Pracovní právo

Od: Datum: 26.05.15 09:32 odpovědí: 2 změna: 27.05.15 04:14

Dobrý den prosím má někdo zkušenost s tímto: Měla jsem pracovní smlouvu na HPP na rok- ukončení prosinec2014.

V listopadu jsem musela na neschopenku která trvá stále. Muj vedoucí mi v lednu volal, ze maji novou smlouvuna další rok kterou podepíšu az se uzdravím. Nyní budu končit neschopenku a do té práce se nehodlám vracet již. Jakým zpusobem mohu odejit? Na dohodu nebo pro skončení smkouvy i když jako by nemam odpracovane dva mesice za minuly rok listopad prosinec- nemocenska. Muže po mě zamestnavatel chtit abych podepsaala novou smlouvu a vratila se na ty dva mesice - stím že odejdu pak bud na dohodu nebo na mnou danou vypoved? Co muzu cekat od zamestnavatele? Má někdo zkušenost radu? prosím poradte děkuji Nikita.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.05.15 16:40
avatar

Vaše pracovní smlouva, jestliže byla na dobu určitou, skončila datem uvedeným v ní. Vaše pracovní neschopnost s tím nijak nesouvisí. Nebudete tedy odcházet ani na dohodu, ani nijak jinak - už jste skončila. Zaměstnavatel už není Vaším zaměstnavatelem, žádnou smlouvu s ním podepisovat nemusíte a žádné dva měsíce nemusíte nadpracovávat či co. Po skončení neschopenky si můžete dělat co budete chtít.

Toto se dočtete v zákoníku práce. Je škoda, že se tohle neučí lidi před ukončením školy místo všelijakých nepraktických věcí. Se zákoníkem práce se v životě potká téměř každý, stačilo by přečíst si ustanovení o vzniku a zániku pracovního poměru, o dohodách mimo pracovní poměr a o dovolené a spousta otázek by byla vyřešena bez trápení a nervozity.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 27.05.15 04:14
avatar

Vaše zaměstnání skončilo uplynutím sjednané doby bez ohledu na nemoc.

Pracovní smlouva uzavřená na dobu určitou nezavazuje ani jednu ze smluvních stran

k jakémukoliv pokračování (=nejste povinna uzavírat další smlouvu).

Pracovní smlouvu (stejně jako jakoukoliv jinou smlouvu) lze uzavřít pouze v případě, že s návrhem smlouvy souhlasí obě strany. Ani jedna strana – v tomto případě zaměstnavatel ani zaměstnanec – nemůže druhou stranu (při)nutit uzavřít smlouvu, s níž nesouhlasí.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.