Životopis - co vše v něm zmínit

Od: Datum: 15.05.15 13:40 odpovědí: 8 změna: 15.05.15 19:30

Zdravím,

ucházím se o brigádu na letišti a je zapotřebí poslat životopis. Jelikož tento rok maturuji a nikde jsem ještě nepracovala, nemám do této kolonky co napsat. Má zůstat prázdná, nebo ji mám vynechat úplně? Také mě zajímá, jestli se do praxe uvádejí i takové ty jednodenní - dvoudenní brigády, které nemám jak papírově doložit, neboť byly placené tzv. na ruku? Jedná se o práce typu pomocník na různých akcích pro děti i dospělé, sportovní události atd. Jedno léto jsem také pracovala jako číšnice u známé v restauraci - opět dohodou přes známé. Mám pocit, že někdy je méně více, ale jsou i tací, kteří tvrdí, že do životopisu by se mělo psát vše, tak já nevím. Budu moc vděčná za všechny rady a případně se omlouvám, pokud je můj dotaz hloupý, ale opravdu bych nerada poslala nějakou blbost. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.05.15 14:01
avatar

Pokud ty brigády souvisí aspoň přibližně s tvojí budoucí prací, tak je tam napiš - lepší taková praxe než žádná.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kirin*
Datum: 15.05.15 14:20

Ahoj, napiš tam třeba i školní praxe, to je taky práce v podstatě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sousedka
Datum: 15.05.15 15:30
Bylo by hloupé uvádět 1-2 denní brigády.
U maturantky je jasné, že jsi nepracovala na plný úvazek, ale kolonku životopis nevynechávej, vypadalo by to, že neprojevuješ takový zájem. Tak vepiš ukončenou základku- datum a kde a pak tu střední.
Hodí se pár motivačních vět, proč usiluješ o tu práci.. ( jestli souvisí s Tvými zájmy, znalost jazyků..)
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.05.15 15:45

Samozřejmě uvádím střední školu a předpokládaný rok ukončení, tedy ten letošní. Osobní údaje, vzdělání a znalosti tam uvedené mám, mně šlo spíš o to, jestli se i takovéto "brigádky" uvádí do životopisu nebo ne. Podle mě ne. Tou kolonkou jsem myslela tu část se zaměstnáním. K životopisu budu přikládat také motivační dopis. :)

Od: sousedka
Datum: 15.05.15 16:09
Tak držím palce, ať to vyjde !
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.05.15 18:09

Děkuji :)

Datum: 15.05.15 18:13
avatar

Nevím sice jaké brigády jste dělala,ale já bych tam napsal něco ve smyslu že jsem v daném oboru (kde skutečně brigádničila) či oborech odpracovala x desítek hodin nebo x brigád v trvání 5-14 ...dnů,nebo prázdninové brigády na ..(pozici třeba prodavačka)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.05.15 19:30

Zda je to vůbec potřebné, protože to nemá s prací na letišti vůbec nic společného. Snad jen kontakt s lidmi... Možná se jen zmínit v motivačním dopise, že mi práce není cizí(?). Každopádně všem děkuji za rady! :)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.