Pachtovní smlouva

Od: Datum: 28.05.15 13:38 odpovědí: 4 změna: 28.05.15 20:18

Pronajímám pozemky. Letos se předělávají smlouvy a nájemce mi vyhotovil smlouvu na dobu neurčitou s výpovědní lhůtou 5 let. Moc se mi to nelíbí, ale prý to tak je v zákoně.Jedná se o Pachtovní smlouvu. Uměl by mi někdo poradit? Nechci se nechat ošidit. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 28.05.15 17:52
avatar

Dobrý den, předpokládám, že jde o pronájem orné půdy zemědělskému družstvu. Ta pachtovní smlouva je trochu zvláštní tím, že ji navrhuje nájemce a přijímá ji majitel. Ale, v podstatě tyto smluvní podmínky jsou normální. Zda to má oporu v zákoně si nejsem jistý, ale nějaká výpovědní lhůta, která zohlední agrotechnické lhůty, tam je určitě, resp. zemědělec má mít jistotu, že když zasel, tak také sklidí (je na to přesný termín, do kdy v roce má být vypovězeno).

Myslím, že na velké jednání s družstvem ohledně smlouvy nemáte prostor (můžete zkusit zkrácení té výp. lhůty), ale vrátit pozemek a starat se o něj asi také nechcete. Pokud nemáte kupce na pole, tak se mnoho neděje - nejlepší je (případně) nabídnout odprodej pole přímo tomu družstvu. Zdravím!

doplněno 28.05.15 18:38:

Kdo měl někdy nějaké pole, tak ví, že najít v místě jiného nájemce je prakticky nemožné a mít povinnost starat se o svůj pozemek a platit z něho daň je poněkud nepříjemné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.05.15 18:00
avatar

To si děláte prdel?

Můj pozemek ,můj majetek , moje smlouva - a jestli se jim nelíbí tak sbohem .

Ale i pacht je smluvní vztah, jehož základem je vzájemná dohoda mezi pachtýřem a propachtovatelem.

Ta zakládá právo pachtýře na užívání a požívání pozemku a druhé straně, propachtovateli, tím vzniká právo na odměnu, takzvané pachtovné.

doplněno 28.05.15 19:09:

bene - asi jak kde , někde zájem je velký , někde není .

Někdy pronajimatel špatně pronájem nabízí ,(nemyslím tazatele , situaci neznám ).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 28.05.15 18:34

Ke smlouvě musí být dva, že? Takže to neberte, nebo zákon říká, že musíte svůj pozemek propachtovat? O pachtu hovoří OZ, proč si to nepřečtete? Proč se neptáte: kde to je? Uzavírejte vždy na 2 roky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moula*
Datum: 28.05.15 20:18

Co já vím, tak je všude naprostý převis poptávky po půdě, jak na nájem tak na koupi. Podle mne je majitel v absolutní výhodě a nepřistoupí-li někdo na jeho podmínky, pronajal bych pole tomu, kdo mi vyhoví ! Doba neurčitá s výpovědní lhůtou pět let je zrůdnost !

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.