná na osmi, pivo za 2. Jinak jídlo v Německých hospodách je většinou kvalitní, dobré, velká porce, nešidí výchozí suroviny náhražkama.

Kromě toho češi jsou kolenovrti a než si dát místní jídlo tak se cpou dovezenýma řízkama, a mají to zažitý tak, že to dělají i v zemích kde je místní jídlo levnější a lepší.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pleione
Datum: 29.05.15 11:36

Leničko, rozdíl je v ceně, jak už tu padlo stokrát. Jednoduše běžný Čech si jídlo nemůže v Německu dovolit. Důvod? Inu ztratili jsme 40 let v socialistickém režimu a dnes děláme západu levnou montovnu. Největší trapas je, když se pak podíváte na dohadování kolem tzv. minimlní mzdy o pár korun vzhůru. Stačilo by se s východní evropou EU, Polsko a spol dohodnout na jednotném postupu, co se týče minimální mzdy, řekněme 20k+ čistého, šoupnout ji tak na zcela jinou mez, minimálně třeba v rámci určitého průmyslového sektoru, řekněme automobilový průmysl a to byste se divili, jak by se vůbec nic špatného nestalo. Němec by jen křoupl zubama ale bylo by mu to prd platné:D V téhle zemi je třeba pohnout s platy. Není možné, aby nás voliče politici oblbovali 5 volebních období tím, že zatočí s korupcí, jako v banánové republice a furt to stačilo. Musíme být víc nároční, jinak se nepohnem vpřed.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.15 12:35

Zajisté máte vlastní firmu, křupnete zubama a dáte uklízečce 20 tisíc čistého. Ja se jen divím, kolik lidí si to přestavuje jako Hurvínek válku. Natiskneme peníze a rozdáme je ostatním.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pleione
Datum: 29.05.15 12:52

Píši primárně o minimálních mzdách v rámci daného sektoru. Ve světě známá věc. Podle vyjádření národní banky, drtivá většina podnikatelů je v kolem 15% růstu a vetší platy si dovolit rozhodně může. Jak to říkal tuším nějaký předseda odborů? Nový Mercedes místo za rok za tři roky a ono to pude... V naší společnosti mizí střední třída, roste počet lidí na životním minimu a bohatší jsou ještě bohatší tak, že reálně to neutratí ani za řadu životů...není to také nahodou tím, že platy jsou mizerné a mohou být větší? Udržovat sociální smír je i v zájmu podnikatelů. Pokud se to dlouhodobě zanedbává, přijdou dřív nebo pozděj rudé třešně, následně dostanete dokument o vyvlastňovacím řízení vaší fabriky a budete si říkat, že já vůl pár odrobinek nepřidal :D

Ohodnoceno: 1x
 
Od: fifalona
Datum: 29.05.15 14:09

Za druhé světové války když němečtí okupanti dorazili do Prahy tak obsadili všechny cukrárny.Protože u nich nic takového skoro nebylo.Měli tam bídu.A právě tenkrát Germáni odstartovali naši bídu.Před válkou jsme byli na úrovni velmoci.Od napadení Němci začalo vše jít s kopce

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.15 15:44
avatar

Fifono, to je dobře, že jste mi to takhle objasnila. A já pořád žiju v přesvědčení, že největší problém přinesl Gottwald a jeho KSČ, *plac*

doplněno 29.05.15 15:48:

Leničko, dívala jste se, kolik stojí oběd v Německu? Kolik stojí jedno euro? Na kolik výjde svačina v batůžku? Na kolik výjde, v korunách, oběd v restauraci? Kolik vydělá Němec a kolik Čech?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 30.05.15 04:59

Před válkou jsme byli na úrovni velmoci.
To je sice pravda, ale ještě mi nikdo nevysvětlil, jak moc velký vliv na to měl ten převážně německými Čechy vlastněný klíčový průmysl. Jestli on ten pád dolů nebyl kromě Gottwalda způsobený i tím, že němečtí majitelé firem byli odsunuti a správu jejich výrobních prostředků převzal Čech. *nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sds
Datum: 30.05.15 12:07

Plzeňská škodovka byla před válkou vlastněná Němci?A mnoho dalších.Ta Vaše poznámka je jen výkřik do tmy.Dost mimo

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 31.05.15 05:03

Polovina průmyslu a 2/3 daní Rakouska-Uherska pocházely z českých zemí a v českých zemích byla většina tohoto průmyslu soustředěná v Sudetách (příhraniční oblasti současné České republiky nejen v oblasti hranice s dnešním Německem, ale i Polskem (území patřilo Německu před 2.sv.válkou). V Sudetách tvořili občané německé národnosti velkou část obyvatelstva.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 30.05.15 00:36

Když čtu tuto otázku, nevím, co přesně tím básník chtěl říci - nebo se zeptat. Je to výkřik do tmy? I méně inteligentním občanům toto musí být docela jasné. Jako narážka taky slabé. Jako výčitka, že se nemáme jako oni, taky nedává smysl. Tak co?

doplněno 30.05.15 00:40:

Ovšem, jako postřeh - přesné a trefné. Ale nic z toho neplyne. Je to prostě tak. Asi jako, že hory jsou vysoký, údolí hluboký a moře bezbřehý.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: standa1111
Datum: 30.05.15 08:17

O Němcích je známo, že ač mají v řádech vyšší platy, jsou to nechutní šetřílkové. Proto jezdí se nacpat jako vepři sem, u toho se nám ještě pošklebovat. Německá jídla nejsou špatná, některá jsou otřesná. Jako všude. Ale ta debilní německá nátura se prostě nezapře.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.15 10:02
avatar

Standa, tohle myslíte vážně? Fuj, styďte se!

doplněno 30.05.15 18:47:

sds, Standa nemluví o minulosti. Píše o přítomnosti. Kolik hostinských by padlo, kdyby nebylo Němců, kteří se přijedou najíst? A s hostinskými i jejich zaměstnanci a dodavatelé. *hej*Co všechny obce dělají za psí kusy, jen aby přilákaly turisty? Turisty s plnou portmonkou peněz. A věří, že to budou Němci a ne Rumuni. A právě tihle turisté nechají své peníze v restauracích, na trzích, v obchodech. A z nich obce bohatnou. ;) Jen tak, pod čarou, se zeptám: viděl jste někdy Čechy v zahraničí u švédských stolů? Tam to je na grc!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sds
Datum: 30.05.15 11:54

babka,proč by se měl stydět?My jsme pro Němce byli podřadná katgorie lidí,chtěli nás po vyhrané válce odsunout na východ.O Němcích si pamětníci nedělají žádné iluze.Protože znali jejich řádění.Ale bohužel už vymírají.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ctenar*
Datum: 31.05.15 05:13

Ze všech východoevropanů (Slovanů) měli Němci Čechy "nejraději". Věřili, že 50% může být převychováno (poněmčeno) a nebude muset být odsunuto. Ale sohuhlasím, že je to jak poskakovat na dně hluboké studny :( I těch 50% mělo být odsunuto více na východ, poněmčeno a mělo se s nimi zacházet jako s otroky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.05.15 11:02
avatar

Němci nás nesnášeli nejvíc ze všech slovanských národů, geograficky jsme jim "v německém životním prostoru" překáželi. Pouze věřili, že jsme "nejgermánčtější" ze slovanů, že máme nejvíc germánské krve.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrus*
Datum: 05.06.15 07:59

Tady u nás museli za okupace chodit Poláci s označením P, Češi byli bráni jako Němci a žádné označení nepotřebovali. Poláci to ještě v 80tých letech nemohli unést a nadávali Čechům. Herec Radovan Lukavský na to taky upozorňoval - byl nasazen myslím ve Studénce a říkal, že jej nejvíce šikanovali místní Češi, kteří si říkali Slezané a byli pro Němce jako Němci. Tito lidé nebyli odsunuti, pro Čechy to byli Češi. Takže je to trochu složitější a to už vůbec nezmiňuji Hlučínsko a Opavu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 30.05.15 10:43

Když jsme byly v Drážďanech na obědě, čekaly jsme hodinu, než nám přinesli připálenou kotletu tvrdou, se spálenou cibulkou. Byly jsme v lepší restauraci. Ta kotleta byla drahá a s bramborami. Kdybych se neozvala, tak by nám to snad ani nepřinesli. Litovaly jsme, že jsme si nedaly raději klobásu venku. V Čechách se mi nic takového nestalo.

doplněno 30.05.15 12:22:

Ale jsou více komunikativní než Češi. Když jsem byla párkrát v Drážďanech, chtěli se se mnou na ulici bavit hlavně mladí lidé. V Praze to nehrozí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.15 18:50
avatar

Hm, když už by mně zbyly peníze na výlet do pohraničí do Německa, tak bych asi taky jela vybavená doma smaženým řízkem z kuřete a chlebem... a vodou z vodovodu.

doplněno 31.05.15 21:03:

Pro Nikc: Vzhledem k tomu, že teploty pod mínus 1 stupeň Celsiův nejsou pro mě výzvou jet někam na výlet, tak předpokládám, že ten kuřecí řízek bych snědla doma v teple...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: nikc®
Datum: 30.05.15 20:10

A jedla byste venku v mínus 15 stupních, že?

doplněno 30.05.15 20:14:

Nerejte do mě a nevšímejte si mě. Musíte do mě furt rýpat?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ctenar*
Datum: 31.05.15 05:17

Jen bych připomenul, že Němci se k nám jezdí najíst (opačně to zjevně neplatí), ale Češi zase jezdí do Německa nakupovat potraviny, elektroniku, auta, ... Už se to tady několikrát probíralo: #Německo+nákup

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.05.15 10:55
avatar

Pojem "německá gastronomie" zní stejně jako pojmy "turecké hospodářství", nebo "čínská kvalita".

Pokud si mám v pohraničí vybrat, zda navštívím drahou německou restauraci nebo levnější českou, vyberu si samozřejmě českou. A to i když na tu německou mám peníze. Tak to dělají i němci a udělal by to každý. Na druhou stranu, nikdy by mne nenapadlo balit si na výlet řízky, paštiky a podobně, to moje generace už asi nedělá. Mí rodiče by toho asi schopni byli...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: zz
Datum: 31.05.15 12:48

martinhajek: V čem se podle Vás liší česká restaurace od německé? (pomiňme cenu) Měl jsem vždy za to, že německá a česká kuchyně jsou si dosti podobné...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 31.05.15 18:57

Jsou si velice podobné. Jako laikovi mi připadne, že německá více myslí na zdraví - více zeleniny v oblohách. Také používají více omáček na polévání už hotových jídel.

Jediný důvod, proč se sem chodí najíst (kromě toho, že kuchyně jsou podobné), je cena. Kdybyste Češi mohli mít v Německu nedělní oběd v restauraci pro celou rodinu za hodinovou mzdu, tak by tam jedli také.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lenicka
Datum: 03.06.15 07:33

Další pozorovanou skutečností bylo, že němečtí hosti po přínesení oběda na stůl dokáží být s upřimnosti veselí a těší se v české restauraci na dobrou baštu a chválí číšníky s úctou. Čeští strávníci i v nejlevnějších bistrech,co jsem si všimla měli v Německu pohřební výraz obličeje a ani se nedokázali od srdce radostí zasmát. To německé jídlo asi nijak podle výrazu obličeje a takové podivné schlíplosti, asi moc nepotěšilo čechy. Nejsme náhodou v Německu uťápnutí s pocitem méněcennosti? Rakušan, holanďan, angličan,francouz Ti všichni jsou plni života a nekoukají otráveně jako my češi. Jedna paní jednou na Francouzké riviéře chtěla presso,barman ji nějak nerozuměl a udělal ji dvojité presso. Paní místo, aby byla ráda, tak začala nadávat, že to nechce.Přišel nějaký holanďan a s úsměvem si za paní to dvojité presso vzal.Je to asi o povaze a slušnosti národa, ne?děkuji

Datum: 05.06.15 08:36
avatar

Leničko, vy na pár lidech z Čech, které jste náhodou viděla v cizině při žvýkání krmě v cizokrajné restauraci, usuzujete, jací jsou všichni Čechové? Třeba jste zrovna narazila na rodinu či partnery právě rozhádané, takoví se na baštou nebudou usmívat a vesele šveholit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.