Masturbace mužská vs církev

Od: Datum: 24.05.15 19:45 odpovědí: 52 změna: 31.05.15 10:33

Chťěl jsem se zeptat jaký pohled ma katolická církev na masturbaci jestli se tím dopouštím hřichu nebo ne


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 24.05.15 19:50
avatar

Dobrý den, ano, z tohoto pohledu je to hřích - ale, zase je možnost se vyzpovídat a hřích bude smazán. Záleží to na Vás, kolikrát se musíte zpovídat, aby bylo Vaše tělo uspokojeno. Zdravím!

doplněno 25.05.15 09:14:

jmlc - v dotazu není výslovně uvedeno, že je tazatel katolík. Katolík by v tom měl jasno, ale tazatel jasno nemá - možná o katolické víře teprve uvažuje a toto je pro něho problém. Tak možná zvolí víru jinou a svobodnější, kde není svazován a veden tak přísně. Pokud jde o Jana Husa, tak Vás chápu, že pro katolíky je to stále problém, který nemohou rozdýchat. Nyní Vás čeká krušné období, protože se blíží výročí jeho upálení a katolíkům bude nastaveno zrcadlo.

A také nevidím důvod, proč by zde nemohl nevěřící poradit věřícímu (a naopak).

doplněno 25.05.15 09:24:

jmlc - no, tak nám všem klikněte "špatná odpověď", nechte za dobrou jen tu svou (pravdu) a život jde dál. Vy jste katolík, tak "pravdu" znáte a podle toho odpovídáte.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: sos*
Datum: 25.05.15 06:56

eventuelně si koupit odpustek, neboť peníze mají větší sílu než víra

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.15 14:06
avatar

A kde se to dá sehnat? Máte s jejich kupováním či prodejem nějaké bližší zkušenosti, nebo čerpáte z komunistické literatury?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 25.05.15 08:41
avatar

Podmínka k rozhřešení - odpuštění - je něco jako předsevzetí, že už to "špatné" dělat nebudete.

Smazán hřích je v momentě, kdy toho lituji - kdy se chci polepšit a dále nehřešit. Nemůžete počítat, že dnes se vyzpovídám, zítra si užiju a v pátek se to zase smázne. Toto je spoléhání na Boží milosrdenství a je hříchem těžkým.

Zpovědní zrcadlo masturbaci počítá v rozšířené verzi za hřích "sebeukájení". Vysvětluje to jako stav, kdy duše a lidské vědomí neovládá své tělo - tj. požitek těla je nad duši. Považuje se to za lehký hřích, díky kterým si nezdokonalujete svou víru, své sebeovládání nezvládáte - a směřujete k dalším hříchům (zde zřejmě k smilstvu).

doplněno 25.05.15 09:19:

jde mi o ty rady - "hřešte, pak se vyzpovídáte a vše bude ok" - toto je blbost a myš mi krouží nad "špatná odpověď"

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.05.15 18:16
avatar

U toho spoléhání na Boží milosrdenství vám vypadlo jedno podstatné slovo – spoléhat se na Boží milosrdenství je to jediné, co jako křesťané můžeme; věříme, že spásu si nemůžeme "zasloužit" – pokud bychom toho byli schopni výhradně vlastním přičiněním, byla by Ježíšova oběť zbytečná.

To slovo, které vám vypadlo, je slovo opovážlivé (tedy opovážlivé spoléhání na Boží milosrdenství) a mnozí to budou znát z Poláčka (Bylo nás pět).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 24.05.15 20:18

Myslíš na věci neslušné a oplzlé? Čítávals jsi rád o neslušnostech? Poslouchal jsi rád o nich? Zpíval jsi neslušné písně?Když jsi uviděl něco neslušného, zda-li jsi hned oči ze stydlivosti odvrátil? Či snad rád jsi na to patřil z hříšné zvědavosti? Míval jsi nečisté žádosti? Býval jsi dosti stydlivým při oblékání či svlékání, sám před sebou nebo před jinými, v posteli nebo při koupání? Snad jsi se neslušně dotýkal sám sebe nebo jiných neb se dotýkati nechal od jiných? Nemaříš někdy čas zahálkou, neřestnými žádostmi?
Pokušení pochází od těla, světa a ďábla.

Pro svatou čistotu je zvláště nebezpečno:
1. Dívati se na nemravné obrazy a čísti nemravné knihy.
2. Lehkomyslně se scházeti a přáteliti s druhým pohlavím.
3. Choditi na neslušné hry, představení a tance.
Kdo neuvěří, bude zavržen. Všemu se vystříhej!

Počti si v bibli, jaké jsou názory na ženu a pak si klidně hoň. Urob si dobře. A nic nechytneš! Narostou ti svaly.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.05.15 18:19
avatar

Z kterého století je to zpovědní zrcadlo? Hádal bych tak na XIX.

A pokud jde o ty svaly, obávám se, že nebude honitele činit krásným a neodolatelným vytrénovaný biceps na jedné ruce, případně "penisový loket". ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.15 20:46

Ahoj. A až se budeš zpovídat, tak, jak tu píše BEN, tak to udělá dobře i panu Velebníčkovi. Záleží jen na tobě, jak mu to barvitě vylíčíš. Velebníčkové prominou. Nešlo odolat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.15 21:59
avatar

U zpovědnice: Velebnosti, byl jsem na zájezdě a zhřešil jsem. "5x očenáš a biude ti odpuštěno" Za chvíli přišel další hříšník: Velebnosti, byl jsem na zájezdě a zhřešil jsem tam. "7x očenáš 3x zdrávas" Po chvíli do třetice: Velebnosti, byl jsem na zájezdě a zhřešil jsem. Velebnost: "Taky fajny zajezd a nikdo neřekne!": *bum*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.05.15 20:53
avatar

Viz odkaz níže. Píše se, že:

Masturbace je v tradici církve považována taktéž za hřích[9] a tento názor stále platí. Podle církve se v projevech masturbace "vyhledává pohlavní rozkoš mimo pohlavní vztah požadovaný mravním řádem, totiž takový, který v souvislosti pravé lásky uskutečňuje plný smysl vzájemného sebedarování a lidského plození".[10

http://cs.wikipedia.org/wiki/Pohled_katolick%C3%A9_c%C3%ADrkve_na_pohlavn%C3%AD_styk#Masturbace

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 24.05.15 20:59

Je-li z pohledu katolické církve masturbace hřích, za co lze pak považovat homosexuální soulož s nezletilými chlapci? V uvedené církvi vcelku rozšířená praktika.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.15 21:05
avatar

Jsi v církvi že to tak přesně víš?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.15 21:03
avatar

Budou-li tvojí vlhkou představou výjevy ze života svatých, pak ti bude odpuštěno...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.05.15 06:30
avatar

Nikomu jeho víru neberu a nechci ji nikomu špinit, ale všimněte si toho pokrytectví.

Člověk zhřeší, což může každý. Ale věřící má otevřené dveře k očištění. Vyzpovídá se, pokud jsou jeho hříchy pikantní, i pan farář ve zpovědnici si přijde na své. A dostane směšný trest. Odemele pár modliteb a je zase čistý jako toaletní papír v regálu Penny.

Proto klidně masturbujte, až budou třísky lítat, hřešte. Myslím to vážně. Potom stačí jen se kajícně vyzpovídat a budete očištěn, bílý, jako beránek boží. Co Vám hrozí? Podle mě nic. Protože církev si pokaždé nechává zadní vrátka, aby šlo všechno okecat, ututlat, zatlouct, odmodlit.

Proto jsem starý bezvěrec. Když vidím tu kněžskou manipulaci s lidmi, je mi z toho špatně. Lidé hřeší /hřeší každý z nás, člověk je přece nádoba hříchu :-D/, pan farář s nimi pohybuje jako s figurkami na šachovnici, podá rozhřešení a člověk je zase čistý. A může hřešit dál. No, řekněte sami, kde je logika?

I já hřeším. Ale srovnám si to se svým svědomím. Sama. Nepotřebuju k tomu chlapa ve zlatých sukních. Na co hledat pro své svědomí prostředníka? Je to jen byznys. Srovnám se s tím sama a flanďáky k tomu nepotřebuju.

A pokud si myslíte, že to, co děláte, je hřích, tak to prostě, jako správný věřící, nedělejte. ;) A je hotovo.

Ohodnoceno: 7x
 
Datum: 25.05.15 11:40
avatar

Možnost vyznat svou vinu a přijmout odpuštění není primárně pokrytecké. Máte děti a máte je rád? Odpouštíte jim, nebo považujete odpuštění za pokrytectví? A vědí vaše děti, že jim odpouštíte?

Pokrytecké je to tehdy, kdy se člověk proviní s vědomím, že se z toho pak vyzpovídá. V tom byste měl samozřejmě pravdu, kdyby – jednak kdyby to bylo jednání každého katolíka (respektive většiny katolíků), ale vy nikomu nevidíte do hlavy; jednak by se takový člověk měl zpovídat i z úmyslu hřešit s vědomím, že se z hříchu vyzpovídá, protože sám takový úmysl je špatný.

Vy jste byla někdy u zpovědi, že víte, jaké jsou "směšné tresty"? Pominu-li, že kněz ve zpovědnici neukládá trest...

A pro upřesnění – nejsem katolík a ke zpovědi nechodím.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.05.15 07:32

Na hříchy nekoukejte.Myslíte si,že jeptišky a ostatní jsou svatí? Pracoval jsem v klášteře ,tak vím své

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.15 07:57
avatar

Zwiki, tebe bych chtěla mít občas doma! :(

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mustang
Datum: 25.05.15 11:36
Zwiki nechcete se nam trochu rozpovidat vic? Urcite nejsem sam kdo by si rad neco pikantnejsiho o jeptiskach precetl.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 25.05.15 08:51
avatar

Prosím, když odpovídáte na dotaz katolíka, je z vás někdo katolík?

Každou chvilku mi někdo v jiných vláknech napíše, že kecám, že se nemám plést do věcí, o kterých nic nevím... Já se snažím pomoct zkušenostmi nebo zjištěním z různých zdrojů, o kterých jsem přesvědčen, že jsou aktuální a dobré.

Nikdo z dosavadních rádců evidentně katolíkem není, nemá žádné znalosti o víře a církvi. Jediné, co znáte, jsou nějaké zfilmované lži o Janu Husovi a prodeji odpustků z jednoho desetiletí ...

Všechny bych chtěl upozornit, že zpověď nezaručuje odpuštění. Vyznání hříchů a smíření s Bohem má základ v tom, že se chcete polepšit, nehřešit, napravit vše, co napravit lze.

@profik8 : toto je velmi hezky, stručně a výstižně zpracované - od jedné katechetky...:

Hřích (ze stsl. grěch, chyba, hřích) je náboženský pojem, který původně znamenal omyl, chybu, také ve smyslu urážky božstev. V biblických náboženstvích, v křesťanství, v judaismu a islámu, vyjadřuje hřích přesvědčení, že špatné jednání, hanebnost, zločin nezakládá jen vinu mezi lidmi, nýbrž znamená (také) porušení řádu stvořeného světa a tím i vzpouru proti Bohu.
Hřích obvykle označuje jednotlivé, vědomé a úmyslné jednání (nebo naopak nečinnost, myšlenku, projev a pod.) proti Bohu a proti lidem. Pokud je navíc věcně závažné, je to podle křesťanské morálky těžký hřích, který člověka vylučuje z Božího společenství, kdežto ve věcech méně závažných nebo u jednání, které nebylo plně vědomé a svobodné, jde o hřích lehký nebo také všední. Podobné rozlišení platí i v Judaismu a Islámu. Zejména v protestantismu se slovem hřích někdy označuje i celková situace člověka, který je hříchem od Boha oddělen ("hříšnost") a potřebuje tedy jeho zvláštní pomoc, milost. V podobném smyslu se v křesťanských církvích mluví také o "dědičném" nebo "prvotním hříchu". "Cizím hříchem" se člověk může provinit, když jiného k hříchu navádí, schvaluje ho nebo se mu nepokusí zabránit.
Pokání je v běžné řeči i v náboženském významu symbolická činnost, kterou člověk dává najevo, že pochybil, a snaží se své viny zbavit. V křesťanském pojetí znamená výraz lítosti, vnitřního obrácení k Bohu a proměny dosavadního života.
Rohřešení znamená, že katolický kněz uskutečňuje osvobození od hříchů ve svátosti smíření (zpověď). V evangelických církvích je rozhřešení nesvátostnou konečnou formulí vyznání vin.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: odpoved*
Datum: 25.05.15 10:19

Nejsem katolík, ani v žádném společenství, ani v žádném náboženství. Víra je ze slyšení, ze čtení Bible a z poznání přečteného. Dnes je Bible dostupná, dříve byli lidé závislí, co uslyší v kostele, Bibli doma každý neměl, byla to drahá záležitost, také bývala psaná v latině, takže by si číst lidé ani nemohli.

V Bibli se říká, "...že Bůh nebydlí v chrámech lidskou rukou udělaných..." Když mluvil Ježíš s Petrem, ukázal na něj a řekl mu "...ty jsi skála (jméno Petr je ve významu "skála"), ale pak ukázal na sebe a řekl "...a na té skále vzdělám církev svou", takže církev stojí na Kristu a na nikom jiném.

Když čteme Starý zákon, dozvíme se, že Onan si vzal za manželku ženu, která byla vdova po jeho mladém zemřelém bratrovi, který ještě nestačil zplodit potomka. Proto měl místo něho zachovat rod a zplodit s tou ženou dítě. Tomu se bránil a před vrcholným aktem styk přerušil. To bylo odsouzenihodné, ne pro to, že si dělal dobře, ale že ze sobeckým důvodů nechtěl dítě, aby nemusel dělit majetek a dát podíl vyženěné ženě, proto jej to stálo život.

Když se po mnoha staletích objevil na scéně Ježíš Kristus a lidé se ho ptali, které přikázání je největší? Odpověděl "...milovati budeš Boha z celého srdce svého, z celé duše své a bližního svého, jako sebe samého. Na tom je zákon a proroci..." a dále ještě říká "...přišel jsem, abych staré naplnil a nové ustanovil..."

Takže mně z toho neplyne, že mastrubace je hřích, vidím to lépe, než střídání parnerů a nebezpečí nákazy nemocemi. Ale nikomu své porozumění nenutím. Myslím také, že je dobré si uvědomit, s čím mastrubace souvisí, jestli z neřestných myšlenek, sledování porna a podobně, nebo jen z fyzické potřeby těla. Každý ať se rozhodne podle svého svědomí, které je morálním zákonem v každém z nás.

doplněno 27.05.15 14:52:

Ještě jsem se podívala na některé katolické stránky a nějak jsem nikde přímo nenašla zákaz mastrubace, ale spíše, co je s ní spojené, zaměření mysli.

Jde o to, zda tazatel chce vědět, co říká "katolická církev", nebo co říká Bůh, co je napsáno v Bibli a o tom jsem napsala již výše v textu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jmlc®
Datum: 27.05.15 15:05
avatar

Jak jsem uvedl tuším v prvním komentáři... sebeukájení je uvedeno ve zpovědním zrcadle. Zákaz masturbace jako takový nikde uveden není, ale je to součástí širšího pojetí desatera. Jedná se spíše o prevenci.

Je známo, že "s jídlem roste chuť " a "příležitost dělá zloděje".

K tomu, aby člověk byl "čistý" před Bohem, tj. nehřešil, je dobré preventivně odstranit možnosti zřešení. V tom jednom odkaze od kolegy je krásně uveden úryvek (tuším na víra.cz) komunikace kněze s mladým masturbátorem ;) A knězovo vyjádření je v celku jasné - prodlužovat termíny mezi masturbací a zaměřit se na životu užitečné věci. Pokud je masturbace častá (uváděl několikrát denně), je to už na léčení u lékaře.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: odpoved*
Datum: 27.05.15 16:45

jmlc, děkuji za komentář.

Chápejte, mně jde o to, co říká V Bibli Bůh, ne co říká kněz, jelikož nejsem v žádném náboženství, pro mně je vodítkem Bible. Zmiňujete desatero, zkuste to více přiblížit, rozvést,... pokud chcete.

doplněno 27.05.15 20:27:

Tak jsem narefila na slova apoštola Pavla v Novém zákoně, z kterých se dá Vaše tvrzení přijmout:

Galatským 5:24 ..."Ti, kdo patří Kristu Ježíši, ukřižovali tělo s jeho vášněmi a žádostmi."...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: qt
Datum: 25.05.15 16:17

Pohled katolické církve závisí na tom, kdo je zrovna u moci, jako to bylo u církví vždycky. Většinou je ten pohled odmítavý, jako u všech věcí, které jsou u člověka přirozené. A jestli je něco hřích nebo ne, to se taky odvíjí od toho, jak se rozhodne šéf. Odpověď na prd, ale bohužel tak to je, něco jiného řekne místní kněz, něco jiného papež, něco jiného Bible (ta se pak vždycky vhodně vykládá, aby to sedělo), která je vlastně sbírkou židovské a křesťanské mytologie.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fifalona
Datum: 25.05.15 18:33

Když katolická církev zakazuje masturbaci,která nikomu neškodí tak proč v historii přikazovala vraždit miliony lidí ve válkách?Vysvětlení je jednoduché-protože smetánka v církvi toužila po mamonu a moci.Tak vymyslela války ve jménu boha.Jsou to jen řeči a jen hloupí a zfanatizovaní lidé to berou takhle vážně.Normální člověk pochopí,že masturbace není nic špatného,nikomu neškodí.Jen hlupák si myslí opak.Politici a církev se nemá brát nikdy moc vážně.Jinak z toho člověk zblbne dokonale

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.15 18:43
avatar

Dovolím si citaci: "Vysvětlení je jednoduché" – a odpověď? Jednoduchá je vaše bolševicky indoktrinovaná mysl, která v proticírkevním tažení ve skutečnosti o církvi, věřících a víře ví velké kulové. Jen vaše bolševická nenávist vás žene k formulacím, které jste vypustil ze smrduté žumpy své klávesnic. Vám totiž nejde o pravdu, ale o plivání na adresu věřících. Už jen to, že neodpovídáte na položenou otázku, ale rozpoutáváte flame, je toho důkazem.

Ne že by katolická církev neměla máslo na hlavě (sám nejsem římský katolík), ale lidi jako vy jsou ti poslední, kteří mají katolíky z čeho mistrovat.

Naštěstí vím, že lidi jako vy – vašimi vlastními slovy – se nemají brát nikdy moc vážně, jinak z toho člověk zblbne (konec citace).

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.05.15 19:05

ty budeš taky trošku jednodušší, když ti tak v žaludku leží bolševici.. jinak by ses s nima v každe druhe větě neoháněl.. ale tak aspoň jsi vyjádřil, koho máš a nemáš rád a teď si zobni neurolek ... to ti udělá dobře a pak uvidíš vše v jasnějším světle.. btw. zkus si k té zpovědi zajít.. třeba se ti pak uleví :).. jinak ja bych tady cirkev vůbec nějak nerozpitvával.. předpokládám, že dějepis měl na základce asi každý.. i když nevím jak vypadal ten bolševický, mistře. takže si může každý udělat svůj vlastní názor a není třeba napadat jeden druhého..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zho
Datum: 25.05.15 18:37

Vzhledem k tomu, že v katolické církvi mezi kněžími je homosexualita relativně rozšířená, pak mám pocit, že masturbace, která je obvykle součástí homo sexu, nemůže být na závadu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.05.15 14:06
avatar

Relativně rozšířena? Relativně je rozšířena všude. Záleží na tom, co s čím je v relaci.

Chápu, vy nechcete říct, že relativně, nýbrž že víc než obvykle; kde berete podklady pro své tvrzení?

Konečně tazatel se neptá na naše názory na masturbaci, nýbrž na to, jak se na ni dívá katolická církev. A na to mu bylo již dostatečně odpovězeno, takže jen mlátíte prázdnou slámu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.15 19:39

profik8: Celkem fundovaně se katolíkům dostává odpovědí na jejich současných stránkách. Ne tedy v knihách z předminulého století :) Dost věcí se dá vyhledat na webu vira.cz - v sekci Otázky (zadáno: masturbace) :

Ohodnoceno: 1x
 
Od: fifalona
Datum: 26.05.15 12:33

Co je horší?Masturbovat,nebo jak zakazuje církev nemasturbovat a nadělat pak plno dětí,protože církev zakazuje masturbaci a pak plno dětí bude bez otce a budou vyrůstat jako dříví v lese?Trochu omezené se mi zdají tyto příkazy a zákazy.Jako ve středověku za krále Klacka.Církev by se měla zajímat a kázat užitečnější věci a ne takové nepodstatné věci a pitomosti.Je vidět,že to podporují páprdové,co jsou dávno po přechodu a když jdou na záchod,tak si musí vzít lupu.*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.05.15 13:42
avatar

Záleží na tom, jak položíte otázku. Ta by se totiž taky dala položit takto: Co je lepší – nemasturbovat ani nesouložit, ale sublimovat sexualitu a energii věnovat na něco hodně užitečného, nebo masturbovat a z důvodu rozdrážděné sexuality nadělat plno dětí?

Katolická církev zakazuje nejen masturbaci, ale i nemanželský sex, takže pokud má někdo morální zábrany masturbovat (prkotina), ale kašle na církevní učení stran mimomanželského sexu, neřkuli promiskuity (to už prkotina není), připadá mi jeho postoj poněkud rozpolcený a nedovedu si takového člověka představit.

Každopádně původní otázka zněla, zda se dotyčný v očích katolické církve dopouští hříchu. Ptal se, zda řkc. považuje masturbaci za hřích. Jakékoli hlubokomyslné úvahy nad to jsou imho zcela zbytečné.

Předpokládám, že vy nejste katolík (katolička) – proč máte tedy takovou starost o něco, co se vás ve skutečnosti netýká ani v nejmenším?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fifalona
Datum: 26.05.15 16:13

Protože mi štve,když ve 21.století někdo hlásá takové bludy.Někdo,kdo dokáže manipulovat s miliony lidí.Místo toho,aby hlásal něco,co přináší užitek nebo dobro.Ve světě je tolik svinstva,zla a zabývají se takovými pitomostmi.Jsem třeba také věřící ale nikdy by mě nanapadaly kázat takové krávoviny a otravovat jimi takové množství lidí na světě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 26.05.15 16:14
avatar

Chodíte k volbám? Nebo posloucháte předvolební sliby?

doplněno 26.05.15 16:20: "ve 21.století někdo hlásá takové bludy.Někdo,kdo dokáže manipulovat s miliony lidí" - já jen že se snažíte rozporovat něco, co 2000 let akceptují miliony lidí na celém světě...
doplněno 26.05.15 16:38:

Amen Babičko

doplněno 26.05.15 16:54:

fifalona - vy a věřící člověk? V co věříte?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fifalona
Datum: 26.05.15 16:19

Co má společného masturbační hřešivost s volbami a politickými slibotechnami?*smich*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.05.15 16:33
avatar

Fifalona, není to tak, že bůh dal lidem největší dar a tím je svoboda v rozhodování. A za výsledek lidi bude soudit? Proč se rozčilujete? Lidi mají svobodu rozhodování. Je to volba každého z nás. A jednou si zodpovíme, jak jsme s ní nakládali, jak jsme žili.

doplněno 27.05.15 07:17:

Určitě máte pravdu. Ale všimla jste si, jak lidé mají vychozené chodníčky na světě i v hlavě. Dělají to, co viděli u svých rodičů, ve své rodině. A sebelepší, vyzkoušená a ověřená pravda stejně jejich postoj nezmění. Když už jsme u téhle poradny, všimla jste si, kolik rad a diskuzí, opravdu skvělých bylo napsáno a prodiskutováno a tazetel, úplně nakonec se zeptá na totéž, na co se ptal na začátku. Jen svou otázku kapku přeformuloval. Stejně si stojí na svém. I kdyby trakače padaly!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: fifalona
Datum: 26.05.15 16:49

Je to svobodná volba každého z nás?A co děti,kteří poslouchjí tyto bludy odmalička od kolikrát zfanatizovaných rodičů?Vidíme to i tady kolikrát na poradně,co pokládají za otázky.A když v tom vyrůstají od malička tak mají dost myšlení mimo.Člověk kolikrát jen vrtí nechápavě hlavou.Člověk může být věřící ale někdy platí úměra že čím menší inteligence tím větší zfanatizovanost.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: qt
Datum: 26.05.15 17:22

Pokud něčemu věří milióny lidí, znamená to automaticky, že je to správné nebo pravda?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fifalona
Datum: 27.05.15 12:02

i 100 krát omílaná a chytře propagovaná hloupost,polopravda,lež se stává pravdou.Proč politické strany usilují o moc nad tiskem,televizí?Aby vmasírovali lidem,co chtějí a manipulovali jimi

Ohodnoceno: 0x
 
Od: qt
Datum: 27.05.15 15:56

To je jasné, lidé začnou omílanou lež vnímat jako pravdu, ale pravda to nikdy nebude, i kdyby existoval pouze jeden člověk, který to ví. I když v křesťanskožidovké bláboly věří několik stovek milionu lidí, pravdou se to nikdy nestane.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.05.15 16:26
avatar

"křesťanskožidovké bláboly"? Vy jste ale ubožák!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: qt
Datum: 27.05.15 16:45

Děkuju za kompliment. A důvod?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.05.15 16:51
avatar

Namísto věcné argumentace urážlivě odsuzujete. Proto ten kompliment.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: qt
Datum: 27.05.15 17:05

Já neodsuzuju, jen říkám, jak se to má (pravda v negativním zabarvení). A jestli chcete věcný argument: Existence křesťanského Boha a všech věcí okolo toho je stejně pravděpodobná, jako existence Dia, který zabil Krona, který požíral své děti a který se rád mění na zvířata za účelem kopulace. Všechno je to mytologie, jak je řecká, egyptská, germánská, tak je křesťanská (resp. židovská). Všechny jsou postaveny na stejně realných základech, tedy žádných. A zatímco klasické mytologie jsou brány jako něco neskutečného, tak křesťanství (judaismus, islám), je brané, jako něco víc, někdy i jako fakta (USA) čemuž bohužel pomáhá stále velký počet věřících. Ale to nic nemění na tom, že Bůh, který měl stvořit svět za 7 dní, stvořit člověka, trestat hříchy a naslouchat lidem, je prostě nesmysl. Tedy zjednodušeně a pejorativně řečeno: křesťanskožidovské bláboly.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.05.15 17:21
avatar

Jenže existence Boha je záležitostí víry. My křesťané věříme, jestli dokážete pochopit význam toho slova. My nic netvrdíme, nedokazujeme. Kdybychom měli důkaz, nebylo by třeba víry.

A že něčemu pomáhá, jak říkáte, "stále velký počet věřících", k tomu jen tolik, že i vám se bude církev dívat do hrobu. A aby nebyla mýlka 0 nemyslím tím "církevní hierarchii", ale věřící. Církev je společenství věřících; i já jsem církev.

"Ale to nic nemění na tom, že Bůh, který měl stvořit svět za 7 dní..." – nojo, jenže to by taky chtělo, abyste přistupoval k tisíce let starým náboženským textům jako k tisíce let starým náboženským textům. Jestliže se k Bibli chováte jako k historiografické faktografii, k reportáži očitého svědka nebo k učebnici astronomie, tak není divu, že vidíte bláboly, jenže to se pak ty bláboly líhnou výhradně ve vaší ctěné hlavě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zz
Datum: 31.05.15 01:24

Blaise Pascal se snažil matematicky ukázat, že se naopak vyplatí vsadit si na Boží existenci *smich* Heslo "Pascalova sázka".

Tím Vám nevyvracím Vaše přesvědčení, jen pro určitou pluralitu názorů poukazuji na to, že existují i jiné úhly pohledu na pravděpodobnost Boží existence :)

Edit: Cítím ještě nutnost dodat, že vnucování kreacionismu do školních osnov v USA je samozřejmě naprosto absurdní. Jak řekl Richard Dawkins, to už je přijatelnější říci, že náš svět je výsledkem evoluce a ta je výsledkem zákonů, které stvořil Bůh a které se naše věda snaží popsat. Slepým trvání na kreacionismu svou pozici věřící spíše podkopávají a pak jsou (podle mne právem) osočováni právě z tmářství a dogmatismu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.05.15 14:14

Miliony lidí možná něco 2000 let akceptují, nicméně je fakt, že zrovna katolická církev ztrácí své ovečky a i vysoce postavení hodnostáři začínají přiznávat, že potřebuje reformu jako sůl, protože zaostává a "nejde s dobou". Církev je úplně totéž co politická strana. Potřebuje totiž ke svému fungování své oddané ovečky. Bez nich to nejde. A víru do toho nepleťte. S tou to má skutečně pramálo společného.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.05.15 16:55
avatar

Stavíte to tak, jako by katolické učení spočívalo v zákazu masturbace, jenže ta podle vás pitomost je v katolické věrouce naprostou marginalitou. Proč máte potřebu vybírat si jednu pitomost a tu vypichovat? Vždyť i ve vašem chování, životě, by se našlo leccos, co zase někdo jiný bude považovat za pitomost.

Nadto jde o něco, co se týká výhradně a pouze římských katolíků. Fascinuje mě, jak často lidi mimo řkc. mají potřebu řešit interní problematiku této církve, přestože jich se to ani v nejmenším netýká. Jestliže taková podle vás krávovina otravuje takové množství lidí, snad jsou to dospěli a svéprávní jedinci, za které nemusíte vést svatou válku. Vám snad katolická církev něco zakazuje a otravuje vám tím život?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.05.15 16:47

Hřích nehřích - ale co to zarůstání dlaní a vysychání míchy?

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: xccal
Datum: 28.05.15 18:24

Blábol už je jen to,že věřící nemůže masturbovat.Normální člověk pochopí,že se to nevylučuje a není to nic odsouzeníhodného.A nenormální člověk to nepochopí a pámbůh pomoz takovému pomatencovi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 28.05.15 18:46
avatar

Asi jste si tu nic nečetl, proto taková reakce.

Věřící může hřešit - a klidně víc, než nevěřící, pokud mu to svědomí dovolí. Všichni lidé mají svobodnou vůli. Je na každém, jak se rozhodne. Dané téma je o doporučení - nehřešit v přikázání Nesesmilníš.

Pro vás bude asi nejlepší obrazné vyjádření:

Závislý hráč jde z práce domů cestou, kde není žádná herna. Chce se vyhnout cestě s hernou a klidně si zajde o pár metrů - toto je jednou z možností, jak bojovat proti své slabosti.

Přeloženo pro méně chápavé: Pokud nechci hřešit v oblasti smilstva - nechci podléhat svým chutím v oblasti sexu, snažím se sexualitu omezit. Takové nezvládnutí svých choutek může zkončit právě znásilněním nebo promiskuitou, díky které můžu zemřít a dokonce i další zabít (myslím tím HIV-AIDS).

Blbost? Jeden spolužák (to bylo v r. 1996 tuším) se na střední škole v opilosti přiznal, že zjistil z výsledků HIV pozitivní - narkoman. Jenže ve své partě prostě dál a dál nezávazně souložil... holky sháněl i na diskotékách, v barech, ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jumba
Datum: 31.05.15 10:33

Je mi skoro 23 let. Mám přítelkyni. Oba jsme věřící a splečně jsme se dohodli, že sex zatím nebude. Jinak jsem úplně normální kluk, kdy i na mne touha po přítelkyni přepadne. Jednou jsem se o masturbaci bavil s knězem. Vše mi vysvětlil a říkal, že masturbace je druh hříchu, kterého se máme vyvarovat, ale není to hřích smrtelný.

Takže já jsem si z toho vybral to, že je lepší si pomoci, než sexovat bez lásky jen pro ukojení sex. chtíče. Nebo být nevěrný přítelkyni. Pro mne je důležitější věrnost a nedopouštět se jiných těžkých hříchů. Zda mi bude jednou odpuštěno to nevím.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.05.15 09:58
avatar

Včera jsem sledovala nějaký dokument, kdy historikové dokazovali, z historických písemností, kolik nevěstinců bylo v majetku církve. Škoda, neviděla jsem to celé, ale i tak jsem koukala! To tedy ano. *hej*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.