Co vzít poprvé na úřad práce?

Od: Datum: 25.05.15 05:30 odpovědí: 13 změna: 27.05.15 09:34
Dobré ráno, prosím, co všechno si má vzít uchazeč poprvé na úřad práce, když je již vyučen, ale další školu nyní ukončil, bez dalšího dosaženého vzdělání? Vůbec si nepamatuji, jak to bylo dříve, takže sama poradit neumím. Předem děkuji, přeji všem radcům hezký den ;)
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.05.15 06:17

Občanku, zápoč´ták. Ten chtěli pokaždé, ale bylo to v případě, že jste už někde předtím pracovala. Pokud jdete poprvé, mít jej, samozřejmě, nemůžete.

Dále doklady o vzdělání. U Vás tedy doklad o učňovské zkoušce, dále o ukončení /zřejmě/ střední školy. Jak jste mohla školu ukončit bez dalšího dosaženého vzdělání?

Pokud jste ji řádně ukončila, zvládla jste maturitu a máte maturitní vysvědčení. Případně další učňovskou zkoušku. To ofotit a vzít s sebou.

Pokud jste ale maturitu nezvládla, nechápu, jak mohla být škola ukončena, ovšem BEZ DALŠÍHO DOSAŽENÉHO VZDĚLÁNÍ. V tom případě nelze mluvit o ukončení. Každou školou se přece vzdělání zvyšuje. Nechápu, na co se hrncovat na škole, která neposkytuje další vzdělání. Proč tam sedět? Považovala bych to za ztracený čas.

Proto všechny tyto doklady s sebou. Je lepší si toho donést v tašce balík s tím, že si tam vyberou, co potřebují, než aby něco chybělo a hnali Vás tam příští den třeba 20 km znovu. Jaga.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.05.15 08:41

žák studoval, ale pouze z toho důvodu, aby pobíral sirotčí, jenže teď už mu padl 26.rok,tak to prostě ukončil, tak proto jsem napsala bez dalšího dosaženého vzdělání. Děkuji za odpověď, takhle to předám dál:) a asi by si měl pospíšit a papír ze školy o ukončení studia zaslat na sociální zprávu.

Od: sos®
Datum: 25.05.15 06:20

Nedělejte si z toho těžkou hlavu. Vezměte si doklady co máte - občanku, vysvědčení, popř. potvrzení o docházce do školy a jděte se zaregistrovat. Oni Vám úředníci řeknou, co všechno potřebují, co máte doložit. Jde o to první zaregistrování.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 25.05.15 11:27

Sice to zní hloupě ale doporučuji poprve vzít čokoládu, za nějakých 30,- vám ta úřednice bude radit s úsměvem, několikrát ověřeno v praxi. Stačí u toho okýnka říct, přeji hezký den, nezlobte se, že vás obtěžuji ale byla byste tak moc hodná a poradila mi, a při těchto slovech dát tu čokoládu. Věřte mi, toto funguje na všech úřadech a už se nemusím vztekat, že něco nejde. To není žádný úplatek, to je malá pozornost a poděkování.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 25.05.15 12:49

Hloupě to nezní, ale bohužel už s křížkem po funuse:D příště musím otázku vložit dřív:) Seděla jsem s tím známým na úp od půl deváté, teprve v půl 11 vyšla slečna, s tím, co tady děláme a jestli jsme si náhodou nevzali jiné číslo, tak jsem jí řekla, že je to možné, tak lísteček zkontrolovala a řekla, že to není možné, že už toto číslo volali a že jsme byli asi venku (nikde jsme nebyli a čísla na vyvolávačce jsme sledovali pečlivě). Pak nám tam ještě začala nadávat, že jim děláme bordel v systému a nakonec jsme se dozvěděli, že ten kluk nemá nárok ani na korunu, protože nikdy nikde nepracoval a ještě dostal vynadáno, že nepřinesl zápočták z brigády před 4 roky. Takže paní byla milá už od začátku...No jsem zvědavá, co ten kluk bude dělat bez peněz, žít přece z něčeho musí, i když bydlí s matkou v rodinném domě,nebo ne? Musím se na to někde ještě poptat, jestli má smysl běhat třeba po sociálce nebo tak...

Datum: 25.05.15 13:08

Vím, že toto nebude moc příjemné, ale ať se mladý muž nad sebou zamyslí.

Co to je za mladou generaci a absolventy škol, kteří si ve 26ti letech nedokáží něco sami zařídit na úřadě? Čerpat sirotčí až co to půjde, škola výsledek žádný, pracovní poměr - brigáda též nikde nic, a nyní chce dávky? Z čeho? Vždyť do systému ještě nic nevložil! Matce nechci křivdit, když byl sirotčí, možná pobírala do teď vdovský - možná, jenom spekulace. Pokud jsou zdraví, mohli zkusit štěstí na pracovním trhu již dávno.

Ale chovat se má zaměstnanec úřadu slušně, i to, že nemá klient na nic nárok, lze podat profesionálně.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 27.05.15 09:34

No, on by si to sám dokázal vyřídit, ale já jsem ho tam vezla autem a čekala jsem s ním na chodbě. On má vystudovaného bakaláře, takže si myslím, že to jako výsledek stačí,na brigády také chodil, ale smlouvy měl vždy na dohodu o práci, a do určitého výdělku, a zaměstnavatel v tom případě za něj neodváděl sociální, takže proto nemá na nic nárok. Jako všechno to chápu, ale stejně, když si představím, že by bydlel někde v bytě sám, tak by neměl z čeho platit nájem- to vem třeba čert, ale ani by neměl na jídlo, tak to mě tak trošku rozčílilo:) A hlavně tedy, ten přístup pracovnice...

Datum: 25.05.15 13:14

To, že bez předchozího zaměstnání nedostane ani korunu, je známá věc a nemá kvůli tomu smysl chodit na pracák. Smysl to má ale proto, že si dotyčný nebude muset platit zdravotní pojištění. V opačném případě by se stal samoplátcem a z toho ničeho musel platit ještě pojištění. A pokud by na to přišel pozdě, tak by zaplatil ještě "penále".

Docela mě udivuje, že ještě v dnešní době existuje tolik lidí, kteří si myslí, že je bude někdo vodit za ručičku. Navíc mladého dospělého člověka...

Datum: 25.05.15 18:41

Ale to je normální ,běžné,že mladý člověk po ukončení školy nedopstane nic-po dobu přípravy na povolání neměl žádý příjem z kterého by vypočítali podporu.Žel je to smutné,že ce několik roků připravuje na vstup do života a ejhle práce není, možná kruté,ale od toho bývají rodiče ,že jej živí dokud nenajde práci.Pkd je sirotek,tak jistě bude mít nějaký nárok na příspěvky v hmotné nouzi!

Datum: 25.05.15 12:54

Lidus, většinou s Vámi souhlasím, ale v tomto úplně ne. Nedávala bych předem, ale po pečlivém zvážení až potom, po kvalitní službě, po příjemném jednání. I když pozornost brány otevírá, raději budu s pracovníkem jednat jako rovný s rovným, než jako babička, kdy nesla husu pro pana advokáta.

Datum: 25.05.15 13:20

Maličkosti dávám zásadně předem, nevěřila byste kolik obyčejná čokoláda dokáže ušetřit nervů, času a ještě mám vyzkoušené, že já jsem totálně blbá a nevím vůbec nic, máte vidět jak ta úřednice radí i nemožné.

Ohodnoceno: 1x

Od: pohankaa
Datum: 25.05.15 13:52

Jo, jo, tak to mají rádi, když je člověk před nimi jak trotl.

Ale musím říci, že ze sebe dělám také někdy neználka a mohutně pokyvuji.*klik*

Ohodnoceno: 1x

Datum: 25.05.15 19:40

Nic proti názoru, ale myslím že úředníci jsou placeni z našich daní a docela dobře, jejich práce je minimálně poradit a to bez úplatků.

Byla by jste hodná... člověk aby se bál něco po úřednicích chtít. ;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.