Vízum do USA a výpis z účtu?

Od: Datum: 08.06.15 14:36 odpovědí: 7 změna: 08.06.15 18:42

Dobrý den, pokud žádám o turistické vízum, tak budu muset doložit výpis z účtu. Jenže nechápu, jakým způsobem si mohou ověřit, že mám skutečně tolik peněz na účtu? Vždyť oni tyto informace získat nemohou, kvůli bankovnímu tajemnství ne? Jediné co mě napadá, -musel bych se před nimi přihlásit do internetového bankovnictví, což je ale dle mého nesmysl. K tomu potřebuji telefon, který mi u vstupu zabaví a přece mě k tomuto nemohou nutit. Objasní mi to někdo?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ctenar*
Datum: 08.06.15 14:40

Turistické vizum nepotřebuješ. Stačí ti #ESTA.

doplněno 08.06.15 14:41:

Jinak pokud budeš žádat o skutečné vizum, tak banka ti dá oficiální výpis zůstatku na kontě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: riky
Datum: 08.06.15 15:28

Já to potřeboval pro agenturu přes kterou jsem jel, půjčil jsem si od někoho z rodiny, nechal si v bance vystavit potvrzení o zůstatku, a hned jsem to zas vrátil (jel jsem ale jako student, exchange program a měl jsem tam i práci)

Přímo tam na letišti se obvykle ptají, za jakým účelem jedete (pracovně x turista), kde budete bydlet, a tak. Když budete vypadat slušně a jako turista, nějaké dolary cash a vytasíte se s kartou (visa nebo mc) tak pochybuju že by vás nějak projížděli, to by při těch davech ani nešlo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.06.15 15:50

Jistěže by to šlo. Jednak v okamžiku pohovoru už o vás určité informace mají, jednak jdete při sebemenší pochybnosti na podrobnější výslech, který zabere tak hodinku nebo dvě. A pak se teprve rozhodne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: manae
Datum: 08.06.15 15:55

jde o to, že výpis si v dnešní době může každý vytvořit sám a pochybuji, že i takový úředník si zkontroluje, kolik tam dotyčný má.. Jedině přihlášení do bankovnictví, ale o tom silně pochybuji. Při telefonátu do banky asi taky moc nepochodí.

Od: jmlc®
Datum: 08.06.15 15:37
avatar

Před cca 15ti lety jsem nedostal víza, byť mne zval "prastrýc" a měl jsem zaměstnání i peníze na účtu. Poplatek za zpracování žádosti byl tenkrát tuším 1200,-Kč /už nevím..

Kamarád tam jel - víza dostal - ale jel to vyřídit osobně a dle jeho vyjádření ho to stálo osobní pohovor s úředníkem a 10tis v obálce.

Já si časem řekl, že mi stačí pár fotek z netu a jsou i jiné země.. - jel jsem do Anglie.

Na USA bych se v dnešní době z vysoka vykašlal.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: riky
Datum: 08.06.15 15:49

oprava

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.