Jaké léky berete na bércové vředy?

Od: Datum: 17.05.15 19:45 odpovědí: 5 změna: 18.05.15 11:19

Zdravím,

Asi 15 let mám bércové vředy. Na kotníku se to nechce hojit. Mažu je Betadine nebo Bactobran, ale moc nepomáhají. Nevíte, co nejvíce pomáhá? Vy co máte stejný problém, berete nějaké léky na prokrvení žil? Mě nic doktorka nenapsala.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.05.15 20:06
avatar

Vím, že neodpovídám, ale to je prostě tak příšerné, že se nenajde na toto onemocnění lék a Vy tím trpíte tak dlouho a vůbec, že s tím dokážete tak dlouho fungovat.

Vždyť kolikrát je v televizi příspěvek, jak opět vyvinuli nějaký zázračný lék a bércové vředy vyléčili. Tak mě maně napadá zkoušeli jste vyléčit tuto bolest mokrou cestou? Též jsem slyšela, že se nesmí b. vřed uzavřít najednou, ale postupně. Zkoušel jste bylinky, takový řepík - řepíček našich babiček?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.05.15 21:09

Moje maminka měla zevnitř nohy roky nad kotníkem díru jako dlaň.Brečela bolestí,protože se jí to stále zvětšovalo,jak do délky,tak do hloubky..Doktorka jí na to dávala různá mazání,pořád jí na to něco plácala a bylo to jen horší a horší.Jednou jsem se doslechla,že u nás v nemocnici(než ji zrušili)pracuje doktor-cévař,který před důchodem byl v Brně.

Maminku si vzal do parády a opravdu za 3 měcíce měla nohu vyhojenou.Musela jít ležet do nemocnice i když mu slibovala,že se bude šetřit a nebude vůbec chodit,jen na WC.Ukecat se nenechal. Musela jít do nemocnice.Nic ji na to neplácal,jen jí to ob 2 dny pořádně vyčistil kysličníkem,hlavně ji i ty okraje bercáku vydrbal,protože to maso tam hnilo a přikládal mastný mul,aby se to nepřilepil a zafačoval.Toť vše.Důležité je nechodit a to doktor ví,že by lidi doma nevydrželi ležet.Od té doby se mamce už bercák neudělal,ale musela dávat pozor,aby se do toho neuhodila,nebo jinak nepoškodila kůži.Je to už více jak 15let.Mamce je 82.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.05.15 22:31

Zdravím.Moje babička si na bercáky dávala obklad z aloe.Což ji také vyléčilo.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.05.15 06:34
avatar

Se svoji lupenkou jsem několikrát skončila na lůžku kožního v několika nemocnicích. Vždycky jsem se tam setkala s bércáky. Já jsem sice věděla, že je to hooodně špatné poškození, zaviněné odumřením krevního zásobování. Ale až tam jsem uviděla, jak to může být strašné. Vlastně ještě horší, než ten nejstrašnějí sen. *sok* A také jsem vyslechla, v průběhu asi 30ti let, způsoby, jakým se bércáky snažili vyléčit. Od medu, opalování pájkou, červy, až po tejpování. Spelečný byl jen Lalugen, krytí pod elastickým obvazem, vázaným ihned po probuzení. O prášcích, lécích nikdo nic neříkal. A ti poškození, vždycky měli nadváhu. *sok* Je to strašné, bolestivé, odpuzující onemocnění. Přijde mi to, kapku jako peklo na zemi. Lituji vás i vás všechny, kdo tímto onemocněním trpíte. *plac*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: nakafi
Datum: 18.05.15 11:19

Dobrý den, pokud je to aktuální pište na email zda to mám psat je to složitější Jirka: nakafe@centrum.cz

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.