ČID a oznámení zaměstnavateli

Od: Datum: 20.05.15 20:50 odpovědí: 2 změna: 21.05.15 10:52

Chtěl bych se poradit dostal jsem ČID a mám kvůli tomu pár otázek.

Musím to nahlásit zaměstnavateli? A co mu dát nebo jen říct? Dostal jsem papír kde je to rozhodnutí, ale je tam i suma, kterou mi budou dávat a to se mi nelíbí proč by měl zaměstnavatel vědět. Co když mu to neřeknu?

Za další nikde v tom rozhodnutí jsem se nedočetl jestli a případně jaká jsou pro mě omezení pro práci nebo kolik si můžu vydělat. Kde by se to dalo najít?

Při podávání žádost jsem si vybral možnost předání důchodu na poště. V rozhodnutí zatím nikde není kdy, kde. To asi teprve pošlou že?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.05.15 23:31
avatar

1. Zaměstnavateli to nahlaste. Buď můžete ofotit Rozhodnutí a na kopii začernit částku, tu zaměstnavatel k ničemu nepotřebuje, nebo napište Čestné prohlášení, že od xx.xx.2015 jste poživatelem invalidního důchodu X. stupně podle § XY. Mělo by to stačit. Stupeň invalidity a paragraf najdete v Rozhodnutí.

2. To skutečně v rozhodnutí není. Nedostal jste u komise LPS papír, v němž bylo napsáno, které práce můžete a které nesmíte vykonávat? Teď si to nevzpomenu, ale má to konkrétní název. Výdělek není omezený, zaměstnání ale nesmí zhoršovat Vaše postižení, pro které jste důchod dostal.

3. Nejsem si jistá, jestli v Rozhodnutí je nebo není výplatní den. Výplaty důchodů jsou stejnoměrně rozloženy na celý měsíc, aby správa stihla posílat peníze průběžně. Měl byste zjistit svůj výplatní den a v ten den jít na poštu pro důchod. Podle toho, co vím, se důchodci v tomto případě poukázka neposílá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vklus
Datum: 20.05.15 23:49

1. A vážně musím?

2. Já u komise ani nebyl. Byl jsem si podat na MSSZ žádost a oni následně poslali papír, který jsem vyplnil (nějaké osobní údaje apod.) a odevzdal a pak ještě obvoďačka a ostatní doktoři na vyzvání dodali zprávu/y a následně jsem já po asi třech měsících dostal vyrozumění-rozhodnutí, které má asi 3 listy. Takže já z toho tak nějak pochopím, že jsem důchod dostal na základě §39 odst. 1 zdp a §39 odst. 2 písm. c. Ještě tam je opět jen §38 písm. a) zákona č. 155/1995 Sb.

3. Dostal jsem dopis s papíry. Na prvním je rozhodnutí, na druhém nějaké datumy (osobní list důchodového pojištění) a třetí nazvaný Informace o výplatě dávek důchodového pojištění a nějaké vysvětlivky, ale datum jsem tam našel jen toto: Pravidelné měsíční lhůty, tj. dny splatnosti důchodu, určuje ČSSZ na sudé dny od 2. do 24. dne v měsíci. Jinak žádné datum. Ani nevím od kdy si mám na tu poštu chodit. Myšleno měsíc.

doplněno 21.05.15 10:52:

Zajímalo by mě třeba i to pokud bych skončil ve stávající práci a nenašel jinou vhodnou jestli musím na pracák (kvůli zdravotnímu) nebo jak to je. Přiznali mi invalidní důchod třetího stupně. Na netu jsem si našel jen to, že po dobu pobírání invalidního důchodu třetího stupně se mi počítá do starobního na rozdíl od prvního a druhého stupně.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.