Tři roky kouří trávu

Od: Datum: 23.05.15 23:06 odpovědí: 6 změna: 24.05.15 08:23
Dobrý den, myslím, že nemusím vysvětlovat, proč se ptám, jelikož by to bylo opravdu na moc dlouho a stejně to nikoho nezajímá, takže přejdu rovnou k jádru věci. Člověk, resp. Muž, který hulí marihuanu tři roky (od čtrnácti..nyní je mu 16), může mít jaké psychické následky? Na internetu je toho tuny, ale všude něco krapet jiného, někde píší, že tráva nemá na psychiku člověka žádný negativní vliv, někde zmiňují poruchy koncentrace, jinde podrážděnost, atd.. Také mě zajímají vaše názory na trávu obecně, hlavně mezi mladými, případně zkušenostmi s jak trávou obecně tak s člověkem co dlouhodobě užívá marihuanu. Děkuji.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.05.15 23:21
avatar

Ano, v tak mladém věku většinou dlouhodobé kouření marihuany vliv má. Mozek ještě není na 100%. JInak spousta kuřáků bude tvrdit že je vše v pořádku, ale všeho dočasu.

Nadruhou stranu si myslím, že pokud by kouřil dlouhodobě v dospělosti, nemusí to zanechat skoro žádné následky. Ale od 14 to je jiná věc.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 24.05.15 00:03
avatar

...hulí tři roky od14-16 Můj názor a zkušenosti jsou,že psychiku narušuje.I když je spousta studii a názorů,nevěřím jim a myslím ,že mladé lidi ovlivňuje.Přece jenom dospívání je plné emocí,pocitů a nálad a s hulením se člověk dostane ještě hlouběji do svého nitra a ještě víc nad těmito pocity přemýšlí.Taková je moje zkušenost(snad má někdo lepší) a pokud existuje procento mladistvých co jsou po marihuaně výkonější v učení,pracovitější a optimističtější,tak gratuluju.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 24.05.15 00:42

To Vám nikdo neřekne, Každý člověk má jinou konstituci. Co někoho skolí, to druhý vydrží. A hlavně je důležité hledat, proč to ten mladík tak vyhledává. Může být spousty důvodů, a od toho se odvíjí i ta škodlivost. Někde jsem četl takovou úvahu, že nějaký vinař na Moravě pil 2 litry vína denně. A dožil se vysokého věku. Z lékařského hlediska byl asi alkoholik. Ale, když si představím, jak tam chodil v tom svém vinohradu, ochutnával ty svoje vypěstovaná vína, tak věřím, že to mohl ve štěstí přežít.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.15 00:57
avatar

Ty budeš asi cajzl z prahe, co? Ten vinař by bez dvou litrů denně nepřežil.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.05.15 07:09
avatar

Myslím si, že problém trávy nebude pouze a jen v trávě. Tráva, to je jeden díl, ale způsob života, kamarádi, společnost, kultura, sport, vzdělání, způsob trávení volného času, způsob myšlení, přemýšlení, řešení problémů, práce na sobě, to je o něčem jiném. Mám pocit, že nad vším visí tráva nebo jakákoliv droga. A její stín. Ta je na prvním místě, kapku jakoby byla smyslem života. Potřeba mít ji, najít místo na kouření, najít společnost. Tráva vládne! *sok* Devastace osobnosti, to je největší hrozba.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.15 08:23
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.