Peníze za práci na cizí účet?

Od: Datum: 15.05.15 22:10 odpovědí: 8 změna: 16.05.15 15:50

Prosím o radu. Zedník odvedl práci dnes v pátek k večeru, ale původně předpokládal končit až v pondělí, podle smlouvy. Peníze na jím odvedenou práci mohu vyzvednout kvůli nastaveným limitům až v pondělí tak, abych měla ono potřebné množství. Protože se zedníkovi v pondělí už nechce pro peníze přijet sem, vymyslel, abych mu peníze zaslala na bankovní účet jeho sestry. Ta má účet u stejné banky jako já, tak by je měl v pondělí připsány na její účet a ona by mu je v pondělí dala. Je to v pořádku v různých ohledech, nebo ne? Prosím o názory, předem děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 15.05.15 22:13

Klidně peníze odešlete na účet a do poznámky dejte důvod platby.

např. pro p. Nováka za zednické práce

doplněno 15.05.15 22:14:

Jen mne zaráží, proč by si zedník měl k vám jezdit pro peníze? Vy jste dlužna a měla byste mu je doručit vy.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.05.15 23:04

On měl podle původního předpokladu v pondělí ještě pracovat a dostal by je řádně. Ale rád by je dostal bez čekání na účet jeho údajné sestry, která má účet u stejné banky jako já. Jeho bankovní účet je u jiné banky - převod by trval 2 dny. Ve smlouvě máme dojednáno, že peníze dostane v hotovosti proti příjmovému dokladu v pondělí. Kdyby měl účet u stejné banky jako já, tak by je i tak v pondělí dostal.

Od: ife
Datum: 15.05.15 22:16

Záleží co máte ujednané ve smlouvě - tam může být uvedené číslo účtu, či povinnost hradit hotově. Je třeba, aby zedník písemně prohlásil, že úhrada za provedené práce dle smlouvy o dílo se má uhradit na příslušné číslo účtu. Neměla by tam být zmínka, že nejde o jeho účet. Zedník je možná v exekuci a snaží se takto vydělané peníze ulít bokem nebo přechytračit finanční úřad. Jinak si neumím představit, proč by peníze nešly na jeho podnikatelský účet.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 15.05.15 22:57

On má svůj účet u Raifaisen banky - peníze by měl připsané o 2 dny déle. Údajná sestra má účet u České spořitelny jako já, tak by byly připsány v ten samý den, čili v pondělí. Nechce čekat ty 2 dny. Ale co když to vůbec není jeho sestra? A co když mu ty peníze nedá? Nebude je požadovat ode mě znovu? Kvůli bankovnímu převodu - 2 dny - že by nemohl vydržet? Dělá mi to starosti.

Od: jasa®
Datum: 15.05.15 23:15

Jak bylo psáno výše, ať Vám třeba mailem napíše, že požaduje provést úhradu za poskytnuté služby na účet č... ..

Čí je to účet se starat nemusíte.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 15.05.15 23:57

Alunko,

Vy si přece vůbec nemusíte dělat starosti s tím, komu účet patří,

ani s tím, jestli převedené peníze v pořádku předá.

Jenom si to od zedníka nechte dát písemně s jeho podpisem.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 16.05.15 07:48

Všem Vám moc děkuji za odpovědi, doufám, že máte pravdu, udělám to tak.

Datum: 16.05.15 15:50

Zaprvé to zdržení by nebylo dva dny, ale jeden. Mezibankovní převod trvá ze zákona jeden den a prakticky vždy tomu tak je.

Zadruhé si těžko umím představit situaci, kdy by na tom jednom dni záleželo.

Ale zatřetí, pokud zaplatíte zedníkovi podle jeho instrukcí, je to ok.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.