Agrese nebo ne? Co mám dělat?

Od: Datum: 22.05.15 15:31 odpovědí: 8 změna: 22.05.15 20:20

Dobrý den. Trápí mě takový problém a rád bych Vás poprosil o Váš názor a možná i o radu.

Když jsem byl malý klučina, někdy na prvním stupni základní školy, stávalo se mi velmi často, že jsem hodně věcí řešil se spolužáky agresivní cestou. Např.když měl někdo zfauloval při tělocviku na fotbale, když mi někdo zavřel dveře před nosem, kdyřž mě někdo verbálně urazil a tak dále. Ale jak šel čas, změnil jsem své chování, nyní je mi 23let, studuju vysokou školu a už dávno se nechovám jako kdysi na základní škole. Problém je ale v tom, že mám občas nutkání na někoho vystartovat, v metru, když se na mě někdo tlačí, v autě, když přede mnou jede nějaké prase a tak, ale vždy to potlačím a nikdy jsem to už od té základky neudělal. Ale cítím, že to tam někde je. Co ještě chci říct, je to, že se mi občas zdají v noci sny, kde někoho napadnu a tak podobně, ale vždy se pak probudím. Dnes v noci se mi zdálo, že sedím ve škole v lavici a urazil mě profesor, protože mi jakoby zazvonil telefon a já jsem vyskočil a přimáčkl jsem ho k tabuli a pak mě vyhodili ze školy... Nevím, co si o tom všem mám myslet, protože se chovám naprosto vyrovnaně, ale občas zkrátka mám nutkání na někoho vystartovat a čas od času se mi zdají takovéhle sny. Co si o tom myslíte? Nemám odvahu se s tím někomu svěřit, tak se ptám tady Vás. Nikomu bych neublížil a mé povolání je takové, že naopak pomáhám lidem.

Děkuju Vám za odpovědi a přeju hezké páteční odpoledne.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 22.05.15 15:58
avatar

Dobrý den, myslím, že ta agrese ve Vás zůstala, ale je skrytá. Vy s ní umíte nyní již pracovat a potlačovat ji. Je to nebezpečné, protože jednou to nemusíte zvládnout a bude malér. Snad Vám zde někdo poradí lépe, ale asi by to chtělo navštívit odborníka přes hlavu. Tento problém má řada lidí, ale řeší to např. tím, že hrají "střílečky" na PC nebo někde občas něco rozmlátí (a ono se uleví). Je hezký český film Hlídač, kde pan Hrzán hraje bachaře ve věznici. Doma je hodný na maminku, ve věznici je hodný na vězně (až přehnaně), ale občas vezme svého psa na procházku (tuším, někam do lomu), tam ho přiváže a strašně zmlátí. Také to v sobě měl, ale používal to na nepravém místě. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.15 16:03
avatar

Dobrý den. A není fajn, že se vám o tom jen zdá? Jste-li schopný svoji "agresi" držet pod kontrolou, tak v čem vy vidíte problém? Já ho nikde nevidím. Píšete, že studujete na vysoké škole. Stres z učení možná může vyvolávat podobné sny. Mozek si v noci zpracovává ledacos...a ráno pak člověk čučí do snáře, co ten sen zase znamenal.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.05.15 16:35
avatar
Pokud se dokážete držet, tak je to dobře, ale je dost možné, že jednou to nechytnete a vyletíte tak jako nikdy. Vzteh nashromážděnej za celou dobu vypustíte a bude malér. Podle mě ani není zdravé pro tělo to pořád v sobě dusit. Co třeba začít nějaký sport, třeba box by byl na to ideální. Veškerý vztek tam vždycky vyboucháte.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.05.15 17:26
avatar

Být vámi navštívím dobrého psychologa a nečekám až se věci vyhrotí. Doporučuji najít anonymní sezení abyste to neměl v papírech, pokud pracujete s lidmi, mohl by to být problém. Hezký víkend *slunce*.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.05.15 18:30
avatar

ta agrese ve vás je, chtělo by to někudy přetlak vypustit - nejlépe sportem...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: krystofhadecek
Datum: 22.05.15 20:00

Děkuju za dosavadní odpovědi. Ano, sportuju a chodím do posilovny. Je pravda, že tam se vždycky "vybouuchám" a je to fajn, ale i tak mám pocit, že to ve mně je. Máte někdo radu, jak se toho zbavit? Psycholog mě také napadl. Děkuju.

Datum: 22.05.15 20:14
avatar

Já bych na to šla možná i opačně, než jen sportem, kde se člověk ze všeho "vybouchá a vyvzteká". Zkusila bych např. i Jogu – meditovat, uvolnit mysl, odbourat stres, celkově se prostě zklidnit. Aby se to uvnitř nestřádalo. Domnívám se, že za pokus by to určitě stálo.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: bruk600*
Datum: 22.05.15 20:20

Jó to je tertosteron, mohu tě ujistit, že s přibývajícím věkem se bude problém zmenšovat.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.