Problem s prací

Od: Datum: 21.05.15 06:40 odpovědí: 11 změna: 22.05.15 12:32
Zdar lidi. Tak trochu řeším problém s práci. Na konci května mi končí pracovní smlouva ve fabrice kde jsem dělal 6 let. Od 1. června mám domluven nástup u jinýho zaměstnavatele. Ten mě ale chce poslat na pracák kvůli tomu, aby dostal příspěvek od státu na podporu v nezaměstnanosti. Takže bych byl na PÚ 1 den.
Mám s tím 2 menší problémy:
1) opravdu dostane ten příspěvek když budu na Pú jen 1 den?
2) kdyby se náhodou nezadarilo a nový zaměstnavatel by mě ptopustil, nepřijdu já o podporu v nezaměstnanosti. když budu 1 den na pú? (podporu bych stejně nebral i tak kvůli odstupnému asi...)
Jaký na to máte názor?

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.05.15 06:59
avatar

ano pro nej je lepsi, kdyz si vas "vytahne" z pracaku jako nezamestnaneho... pro vas se nic nemeni, jen se budete muset prihlasit na pracak a vsechny otravne veci s tim spojene, cekani apod

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sos*
Datum: 21.05.15 07:20

Ono to tak jednoduché není - na ÚP nejsou hloupí. Pokud vím, tak je tam podmínka "obtížně umístitelný ,který je minimálně 5 měsíců v evidenci na ÚP". Možná, že jsou změny, ale jeden den určitě nestačí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lionka*
Datum: 21.05.15 10:42

Pokud vím, tak tyhle příspěvky dostávají zaměstnavatelé jenom na čerstvé absolventy škol, ženy po mateřské nebo lidi nad 50 let a musí být na ÚP více než 5 měsíců. Kdyby to bylo tak, jak si to představuje váš budoucí zaměstnavatel, tak by ty příspěvky neměly vůbec žádný smysl, protože by to zneužíval každý. Jinak ten váš zaměstnavatel bude asi dobrý "dojič", když účelově vymýšlí takové věci, tak dávejte pozor, ať vás taky nepodojí.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: dary®
Datum: 21.05.15 18:12

No jo, ale on mi tvrdí, že všichni jeho zaměstnanci jsou přijati tímto způsobem a nepatří do těchto tří kategorií.

Od: sos*
Datum: 21.05.15 21:17

Zeptej se těch zaměstnanců, ale já tomu nevěřím. Zákon nic takového nezná.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: faithoncemore*
Datum: 21.05.15 18:16

Tahle účelovost Vašemu zaměstnavateli opravdu neprojde. Tyto příspěvky nejsou nárokové, každý případ musí projít schvalovací komisí. A je velký problém schválit příspěvek, když vybarný nezaměstnaný je na ÚP méně nežli 5 měsíců. Jde to, ale musí být buď do 25 let, či nad 50 let, či se zdravotním omezením, či individuálně musí být posvěceno, že má nějaké závažné důvody, proč je obtížně umistitelný na trhu práce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 21.05.15 21:12

Na otázku Vám neodpovím, ale jen mě to utvrzuje v tom, že zásahy státu do vztahu - zaměstnavatel - zaměstnanec - vede vždy k takovým deformacím. Dle mě by se stát měl stáhnout a řešit jen ty důležité problémy. Tím, že zasahuje do každého problému, další problémy vytváří. Tam je otázka, jestli to není účelem, zaměstnávat stále více státních zaměstnanců.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.15 00:28
avatar

Jaký na to mám názor?

Nešla bych pracovat k zaměstnavateli, který míní podvádět,

a rozhodně bych nu v tom nepomáhala ...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.05.15 06:23
avatar

Mám podobný názor. Chce ošulit stát, nic mu není svaté, musíte počítat, že klidně ušije boudu i na Vás. Neměla bych dobrý pocit dělat u podobného zaměstnavatele, bála bych se, s čím na mě ten kujón může vyrukovat.

Snad by pro Vás bylo lepší jít opravdu na ÚP, regulérně a doopravdy a poohlédnout se po jiném zaměstnavateli. U tohoto nemáte žádnou jistotu, že Vás nevyšplouchne. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dary®
Datum: 22.05.15 09:26

Máte pravdu, Příští týden bude rozhodující. Pokud se mi potvrdí že to myslí vážně, budu při jednání hodně tvrdej, a asi si najdu něco jinýho.

Datum: 22.05.15 12:32

Zaměstnavatel nepodvádí,dělá jento,co mu stát-zákony dovolí.Pokud mu na úřadu přáci slíbili, že na vás dostane dotaci, byť jste byl registrován jen jeden den,byl by hloupý, kdyby to nevyužil. Máme také zaměstanané lidi z ÚP, ale všichni byli dlouho nezaměstnaní. Myslíte že na dotace má nárok jen pan Babiš?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.