Kam se poděje duše,,,

Od: Datum: 15.05.15 23:41 odpovědí: 21 změna: 19.05.15 23:03

Dobrý den,

v nemocnici mi umírá babička... :( a tak jsem nad ní stál a přemýšlel, kam se ta duše vytratí...co je potom. Samozřejmé je, že tuto problematiku člověk asi moc nevyřeší...stejně jako vesmír.

Přemýšleli jste nad tím někdy? Co vás napadlo?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 16.05.15 00:25

Dobrý den, to je těžká otázka, kterou se lidstvo zabývá od svého počátku - tedy, je-li v lidském těle vůbec nějaká duše, kam se vytratí po smrti (těla) a je-li pak ještě něco dál.

Kdo se tím chce zaobírat, tak si musí odpovědět sám. Možná není duše a není už nic.

Případně se duše dostane do ráje nebo zase jiní věří v její návrat zpět v jiném těle. Zřejmě je to Vaše první setkání s blížící se smrtí, tak jste se nad tím zamyslel. Snad si odpovíte správně v této nelehké situaci. Zdravím!

Ohodnoceno: 1x

Datum: 16.05.15 04:30
duša sa nikam nepodeje, proste neexistuje.
smrť - čo ako smutne je človekom vnímaná - je (jednoduchým suchopárnym jazykom povedané) prirodzený fyziologický pochod u živého organizmu, ktorého funkčnosť zaniká/zanikla. v prírode sa vyskytuje celkom bežne.
;-Q
Ohodnoceno: 3x

Datum: 16.05.15 04:35

Pro neznalce-duše existuje

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.05.15 09:57

Může nám blbům pan kandidád věd přiblížit její existenci?

Datum: 16.05.15 06:15

Normálně pude na soud Boží. Jestli je to taková ta "babička", co celý život hrabala pro sebe a pod sebe, nadávala na dědka a nenáviděla Rusko, tak poletí do pekel. Každý dostane, co si zaslouží, ale soudit nesmíme my, to budou soudit jiný frajeři.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.05.15 06:38

Nejdříve si musíme říci co ta duše vlastně je. Jak jí chápeme. Pokud je to je jen dech, tak existuje po dobu života člověka a umrá s ním. Pokud duši chápeme jako určitý vliv na své okolí, tak zůstává přítomna ve všech věcech, které člověk ovlivnil a to i v potomcích které zplodil. Máme mnoho starých historických památek a víme kdo je postavil. Tato stavba je právě odrazem duše daného člověka. kdo má silnou osobnost se silnou duší, tak tu nechává svůj otisk. Máme vytvořený rodokmen od 17. století a právě ten předek ze kterého je náš rod zanechal část své duše i ve mě. Takže duše předků nikam neodešla a stále žije v nás. Proto chodíme o dušičkách na hřbitov a každý přinese část duše zesnulého. Pokud by v nás nebyla, tak zesnulý žádnou duši neměl.

To je můj pohled. Ti co konstatují, že duše existuje či neexistuje a nic více nejsou schopni dodat, tak si sami neví rady a opírají se pouze o totalitní konstatování.

Ohodnoceno: 11x

Datum: 16.05.15 07:02

Mapel, to o otisku, to je tak pěkné, že ani není třeba uvažovat o pravdivosti. Je to tak, vezměme to jako fakt. *palec*

Datum: 16.05.15 12:55

To, co máte v sobě po předcích není duše, ale genetická informace uložená ve formě DNA mozkových buněk. Já sám někdy cítím, že se chovám a uvažuji jako můj otec. Dokonce jsem někde četl, že velké množství evropských mužů v sobě nosí genetickou informaci, která byla nalezena u jednoho z egyptských faraonů.

Takiže smrtí končíme a dál žijeme pouze v našich dětech. Kdo nepředal, má smůlu :o))

Datum: 16.05.15 21:24

Každopádně nemůže nikam odcházet nic, co nemá důvod k existenci.

Datum: 16.05.15 10:43

Ptát se na to, kam odejde duše po smrti, je stejné, jako ptát se na to, kam odejde plamen po sfouknutí svíčky.

Ohodnoceno: 6x

Od: qt
Datum: 16.05.15 15:37

Pokud člověk není kompletní ignorant, co se týče soudobých znalostí o přírodě, tak musí být jasné, že duše ve smyslu, jak ji chápou třeba křesťani, neexistuje. Člověk umře a je mrtvý, hotovo, to, co lidé pokládají za duši je jenom projevem mozku.

Od: jmlc®
Datum: 16.05.15 15:50

Datum: 16.05.15 19:02

Jsou lidé,kterým se zjevil zemřelý manžel či někdo jiný blízký.Mi se to stalo,,od té doby věřím,že tělo není,ale je duše,ale kamjde to nevím,.Mi se stala taková věc..

Vedle mne seděl můj muž měl svou podobu,ale nebyl hmatatelný..Nemluvil,ale poznala jsem co mluví...Já jsem se nestačila s ním rozloučit,,tak si myslím,že přišel takovým způsobem. ..Byla to nádhera beze strachu.

Datum: 16.05.15 20:20

Po smrti není nic - vědomí zemřelého přestane existovat.

Datum: 16.05.15 21:55

Vy jste už byl mrtrvý?

Ohodnoceno: 1x

Od: ria®
Datum: 16.05.15 22:09

Já si myslím, že duše je něco jako oběh vody :)..zase se vrátí.. V jiném těle ale něco z ní zůstane..

a je mi líto babičky :(..

taky jsem to zažila..

doplněno 19.05.15 22:42:

Mě se ob den zdá sen, že mi v pokoji šeptají lidi- vpodstatě už jsem v takovém polospánku a slyším jen něco "řekni, ať to snese z půdy ať nám s tím pomůže" jsou tam dva hlasy mužský a ženský...šeptají, až když se úplně probudím, tak slyším zase jen bublinky z akvária.. tohle by mě zajímalo co znamená.. barák je docela nový, nic co by zažili předci tam není...

Datum: 16.05.15 22:16

Myslete na ni často,,bude se vám o ní zdát,,také to dělám a mám často sny a jsme zase spolu.

Datum: 16.05.15 22:19

přemýšlela jsem nad touto otázkou, když mi umřela moje máma, se kterou jsme se měly moc rády... šlo to s ní rychle, nestihly jsme si hodně věcí povědět, pořádně se rozloučit... byla jsem moc nešťastná, stále jsem doufala, že za mnou nějak, někdy přijde... nepřišla... od té doby v existenci duše nevěřím

Datum: 17.05.15 08:05

Asi to každý neprožije ,,mi dokonce se zaplo video ,začalo mi praskat a slyšela jsem,jak někdo říká otoč se.Tak jsem si řekla,že se mi to zdálo.Ale pak jak jsem vstala,a ani jsem se nebála kolem něj projít,,pži návratu jak jsem si lehla,Poté se mi to stalo, Bylo to uklidňující,,věřím,po této příhodě věřím..

Datum: 19.05.15 22:53

Ten, kdo tvrdí, že duše neexistuje, má stejnou pravdu jako ten, co v ní věří. Je to stejné jako u Schrödingerovy kočky. Mona

Datum: 19.05.15 23:03

Nenapsala bych to lepePresne to si myslim i ja

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.