Zubař vs psychiatr

Od: Datum: 19.05.15 13:50 odpovědí: 8 změna: 30.04.16 13:40
avatar

Dobrý den, mám panickou hrůzu ze zubaře, když tam mám jít 2 dny předtim už téměř nejím a ani nespím jen se klepu kdykoliv si vzpomenu. Tenkrát mi jeden známej říkal , že když si dojde člověk k psychiatrovy nebo psychologovy (tej nevím) tak dostane nějakej papír na to a zubař mu zákrok provádí v celkové anestezii.

Nevíte o tom něco či máte stejnou zkušenost? Prosím k věci , odpovědi typu , máš chodit včas a máš klid nepotřebuju.

Děkuji a pěkný den.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jebuu
Datum: 19.05.15 13:55

Ošetření v celkové anestezii vám provedou i bez doporučení pouze větší zubní kliniky, je to výkon placený dost vysokou částkou.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.05.15 14:17
avatar

JJ ,to bohužel vím že jde, ale na to fakt nemám a zadlužit se kvůli tomu..., taky sem přemejšlel o půjčce na to. Myslel jsem stím doporučením tak to proplácí údajně pojištovna, ale na druhou stranu by si to "Vyběhal" asi každej.

Od: rad*
Datum: 19.05.15 14:07

Udělal Vám zubař někdy něco špatného? Proč se k němu bojíte? Nejste s ním spokojená? Najděte si takového. který na Vás bude hodný...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ver®
Datum: 19.05.15 14:17

Otázky a odpovědi VZP:

Bojím se trhání moudrého zubu a chtěla bych si ho nechat vytrhnout v narkóze. Hradí takový zákrok pojišťovna? Můj zubař mi nabízí jen místní znecitlivění.

Váš zubař, tedy lékař odbornosti "stomatologie", vám nic jiného, než lokální anestezii nabídnout nemůže. Není to ale proto, že by pojišťovna celkovou anestezii u stomatologických výkonů nehradila. Stomatologům však hradí pouze anestezii, kterou sami provádějí, což je injekční lokální anestezie. Ta je pojišťovnou plně hrazena ve všech případech, je-li z lékařského hlediska odůvodněná (indikovaná).

K podání narkózy, tzn. celkové anestezie stomatolog není vybaven ani oprávněn. Pokud zákrok skutečně nejste schopna absolvovat v lokální anestezii v běžné ordinaci, musel by vás odeslat na specializované stomatologické pracoviště. Rozhodnutí o tom, zda je u pacienta celková anestezie skutečně indikovaná, je ovšem na lékaři. Bývá indikovaná i u některých vcelku běžných zákroků prováděných např. u handicapovaných či "nespolupracujících" pacientů, případně pacientů s panickým strachem apod.

Celkovou anestezii intravenózními (nitrožilními) nebo inhalačními anestetiky musí provádět anesteziolog, tj. lékař odbornosti 708 (anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicína), který má příslušné vybavení, včetně pomůcek pro řešení případných komplikací anestezie. Pokud je tento lékař, resp. zdravotnické zařízení odbornosti 708 smluvním partnerem pojišťovny a je-li celková anestezie indikována, proplácí pojišťovna vykázanou péči tomuto zdravotnickému zařízení. Zubnímu lékaři je proplacen pouze provedený stomatologický výkon. Také u výkonů prováděných ne přímo v narkóze, ale jen v tzv. střední a hluboké sedaci musí být vždy přítomen anesteziolog. Během těchto výkonů jsou monitorovány a zaznamenávány fyziologické funkce pacienta.

Pacient po ukončení výkonu v celkové anestezii je přeložen na tzv. "dospávací" pokoj. O jeho propuštění do domácí péče rozhoduje ošetřující lékař. V případě výkonu v sedaci může pacient opustit oddělení sám či v doprovodu dle rozhodnutí lékaře, které musí být zdokumentováno.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 19.05.15 14:19
avatar

Děkuji Ver za vyčerpávající odpověd.

Od: ver®
Datum: 19.05.15 14:22

Není zač, jen jsem to zkopírovala z webu Ale tím pádem vidíte, že to lze. Jen se se zubařem musíte domluvit. Žádného psychiatra k tomu tahat nemusíte...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.05.15 14:19
avatar

Nazdarek zpřízněná duše. Zubař to je prostě něco strašného a to i když mám kazivost zubů minimální. Moje zubařka mi nabízí injekce, léky před zákrokem ale pochopila, že se nebojím bolesti, kdyby mi vrtala koleno tak ani neceknu, prostě jak slyším zubař je mi na zvracení ale díky tomu, že jsme si to s paní zubařkou vyříkaly to už snáším líp.Objednaná na preventivku jsem za 2 týdny, už dnes špatně spím a to vím, že mě zuby nebolí a maximálně mi odstraní laserem zubní kámen. Jak se vám váš zubař líbí? Hloupá otázka? Moje vnučka si "svého" zubaře vybrala, prostě je jediný kterému dovolí koukat ji do pusy. Přišla k zubaři koukla se na něj a pronesla, sem nejdu a tak jsme obešli několik zařízení než našla toho pravého, chodí k němu třetí rok a bez řevu i když ji vrtal zoubek.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.04.16 13:40
Možná by stačilo vzít si před prohlídkou u zubaře nějaký sedativní oblbovak typu Neurol, Rivotril, Xanax...může vám to napsat na recept praktický lékař. Jestli přímo zubař, to nevím. Pak budete ospalý a úzkost/strach ze zubaře si ani neuvědomíte. Psychiatr může předepsat též. A návštěva u zubaře je pak v pohodě
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.