Rozvod už podle nového občanského zákona

Od: Datum: 21.05.15 07:46 odpovědí: 3 změna: 21.05.15 10:26

Dobrý den,

prosím o radu. Někde jsme četla, že novým občanským zákonem byl zrušen zákon o rodině, Takže pokud chci podat žádost o rozvod, tak jej musím podávat už nějak jinak? Přestože manželství trvá více než 3 roky, tedy bylo uzvařeno ještě před zrušením zákona o rodině?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 21.05.15 08:30

Ano, když se podíváte do zrušujícího ustanovení, tak to tam máte. Nevím, co by se mělo měnit na obsahu žádosti jako takové, rozvod je rozvod, stejně půjdete za právníkem. Vizte OZ Rodinné právo, než číst někde, a jste doma.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.05.15 08:59
avatar

Jen úvodem - nepodává se žádost o rozvod, nýbrž návrh na rozvod manželství. Pro takový návrh není rozhodující, kdy bylo manželství uzavřeno. Pokud nechcete použít služeb advokátní kanceláře, můžete použít např. tohoto vzoru: http://www.zbynekmlcoch.cz/in…elstvi-vzor-zdarma-ke-stazeni nebo tento: http://www.zbynekmlcoch.cz/in…rozvod-vzor-ke-stazeni-zdarma

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 21.05.15 10:26

Rozvod je pořád rozvod, jen jsou tam jiná ustanovení zákona. Rozvádí se podle současné právní úpravy, i když bylo manželství uzavřeno ještě za starého zákona. Jestli jste na rozvodu domluveni (včetně vypořádání společného majetku a výchově a výživě dětí), tak by s tím neměl být žádný problém.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.