Dovolená u Balatonu

Od: Datum: 25.05.15 21:45 odpovědí: 5 změna: 26.05.15 18:42
Dobrý den, měl by jste někdo tip na dovolenou u Balatonu? Uvitáme i odkazy na ověřené CK, či přímo odkazy . moc děkujeme za tipy.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: host*
Datum: 25.05.15 22:25

Zkuste se podívat na mapu Balatonu. Na břehu, kde leží město Siofok (čti šijofók) jde dno velmi mírně dolů, takže i sto metrů od břehu máte ještě vodu po pás. V Siofoku je železnice a přístav, ze kterého jezdí lodi na protější břeh do lázní Balatonf˜uredu (furdo, čti firdó znamená lázně, má tam být přehlasované u), pěkného městečka. Vedle je (byl) velký kemp i s restaurací a bufety a pláží. Na tomto břehu jde dno rychleji do hloubky. Břehy jsou většinou zarostlé rákosím, takže se do vody nedá vlézt všude, ale všude, kde jsou turisté jsou upravené pláže i s bufety a stánky.

Několik kilometrů dál je jeden z mála kopců nad Balatonem, hora Tihány (čti tyháň) s typickým kostelem a observatoří. Pokud byste jeli vlakem podél Balatonu asi hodinku, dojedete do městečka Badaczony (badačoň). Všude je možné koupit čerstvé ovoce, zeleninu, broskve, melouny, zmrzlinu, langoše, pečené kuřátko a kdo má rád víno, jsou i vinárny (czarda - čti čárda, ale to nevím přesně). Také je možné si nakoupit v malých obchodech a tržnicích.

Ubytování buď v hotelech, v privátech zimmer-frei, nebo v kempingu, podle vaší chuti. Nejsou to aktuální informace, ale města se snad nedostěhovala. Berte to jako počáteční informace, víc najdete na webu nebo na mapě.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ertl
Datum: 25.05.15 23:04
Je zbytecne jezdit s CK. Kolem Balatonu je asi milion cimrfraj. Kouknete kde se vam libi a tam zustanete. Neni problem najit ubytovani ani v sezone. My jezdime do Balatonlelle. Prnich deset dni v srpnu skvele Slavnosti vina- Borhet..
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.05.15 09:03

My jsme jeli loni k Balatonu jak se říká na blint,4člená rodina na začátku srpna,v plné sezoně.Zalíbilo se nám dole ve Fonyódu,na pláži je ifnfocentrum,kde nám našli ubytování,za 60Euro na noc,jsme měli k dispozici domek s kuchyní,koupelnou,2x balkon,2x pokoj,radio,televize,žehlička...prostě zařízené bydlení asi 100 m od pláže,voda je tam taky hodně mělká,ale teplá,asi kilometr níže je přístav,odkud se dá jet lodí na výlet,v přístavu je tržnice,různé restaurace a noční "veselo"...Autem jsme si zajeli i do termálů Hévíz,což není tak daleko,vlastně jsme si projeli celý Balaton dokola,a všude je pěkně.Takže to jde i bez cestovky,ubytování najdete vždy.

doplněno 26.05.15 16:57:

Eura nechtěli nikde,pouze forinty,řeč hlavně německy nebo i rusky samozřejmě po maďarštině,ale my neumíme ani tak ani tak a domluvili jsme se rukama nohama a českoanglickoněmeckorusky *smich*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: eribaj
Datum: 26.05.15 11:10

Děkuji za odpovědi. Ještě mě zajímá, jestli je třeba měnit jejich peníze nebo vzít eura...A jakou řečí jste se tam domluvili :)

Od: host*
Datum: 26.05.15 11:33

Je vhodné umět asi tak sto slovíček maďarsky od děkuji, prosím, dobrý den, zavřeno, otevřeno, záchody, páni, dámy, zmrzlina, langoš, meloun, kus (darab) - nemusíte kupovat celý, polévka, maso, paštika, minerálka, pivo, víno, sodovka, limonáda, počítat kusy do deseti a peníze do tisíce, ano, ne, černá káva a tím pádem i další barvy (červená, zelená a ejhle máte i zeleninu, žlutá, černá, bílá atd.), ovoce, zelenina, atd., atd.

Je dobré umět hbitě přepočítávat forinty na koruny a pak to zapomenout, brát ceny tak, jak jsou a užít si čerstvé ovoce, zeleninu, pobyt.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.