Ukrajinská krize

Od: Datum: 26.05.15 00:37 odpovědí: 4 změna: 26.05.15 07:20

Může mi prosím někdo napsat ve stručnosti, čeho se týký krize na Ukrajině? Když hledám na netu, všude se objevují rozsáhlé články. Vím že to asi nejde uplně popsat ve zkratce, ale potřebovala bych to popsat cca v jedné minutě. Dokáže to někdo dobře a zjednodušeně shrnout?Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.05.15 05:44
avatar
Stejně z těch příspěvků na pár minut budeš mít za chvíli rozsáhlou diskusi. Existují totiž dva tábory příznivců té či oné strany a ti se ti tady do pár hodin proti sobě rozběsní.Zjednodušený obraz toho konfliktu neexistuje. Současná krize má hluboké kořeny v době stalinismu, kdy vůdce národa nechal vychcípat tři čtvrtiny ukrajinců uměle vyvolaným hladomorem. Následně doplnil stavy obyvatelstva etnickými Rusy. Pak přišla územně správní kapitola, kdy se dělaly rozdělení území v rámci sajůzu a protože nikdo nepředpokládal že by se kdy podle toho mohly jednotlivé státy od sajůzu oddělovat, vzalo se pravítko a udělala se čára. Tím se ukrajině sem tam přidalo kus území které ji více méně nikdy nepatřilo. Současný problém když pominu majdan a údajné fašisty,se kupodivu točí kolem území kde je až 80% obyvatelstva ruského původu a které kdysi bývalo sem tam i ruské. Když si k tomu přičteš Putinovy mocenské choutky a snahu ukázat se co by spasitel Rusů tak máš základ guláše. A zkus v guláši najít všechny kusy masa a složit z nich původní kousek kližky. . .
Ohodnoceno: 2x
 
Od: bruk600*
Datum: 26.05.15 05:52

*palec* totak na hrad *palec*Nechceš jí dělat Obamovi poradce? Kdyby mu konečně začal radit někdo, kdo to má v hlavě srovnaný jako ty, tak by mohl být na světě klid.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.05.15 07:10
avatar

Když věc vezmete technicky, pak si rychle všimnete, že lidi v rusku mají lepší životní úroveň než lidi na ukrajině. Nějaká perspektiva zlepšení stavu ukrajinského hospodářství je v nedohlednu, no a pak se není čemu divit. Když se ukrajinští rusové odtrhnou a přejdou k rusku, pak mají jistotu, že se jejich životní situace přece jen zlepší. Sice ne moc, ale aspoň tak.

Se mi zdá, že ukrajinci si o tento problém vyloženě koledovali.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.05.15 07:20
avatar

Tarantule, nejde tento problém popsat PŘESNĚ STRUČNĚ.

Na toto téma se napsal tisíce článků, kde se pisatelé (ne)shodli. Občas to skončilo urážkami a odvánění od tématu, ale ti co to odvádějí jinam si to nemyslí.

Nevěřím tomu, že to někdo vysvětlí stručně a přesně.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.