Jaká je nejideálnější pracovní doba?

Od: Datum: 19.05.15 20:21 odpovědí: 24 změna: 30.05.15 08:47

Jaká je nejiideálnější pracovní doba? Kde se dělá od 6:00 a kde až od 9?

doplněno 21.05.15 06:52:

A dělá se vůbec někde od 6:00 do 14:00 se slušným platem?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.05.15 20:23
avatar

Tam, kde se dělá s chutí a dobrým pocitem. Hodiny jsou jedno - maximálně to každému člověku vyhovuje jinak, zpravidla dlouhodobě. I když, já si o sobě myslela, jaké jsem ranní ptáče. Vstát v 5 a pracovat od 6 není problém. Pak jsem půl roku vstávala kolem 8 a dopoledne pracovala téměř výhradně jen doma. Děsila jsem se toho, a jaká to byla nakonec pohoda!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: paw®
Datum: 19.05.15 20:27
Nejidealnejsi neexistuje. Pokud je neco idealni, tak nic vice neni. Mrknete do pravidel. Trochu odbocka.
Idealni pracovni doba neni dana, spise idealni pracem kde to cloveka bavi. Pokud budete delat praci, co neba, tak je jedno jestli od 6 nebo od 9. Tesit se tam nebudete a prijdete z ni vysaty jak tepich na hrade.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.05.15 20:42
avatar

nejidealnejsi pracovni doba je pracovat na sebe a pracovni dobu si zvolit dle chuti, pocasi a mnozstvi prace

Ohodnoceno: 2x
 
Od: radkapod*
Datum: 19.05.15 21:05

Nemáte tam noční...já nejraději dělala na noční :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.05.15 21:09
avatar

Není tam od 8 do 12 hodin. To by úplně stačilo.:) Když už člověk nemůže.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.05.15 21:36

Také dělám sama na sebe. A nejideálnější doba je pro mě od 21- 02

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vklus
Datum: 19.05.15 21:45

By mě zajímalo kdo kliká na 12h směny. Asi ten kdo je nedělá. Dělám ve fabrice v nepřetržitém provozu 12h směny. Na houby. Oproti 8h pondělí-pátek ušetřím jen pár dní a naopak mám zabité víkendy, svátky, všechno.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.05.15 22:19
avatar

Já jsem zamlada dělal v turnuse 12 - 24 - 12 - 48, a to mi tehdy velmi vyhovovalo. Mít volno ve všední dny znamenalo, že člověk si toho mohl dost zařídit. Naopak blbě se koordinovaly akce s přáteli, co měli třeba volno jen o víkendu.

Jinak nejlepší pracovní doba je ta nejkratší.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.05.15 22:27
avatar
Já osobně mám nejraději 12h směny. Šel jsem dva dny do práce a pak dva dny volno. Když jsme pak přešel na klasický systém od pondělka do pátku, těžko jsem si zvykal, sice je pravda, že každý víkend a večer jsem byl doma, ale i tak mi to vyhovovalo méně. Vadilo mi chodit pět dní v kuse, nastalo pondělí a volno v nedohlednu.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 19.05.15 23:06
Já léta tvrdím, že nejlepší pracovní doba by byla od desíti do dvou, tedy 10:00-14:00.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.05.15 23:08

Pokud se nepracuje na směny je nejideálnější pružná pracovní doba. Začátek 6-9, tam se vejdou všichni, raní ptáčata i spáči. A člověk se zbaví stresu, zda do práce dorazí včas.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: janplinto*
Datum: 20.05.15 07:48

Vyhovuje mně můj turnus: Denní (12 h), noční (12 h), 72 hodin volno. Bez ohledu na konkrétní dny v týdnu či svátky. Pracovní doba výtečně koresponduje s mou bezdětností a především oblíbenou turistikou, při které nesnáším konkurenci v podobě tisíců dalších chodců. Lituji roboty, kteří makají od pondělí do pátku a pokud o víkendu někam vyrazí, opět se spolu setkají v počtu hojnějším než hojném. Když mně vyjde volno na víkend, většinou si vyměním směny s dětnými kolegy, kteří takovou nabídku s povděkem přijmou. Zkrátka optimální spojení příjemného s užitečným a spokojenost největší, i když je nabíledni, že tohle zdaleka není pro každého. *slunce*


doplněno 24.05.15 10:19:

4 vilík: Na noční jdu po 24 hodinách (od konce denní). Pak mám volnou dvaasedmdesátku a po ní jdu na denní. *kafe*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vilik
Datum: 21.05.15 00:27

Po 72 hodinách jdete na noční? Můj nejlepší turnus byl jeden týden 4x12 a další 3x12. Nádherných 15 volných dnů v měsíci. Nemuselo se tolikrát vstávat a ušetřil se i čas na 6 cest do a z práce. K tomu dovolená. Už to bohužel nemám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.05.15 09:40
avatar

Nejideálnější pracovní doba je taková, kterou si může člověk určit sám... Každá jiná pracovní doba je naprd.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: hm®
Datum: 22.05.15 20:34
avatar

Přesně tak. Přál bych si chodit do práce tehdy, když se mi chce, a být tam tak dlouho, jak se mi chce. Bohužel jsem takovou pracovní dobu nikdy neměl a nikdy mít nebudu. V pořadí druhá nejlepší varianta (není v anketě) je pružná pracovní doba s rozumně určenou pevnou částí. Pružnou mám, ale upravil bych to povinné jádro. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mohajkova*
Datum: 20.05.15 10:43

nejideálnější je od 09 do 17:00*palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.05.15 06:35
avatar

Vzpomínám na své dětství. Tehdy se automaticky pracovalo od 6 do 14 hodin. Skoro všude. Jen Tesla měla 2 směny. Autobusy na vesnici odjížděly okolo 14,30. V 15 byl u nás na vsi. My děti, často čekaly rodiče na zastávce, až přijedou z práce. Zašlo se do blízké prodejny potravin něco nakoupit /občas byl navíc i nanuk! :-D/ a pak domů. Napsala jsem si úkoly, mamka zkoukla. Byla ještě spousta času na domácí práce. Mamka připravila jídlo na příští den, měli jsme ještě babičku, její matku, ta už to pak dovařila. Kromě toho mamka stihla vyžehlit, pospravit, postarat se o zahrádku, uklidit.

Pralo se většinou, když bylo volno - tehdy to byly jen neděle, dělalo se i v sobotu. Prádlo tehdy zabralo celý den. Ráda na to vzpomínám, ovšem mamka s babičkou mé nadšení naprosto nesdílely. Byla to tehdy těžká práce, tahat napitá prostěradla a povlečení, ručně ždímat, máchat... Dneska už nevíme o ničem, díky automatkám, ale naše mámy se velice nadřely.

Proto si myslím, že při směně od 6 do 14 hodin se stihne žena ještě v pohodě postarat o domácnost, dohlédne na děti a má čas jim třeba i přečíst pohádku. Pokud někdo přichází v 17 hodin, už skoro nic nestihne. A přece i rodina potřebuje péči. Proto si raději přivstat, dělat od 6, pokud je to možné a odpoledne mít aspoň trochu času na děti a na péči o domácnost. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.15 20:03

Ideál jo? A jak mají rodiče pracovat od 6, když musí dopravit dítě do školky a dostat se do zaměstnání?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.15 10:49
avatar

Ono to je vzpomínka někdy z 60. let, kdy tato směna byla stejná pro všechny podniky. Podle toho jezdily i autobusy.

Navíc, dneska je trendem, aby mladí žili sami. Chápu to, občas se názory mohou střetnout a tudíž jim do života nikdo "nekecá". Ale my měli doma babičku. Byla to matčina matka, vdova. Ta se o nás děti, postarala. Za mě školka nebyla. Otevírali ji s ohromnou slávou přesně v den, kdy já nastupovala do 1. třídy. Takže jsem ji nestihla. Ale babička se o mě starala dobře. Naučila mě plno básniček i písniček, třeba i rozpustilou: Pan domácí pro legraci posadil kohouta na slepici. S tím jsem se ale nesměla chlubit rodičům. Chodila se mnou na nákup, do lesa na šišky či na klestí. Naučila mě plést věnečky z pampelišek. Také byla vynikající kuchařka. Dodnes vzpomínám třeba na její jahelník. Jenže s prodlužovaným odchodem do důchodu dneska málokoho může vychovávat babička. A když někdy v 65 skončí v zaměstnání, je ráda, že obstará sama sebe.

Když byla na školku zralá mladší sestra, vodila jsem ji já. Škola a školka byla totiž v jedné budově. Ona capkala do šatny v přízemí, já pokračovala do 1. patra.

Autobus jezdil ráno tak, aby pracující byli na 6 hodinu v práci. Týdenka stála 5 korun, trasa asi 10 km. Zpátky jezdil autobus zhruba v 14,30 až 14,45. A když se autobusy s pracujícími odpoledne rozjely do vesnic, bylo město takřka vylidněné. Je zajímavé, že tehdy nikdo nejezdil do práce 50 a více km, každý, opravdu každý našel práci poblíž svého bydliště. V obci byly prodejny s potravinami a průmyslovým zbožím, řeznictví, hospoda, zahradnictví, 2 muži z naší vsi jezdili právě s linkovými autobusy. V obci byl kravín a vepřín, bylo tu JZD, kde hodně lidí našlo obživu. Navíc v obci byla kasárna, proto zde žilo hodně rodin "lampasáků", kteří také měli práci doma. Dneska tam není nic. Ani prasata, ani lampasáci, ani řezník.

Nezpomínám na tyto doby s růžovými brýlemi, to opravdu ne, ale práci měli všichni, dokonce i ti, co ji nechtěli! ;) Všichni ji měli blízko bydliště. Všichni si vydělali. Nevím, jak to lidé dělali, ale nebyli exekutoři, nebyly půjčky s nemravnými úroky, lichvy, které by stáhly lidi až na dno.

Za celé své mládí /do 20 let, kdy jsem se vdala a následně odstěhovala/ se v okolí řešila pouze jedna sebevražda. Těžký alkoholik, umřela mu stará matka, neměl se o něj kdo starat, uvařit mu. On jen pil a pil. Tak se oběsil.

Myslím, že těch problémů život lidem přinášel daleko méně, než dnes. Ale možná jsem to viděla tehdy dětskýma očima. Je fakt, že jsme třeba nikdy neměli auto. Rodiče adaptovali starý domek /původně bez vody, záchoda, koupelny, topení.../ a peníze šly na opravy. Nemohla jsem mít všechno, co jsem viděla u kamarádek. Ale nikdy jsem netrpěla hlady, jídlo bylo chutné a bylo ho dost. A nikdy jsem nechodila v hadrech, i když poslední módní výstřelky mi rodiče neřídili.

Byl to prostě takový život tenkrát, žili jsme ho tak, jak to šlo. Přesto si myslím, že lidé k sobě měli tak nějak blíž, nebylo tolik vulgárností, arogance. Nebo se mýlím? Co myslíte? Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 24.05.15 18:11
Jagusko, az budete mit chvili, pustte si Angelika a sultan. V jedne scene ji jeji strazce vysvetluje, ze nejhorsi je moznost volby. On to myslel na zeny v islamskem svete, ale funguje to na cely svet. Stala jste nekdy pred regalem s jogurtama a nevedela ktery - jestli dobrou plnotucnou hollandii nebo super zazivaci Activii plnou nahazek? Presne takove to je nyni. Mame moznosti volby a nezavislost a to zvysuje naklady a klade nove pozadavky. Drive tolik voleb nebylo, nebylo tolik problemu a lidi vypadali spokojenejsu.
Jen takova uvaha.
Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 24.05.15 10:58
avatar

Pracovat od šesti, tak mi švihne :D. Zatím dělám od sedmi a i to je vždycky ráno boj :D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: isteron
Datum: 24.05.15 10:37

Najlepší turnus som mal , keď nám zaviedli 35 hod za týždeň, v žel. doprave. Celý život som pracoval v nepretržitom turnuse, ešte aj na vojne, ZVS .

Mali sme 1. deň 12 hod denná, 2. deň / na 3. deň 12 hod nočná, 4. a 5. deň voľno. Za týždeň som išiel 3 - 3,5 do práce. Ohromné , všetci išli ráno do roboty, ja som mal celý deň voľno. A sviatok a nedeľa mi nevadila, šéfovia a papláši boli doma, tak v robote bolo ticho, nikto nič nechcel a nikto nerozkazoval. A ešte aj príplatok za nočné hodiny a sviatok.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fanta
Datum: 30.05.15 08:19

Nejlepší pracovní doba je taková, která pasuje vám. Např. od 8 hod. do 14 hod. Jinak jse většinu dne v práci, celý život jak osel makat a nakonec vám ani nebudou chtít za odedřená léta platit důchod.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.15 08:47
avatar

Zajímalo by mne, kdy se z práce stalo nutné zlo, které je potřeba minimalizovat, aby se člověk mohl flákat a utrácet peníze, které tou trochou práce vydělá.

Asi to bude někdy v době, kdy práce přestala být prostředkem obživy. Když si tak vezmu člověka v pravěku, starověku, středověku - měl volný čas, nebo pracoval od nevidím do nevidím, aby se on a jeho děti najedly a měly nějaké oblečení a střechu nad hlavou?

Někdy nastala doba, kdy práce nerovná se obživa. Kdy se člověk přestal prací živit, ale získal víc, než dokázal sám spotřebovat. Asi tehdy nastoupily reklamy, protože ten přebytek člověk může do něčeho vrazit - tak je třeba jej přesvědčit, že to může vrazit do mého výrobku.

Neberte to prosím jako útok na Vaši reakci, jen tak přemýšlím. V žádném případě nechci říct, že by člověk dnes měl pracovat tak, jako ten před ním, to by určitě bylo dost kontraproduktivní (z důvodů, které uvádíte, a i jiných). Jen si vzpomínám na jednoho rodilého mluvčího, který se mnou vedl jeden tříměsíční kurz. Byl tam chlap, kterému se vůbec ale vůbec nevedlo, neměl na ten jazyk buňky a zrovna nejchytřejší celkově také nebyl. Ale snažil se jako nikdo, neskutečně na sobě makal. Ten Američan ho zdarma doučoval, a to poměrně často. Já mu sem tam dala krátkou konzultaci, ale celá odpoledne jsme spolu fakt netrávili, ta práce byla sama o sobě dost vyčerpávající (cca 10 hod. denně + neděle odpoledne, za patnáctku). Pak mi jednou vysvětloval (divila jsem se, že se mu chce), že to dělá proto, že to má smysl. Že mu nevadí vložit svůj čas a úsilí do něčeho, v čem vidí pokračování, v čem je píle, snaha a čas jiného člověka, se kterým směřují k cíli. Docela mně to inspirovalo a odprostila jsem se od myšlení ve smyslu "za tohle nejsem placená, to dělat nebudu". Snažím se tedy vložit svůj čas, peníze nepeníze, do něčeho, co má smysl.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.