Mám nárok na výměnu zboží?

Od: Datum: 21.05.15 17:43 odpovědí: 8 změna: 22.05.15 20:47

Zdravím,
potřeboval bych radu od někdoho kdo se vyzná v právu. Před dvěma lety jsem koupil Dacii Sandero (záruka na 5 let). Je to v LPG takže úsporné ale začalo se to nějak kazit. Už jsem za ten rok byl 4x na výměnu (přímo tam kde jsem auto koupil) něčeho z té plynové soustavy. Včera to bylo naposled ale po odjetí ze servisu se po kilometru ozval stejný problém. Je nějak v zákonu dané, že mám nárok na kompletní výměnu auta nebo vrácení peněz?
Předem moc díky všem za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.05.15 18:41
Ahoj zkus si pročíst. obcanskyzakonik.justice.cz/infocentrum/media/zaruka-a-jeji-uplatneni-podle-noveho-obcanskeho-zakoniku/
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.05.15 18:42

Zákonná záruka je pouze dva roky, momentálně už máte pouze záruku smluvní, která se řídí podmínkami Dacia a o výměně vozidla nebo vrácení peněz tam určitě nebude ani zmínka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sos®
Datum: 22.05.15 18:05

není pravda, je to jen Vaše osobní domněnka

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.05.15 18:45
Stejně si nemyslím že by ti nedaly zpátky všechny peníze jem určitou čás když si tím jezdil tak dlouho
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.05.15 18:59
avatar

Dobrý den pokud je záruka 5 let na celé auto a závada byla 3 x na stejou věc máte právo odstoupit od smlouvy.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.05.15 19:17

Rozšířená záruka nikdy nemá stejná práva, jako záruka daná zákony. (jinak by byl prodejce sadomasochista)

Ohledně 3x stejné a 4x různé vady není nikde v zákonech ČR nic napsáno. Je to jen ustálená judikatura, která funguje u věcí spotřebního a menšího charakteru. Ale jsou tu rozsudky soudů, kdy 3x stejná závada nebyla pro soud důvod k odstoupení od kupní smlouvy.

doplněno 22.05.15 20:25:

Zákony ČR a moc soudní se neřídí názorem zástupce ředitelky ČOI Ústeckého kraje.

Najdi mi tedy v nějakém zákoně, že při 3tí stejné vadě můžeš odstoupit od kupní smlouvy.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.05.15 17:15
avatar

Tak v tom případě zástupce ředitelky ČOI Ústeckého kraje je blbec?Info mám od něho.Prodloužená záruka by musela být na celé auto což většinou není ale to já nevím co je ve smlouvě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss®
Datum: 22.05.15 20:47

A už jste si načetl smlouvu, na co se vztahuje prodloužená záruka? To mělo být první. Pak si uvědomte rozdíl mezi právem a nárokem. A pak se podívejte do OZ třeba od § 2079, bude se vám to v životě hodit.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.