Osvojení dětí

Od: Datum: 25.05.15 20:30 odpovědí: 8 změna: 26.05.15 08:31

dobrý den,máte,prosím,někdo zkušenost s osvojováním dětí? Může si můj patner osvojit mé děti (o které biologický otec nejeví zájem),i když nejsme manželé? Žije s námi osm let...děkuji za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hno
Datum: 25.05.15 21:05

Osvojit si je může, ale musel by být na hlavu padlý, kdyby to udělal.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.15 22:09

hmmmmm,vy jste odborník,hmmmm,musíte být na sebe asi pyšný-á

Od: hno
Datum: 25.05.15 22:16

Pyšný jsem na sebe v tom smyslu, že mi ještě nechrastí kolečka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.15 23:19

ano, může si ho osvojit. Ale pouze se svolením biologického otce

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.05.15 08:31

a vy máte nějaká ta kolečka? Asi ne tam,kde by měla být

Od: dam®
Datum: 26.05.15 00:27

Může, osvojení není totéž co adopce, biologický otec není zbaven nutnosti platit alimenty.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.05.15 04:56
avatar

Osvojením přijímá osvojitel dítě za vlastní, mezi dítětem a osvojitelem

vzniká vztah jako mezi rodičem a dítětem.

Osvojením zároveň vzniká příbuzenský vztah k členům rodiny osvojitele.

Viz NOZ, § 794 a následující

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.05.15 08:30

on už je neplatí skoro rok... moc děkuju za odpověď

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.