Problém se sestrou

Od: Datum: 28.05.15 09:00 odpovědí: 14 změna: 29.05.15 18:31

Dobrý den. Sestra po mě chce, abych si nechala líbit vše od jejích dětí. Např. když mi lžou, dělají naschvály. Nebudu se s ní kvůli tomu stýkat. To chce aby z nich vyrostli tyrani, jako je ona a otec? Život mám jenom jeden a nechat se vydírat tím, že pod její střechou jí budu poslouchat a tancovat, jak všichni pískají, nechci... Poslouchali byste svoji sestru? Ale sama na ně furt řve a nenechá si od nich nic líbit, ale po mě chce, abych já nechala a dělali si ze mě otloukánka, fackovací pytel. Dělá jí to dobře, když její děti mě peskují, lžou mi a dělají mi naschvály a obviňují mě z něčeho. Dělají to ale jen občas. Otec mi dělal to samé. Ona převzala po něm žezlo. Máte někdo takového člověka v rodině? Nedá se s ní vůbec mluvit. Nenechá mě mluvit a nezajímá ji, co říkám. Akceptuje jen to, co říká ona, ale tvrdí pravý opak. Vím, že toto dělají psychopaté nebo lidé s disociativní poruchou. Má podobné jednání psychopatické, jako otec. Být u ní je skoro vždy psycho. Cítím se tam nesvobodně, nepříjemně. S takovými lidmi se nedá mluvit, s manipulátory. Jen jako gramodeska mluvit. Je jich 4% procento, ale v naší rodině. Ale se sestrou mluvit jako gramodeska? To moc nejde. Mrzí mě, že děti neuvidím. Svoje nemám. Mám je ráda. Co byste dělali na mém místě? Děkuju za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 28.05.15 09:08
avatar

Dobrý den, co bych udělal? Přesně takto bych jí to řekl do očí - zkrátka, aby to věděla a měla šanci se zamyslet (pokud je toho schopna). Pokud je to starší sestra, tak si snad každý mladší sourozenec nese v sobě jistý mindrák a má tendenci poslouchat. Ale, jestli je to sestra mladší, tak by měla mít ten mindrák ona (a řídit se radou staršího sourozence). Zdravím!

doplněno 28.05.15 10:03:

Pokud se cítíte býti manipulována, ponižována nebo vydírána, tak s takovým člověkem skoncujte - přerušit veškeré kontakty. Takto se jen trápíte a nikam to nevede. Jste dospělá, bez sestry se obejdete a musíte se spolehnout jen na sebe. Takový je život.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 28.05.15 09:09
avatar

Ano. Domnívám se, že přerušení styku bude pro všechny ideálním řešením. Sestra vás sice asi pomluví na všech frontách, ale to vás nemusí zlobit, okolí si jistě obrázek vytvoří samo. Hodně štěstí! :)

Ohodnoceno: 6x
 
Od: nikc®
Datum: 28.05.15 11:02

Děkuji. Asi máte taky s tím zkušenosti, proto chápete.

Datum: 28.05.15 09:13
avatar

Na vašem místě bych nechala sestru, ať si svoje děti vychovává, jak nejlépe umí ona sama. Jsou to její děti. A jestli jí jednou nebudou vůbec poslouchat a kdoví jak se zachovají v dospělosti, bych vůbec neřešila. Sestra je na vás hrubá proto, že jí to dovolíte. Dovolíte jí být pro ni fackovacím pytlem. Vše záleží jen na vás, nikoliv na vaší sestře. Tak se změňte vy a možná, že se pak změní i vaše sestra. A nakonec - nebyla byste ani první, ani poslední člověk na této planetě, co nemá dobré vztahy s vlastními příbuznými. Je to celkem běžné, jak se tak dívám kolem. Lépe řečeno - v každé rodině je něco...

Ohodnoceno: 3x
 
Od: nikc®
Datum: 28.05.15 09:57

Pravě že jí to nedovoluju a těm dětem taky ne. Proto se vzteká, mstí a vyhrožuje, vydírá. Chce, abych si to nechala líbit, poslouchala jí a já se právě že nedám. Ona se tak chce chovat. Přece každý nechce týrat lidi v okolí.

Datum: 28.05.15 09:55
avatar

Dobrý den. Jak vychovává Vaše sestra své děti, není Vaše starost. Jedna věc je, jaký máte Vy sama vztah se sestrou a druhá věc je, jaký máte Vy sama vztah s jejími dětmi. Nemusíte si nechat líbit vůbec nic, máte přece svůj rozum. Sestru poslouchat nemusíte, jste dospělá ženská. Já bych se zamyslela hodně nad tím, proč se k Vám sestra takto chová, proč máte mezi sebou takový vztah, jaký máte. Opravdu je to vina jen Vaší sestry? Stýkat se s ní nemusíte. Proč byste měla dělat dětem otloukánka? Záleží hlavně na Vašem přístupu. Máte problém získat si jejich respekt a náklonost? Píšete, že Vás bude mrzet, když je nebudete vídat. Takže takoví tyrani to zase asi nebudou. Za své rodiče nemohou, ani za to, že mezi Vámi a jejich matkou nejsou vztahy zrovna nejlepší. Pokud máte pocit, že vztahy v rodině nejdou zlepšit, že se bez rodiny obejdete a bude to tak lepší, pak se s nimi tedy nestýkejte. Je to škoda, když si ani ti nejbližší nerozumí, ale stává se to.

doplněno 28.05.15 10:16:

Mladá paní, já se nechci v žádném případě zastávat Vaší sestry, ale i ona si nese důsledek toho, jak jste byly vychovávány a jaké jste měly obě dětství. Ale pokud to se sestrou prostě nejde, já bych se více soustředila na svůj vlastní život tedy. A obklopovala se lidmi, s kterými se cítím dobře a kteří se ke mně chovají lépe, než vlastní sestra.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: nikc®
Datum: 28.05.15 10:02

Dobrý den. Protože otec mě týral 18 let, proto si myslí, že to má dělat taky. Byla jsem už před pár lety kvůli tomu u odborníka psychiatra. Ten mi řekl, že z lásky k týrajícímu otci to dělá ona mne. A jiné to nebude mi říkal. Děti její jsou většinou v pohodě. Myslím, že mě rádi taky mají. Občas zlobí. Sestra je hrozný tyran.

doplněno 28.05.15 10:58:

Když jsem bez sestry s dětmi, tak je to v pohodě. Jak přijde, je po klidu.

Datum: 28.05.15 13:42

Mám to samé. Mně týrali oba rodiče a sestra (mladší) je po nich. Já se s ní stýkat nemůžu, protože to prostě nejde. Zajímavý je názor psychiatra, že dítě může chování odvozovat z lásky k rodičům.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.05.15 14:03
avatar

Co byste dělali na mém místě?

Odstěhovali se hodně daleko. Protože tohle by na mě mohl někdo zkusit... pokud by se nešlo odstěhovat, tak by mi asi ruply nervy a rázně bych řekla svůj názor s tím, že takhle se prostě já chovat nebudu. Tečka, ať si to přebere, jak umí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 28.05.15 14:49

Vyčerpává to. Psychopati nebo manipulátoři jsou účinné stroje. Psychicky vyždímou. Čím déle se s s nimi člověk baví, tím víc je vyždímaný psychicky. To se musí zažít.

Od: djd
Datum: 28.05.15 19:18

Tak se s dětmi stýkejte jen když tam ona nebude.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.15 06:24
avatar

I když jsem si Váš příspěvek přečetla 2 x, moudrá z něho nejsem. Co je mi divné?

Sestra má děti, Vy ne. Žijete spolu v jednom bytě /domě/ společně? Ona když má děti, má i manžela? Jak se k Vám chová on? S ním by nešlo se domluvit?

Mrzí Vás, že děti neuvidíte? Proč? To jste oslepla? Nebo se sestra s rodinou stěhuje pryč? Tomu nerozumím vůbec, že děti neuvidíte. Proč byste je neměla vidět?

Nevím, kolik je Vám let, zda jste vdaná či ne. Ale když je u Vás takovéto týrání, odstěhovala bych se.Pokud jste sama, vždycky najdete ubytování. A budete svou paní. Děti si časem pořídíte vlastní a nemusíte se nechat trápit od sestřiných. Pokud žijete ve zděděném po rodičích, sestra s mužem Vás vyplatí a Vy si můžete pořídit bydlení, kde budete v klidu. Nic Vám nebrání, abyste za dětmi přijela na návštěvu. Když bude sestra rozumná,pochopí to.

Ještě by mě zajímalo - píšete o otci tyranovi. A co mamka? jaká je ona? Také tyranka, nebo hodná paní? U té nenajdete pochopení? Rozumím tomu docela málo, nevyznám se ve Vašem líčení. Ale pokud si se sestrou nerozumíte, jste dospělá a rozumná ženská, jediná cesta je odejít a nechat je tam, ať si žijí po svém. *bzum*Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.15 10:14
avatar

Pokud by se takto chovala sestra ke me jako se ted chova k vam, tak budoucnost prilis nevidim.. Nenechte ze sebe delat pitomce..V kazde rodine je neco..Ja mam zase 2 starsi brachy a s tim jednim jsem definitivne skoncila, protoze mi cely zivot zamerne ublizuje.. Dela to cely zivot, delal to i v dospelosti az jsem rekla dost, ze uz mu to nedovolim..Uz se s nim nevidam 2 roky, protoze jine vychodisko uz opravdu nebylo... Je to zly, sobecky, zavistivy clovek a podle toho i dopad.. Ani zbytek rodiny se s nim nestyka, dlouhy pribeh.. Rodinu si clovek opravdu nevybira..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 29.05.15 18:31

Dobrý den. Chtěla jsem Vám dát bod, ale už to nejde. Hezky napsáno a mrzí mě to. Sestra mi taky často ubližovala. Někdy je v pohodě a pak z ničeho nic, když to nečekám otočí o 360 st. své chování a je zlá, výbušná, impulzivní a vyvolává ve mě strach. Tím, že se vzteká, když nemluvím podle jejích představ. Nevím, co od ní čekat. Je nevyzpytatelná. Má radost, když mě raní. Ale pocit viny nemá, protože si myslí, že je to normální. Nesnáší jakýkoli náznak kritiky. Ale sama kritizuje. Zaměřuje se na neznalosti moje. Lže, aby ze mě dostala pravdu a pak řekne že to věděla, ale že já jsem blbá, že to nevím, mi naznačí. A to klidně při obědě. Soutěží se mnou. Připadám si u ní jako ve škole žák. Je starší. Na něco se mě zeptá a pak ihned za mě odpoví a co říkám já, jí nezajímá. Protože mi nevěří.

doplněno 29.05.15 18:41:

A myslí si, že musím vědět i to, co si povídala s někým jiným v jiné místnosti a v jiném patře. Dává mi najevo, že jsem blbá, když to nevím. Zkrátka jsem pro ní jenom blbec.

doplněno 29.05.15 18:46:

Kdybych ji měla srovnat s nějakým zvířetem, byl by to asi žralok. Útočný predátor. Je tak rychlý a zákeřný, že nestihnete zareagovat.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.