Přechod k praktickému lékaři

Od: Datum: 28.05.15 18:15 odpovědí: 4 změna: 29.05.15 14:52

Scháním nějakého dobrého praktického lékař/ku v Praze, jelikož přestupuji od dětského, nejlépe aby vše vyřešil za mě a nemusel sem běhat po doktorech a na vstupní prohlídku...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 28.05.15 18:21
avatar

Přechod není věda - po telefonu si zjistíte, jestli ještě bere další lidi. Musíte se u něj zastavit a požádat ho o registraci - podepíšete pár papírů a on si kartu vyžádá od aktuálního lékaře sám.

doplněno 28.05.15 18:53:

Když jsem já chtěl přejít (úmrtí mého dosavadního lékaře) - kartu mi odmítli vydat. Prý se to nesmí a pošlou ji novému lékaři na požadavek s mým podpisem. Zřejmě abych nemohl vytáhnout nějaké záznamy.. nevím.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 28.05.15 18:25
avatar

Jestli se nepletu,tak pijdete k Vámi vybranému OL (pokud bere! naše OL vzala naše dítka jen z důvodu rodinných příslušníků,jinak již pacienty nebere!) a tam pokud bude chtít tak může provést základní vyšetřeni a sepsání dat pro založení dokumentace,ale také nemusí-Vaši dokumentace si můžete vyzvednout u DL sám ,nebo si ji vybraný OL vyžádá!Běžně spíše vyžádají (opět u našich se setra prošla přes čekárnu pro dokumentaci)

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 29.05.15 06:54
avatar

Zavolejte, napište na svou zdravotní pojišťovnu. Poradí, pomohou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.15 14:52

Ahoj,

v první řadě je potřeba opravdu zjistit, zda daný lékař ještě přibírá nové pacienty. To zjistíš asi nejlépe telefonicky, není třeba, abys čekal dlouhou dobu v čekárně. V případě kladné odezvy se tam však budeš muset vydat tak jako tak, abys vyřídil nezbytné formality, podepsal dokumenty, přihlášku a podobně.

Vstupní prohlídku určitě absolvuj, budeš se muset na ni asi objednat, až už u toho lékaře budeš mít svoji kartu. Prohlídka zabere jen kolem 30 minut a je důležitá nejenom kvůli tomu, že Ti nový lékař provede obecná vyšetření, ale hlavně si s Tebou sedne, probere s Tebou postupně záznamy v Tvé zdravotní dokumentaci a podobně. Pokud jsi zdravý a neměl jsi od dětství nějaké problémy, nepůjde asi o nic velkého, ale určitě se na tu vstupní prohlídku objednej. Nevím, jak ostatní lékaři, ale mně dětská lékařka již neprovedla ani výstupní prohlídku, když jsem od ní odcházel, takže poslední prohlídka byla v 17 letech a k novému lékaři se přechází v 19 letech a po dvou letech máš nárok na prohlídku tak jako tak. Navíc za nic opravdu nic neplatíš.

Co se týče karty, tak tu by si měl vyžádat ten Tvůj nový lékař od Tvého dětského lékaře, a ten mu ji (pravděpodobně poštou) je povinen zaslat. Tobě do rukou nejspíš nepřijde.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.