Náhrady mzdy za nevyčerpanou dovolenou

Od: Datum: 25.05.15 10:21 odpovědí: 2 změna: 25.05.15 20:06

Dobrý den, chci se zeptat, jestli mám nárok na proplacení nevyčerpané dovolené, když ze zaměstnání odcházím na základně ukončení pracovního poměru dohodou?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.05.15 10:32
avatar

Dobrý den. Ano. V případě skončení pracovního poměru je zaměstnavatel povinen Vám nevyčerpanou dovolenou proplatit.

Viz. Zákoník práce § 222

(2) Zaměstnanci přísluší náhrada mzdy nebo platu za nevyčerpanou dovolenou pouze v případě skončení pracovního poměru.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.15 20:06
avatar

Ano, při skončení zaměstnání máte nárok na proplacení nevyčerpané dovolené.

Zaměstnavatel Vám náhradu za nevyčerpanou dovolenou

vyplatí spolu s poslední výplatou po skončení zaměstnání.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.