Dodatečné otevření dědického řízení

Od: Datum: 21.05.15 10:19 odpovědí: 2 změna: 21.05.15 12:01

Dobrý den,

mám jeden pro mě důležitý dotaz. Manžel zemřel v lednu 2013 a dědické řízení bylo ukončeno Usnesením o dědickém řízení v listopadu 2013. V dubnu 2015 jsem dostala od správního orgánu nejmenované telekomunikační společnosti dopis, abych uhradila za manžela jakési úroky z prodlení ve výši téměř 3000,- Kč. Své závazky po manželovi vyplývající z Usnesení řádně plním; společnost, která urguje platbu, v Usnesení nefigurovala, protože svou pohledávku včas nepřihlásila. Můj dotaz je, zda mohu za výše uvedených okolností platbu odmítnout. Mám obavu, aby společnost nepožádala o dodatečné otevření dědického řízení. Platbu nemám v úmyslu hradit už proto, že společnost záměrně protahovala období na požadavek úhrady úroků, aby došlo k jejich podstatnému navýšení.

Děkuji předem za odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 21.05.15 11:03

Dobrý den, Vy jste měla při projednávání dědického řízení uvést veškerý majetek i dluhy zemřelého. Ono těch dluhů asi bylo více, tak jste buď tento neuvedla nebo jste o něm v té době ještě nevěděla. Dodatečné dědické řízení může soudně otevřít kdokoliv, pokud se objeví dodatečně další majetek. U těch dluhů není jisté, zda to soud bude projednávat, resp. jaký bude výsledek. Přiznám se, že té formulaci v zákoně, která se týká dluhů, moc nerozumím. Zdravím!

doplněno 21.05.15 11:22:

Ono se zdálo, že máte obavu z otevření dodatečného dědického řízení. Pokud tomu tak není, tak se zachovejte dle svého uvážení, platbu odmítněte a očekávejte další postup té společnosti (a jestli to nebude brát jako dluh=?).

Ohodnoceno: 0x

Od: denisalacroix
Datum: 21.05.15 11:17

Nejde o to, zda bylo nebo nebylo víc dluhů. Jak jsem psala, o tomto jsem nevěděla, nejde o dluh, ale úrok z prodlení. Proč reagujete, když neznáte odpověď?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.