Výpověd dohodou

Od: Datum: 08.06.15 14:20 odpovědí: 11 změna: 11.06.15 06:48

Dobrý den, ve čtvrtek jsem podavala telefonicky výpověď dohodou personalistce, nejblžší termín mi byl sdělen dnešní pondělí personalstkou, náleží m 5 dnů dovolené, které jsem řekla, že bych vybrala v týdnu od 8.6-12.6... Dnes jsem jela odevzdat notebook a klíče vedoucí, která mi sdělila, že s tím nesouhlasí.
Ve středu bych měla nastoupit do nové práce, o kterou bych nechtěla přijít.
Pracuji v pojišťovně,jako pojšťovací poradce - přepážka, co by v tomto případě znamenala ztráta důvěryhodnosti? Ukončili by mi pracovní poměr ihned? Nebo je nějaká jiná možnost?
Co by pro mě znamenalo, kdybych do práce nepřišla a šla do nové? Jaké by pro mě byli sankce?

doplněno 08.06.15 14:27:

Jinak mi ve čtvrtek bylo sděleno, že mám zaslat poštou, doručeno bylo v pátek a dnes měl podepsat ředitel, jenže právě se p.vedoucí s ředitelem zná a tudž pomohla tomu, aby se to nepodepsalo...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.06.15 14:31
avatar

Ukončení pracovního poměru dohodou se jmenuje proto dohodou, že s ním musí souhlasit obě strany. Není to jednostranný akt, který by stačilo jen ohlásit. Takže pokud zaměstnavatel nesouhlasí, nezbývá, než podat standardní výpověď a počkat dva měsíce výpovědní lhůty.

Nedodržet výpovědní lhůtu je známka toho, že zaměstnanec není spolehlivý (nehledě na sankce jako je třeba náhrada škody). Leckomu by to mohlo vadit.

doplněno 08.06.15 14:33:

To, že výpověď dohodou neexistuje, že je buď výpověď nebo dohoda, to tu padlo snad tisíckrát.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: klistynka007*
Datum: 08.06.15 14:37

Telefonicky mi bylo sděleno, že to v pondělí bude podepsané!

Datum: 08.06.15 14:48
avatar

Telefonicky mohl říct kdokoliv cokoliv. Co není na papíře, to neexistuje.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.06.15 12:31
avatar
Telefonicky mi bylo sděleno, že to v pondělí bude podepsané!A Vy jste ji podepsala? Měla jste jít přímo za ředitelem rovnou s napsanou výpovědí a třeba by vás pustil hned. Po telefonu jsem to ještě neviděl. Budte ráda, že nemáte áčko. Pokud si vybíráte dovolenou, stále pracovní poměr trvá. Nemůžete nastoupit někde někam v době dovolené, leda, že by vám ji proplatili a pracovní poměr ukončili dřív.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.06.15 18:24
avatar

V době dovolené může nastoupit jinam, proč by nemohla? Může nastoupit kdy chce, pokud bude stíhat oba úvazky.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.06.15 14:40
avatar

Dobrý den. Výpověď dohodou neexistuje. Buď se jedná o rozvázání pracovního poměru dohodou a pracovní poměr tudíž skončí v den, na kterém se obě strany dohodly, nebo se jedná o výpověď, která na sebe ze zákona váže dvou měsíční výpovědní lhůtu. V obou případech se postupuje dle zákoníku práce písemně. Kdybyste do práce nepřišla, může to zaměstnavatel vyhodnotit jako hrubé porušení pracovní kázně a může po Vás žádat úhradu škody, jestli-že mu svým chováním nějakou způsobíte. Doporučuji se se zaměstnavatelem opravdu dohodnout na ukončení pracovního poměru, nebo dodržet dle zákoníku práce dvou měsíční výpovědní lhůtu a domluvit se v budoucím zaměstnání, že z toho důvodu nastoupíte později.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 08.06.15 21:20
avatar

Z pracovně-právních vztahů nemůžete dělat holubník. Pracovní smlouva, kterou jste podepsala, Vás i zaměstnavatele k něčemu zavazuje. Dnes už si nikdo nic nedělá z toho, že něco podepsal, a to je ten problém.

Výpověď ani dohoda o rozvázání pracovního poměru se nepodávají telefonicky. Jestliže jste skutečně napsala "výpověď dohodou", je to nesmysl a divila bych se, kdyby se k tomu někdo z vedení vyjadřoval (i když, dnes je možné všechno). Jestli jste žádost o rozvázání pracovního poměru formulovala jako dohodu, znamená to, že se chcete dohodnout, tedy musí souhlasit obě strany. Když vedoucí nesouhlasí, dohoda padá. Nezbude Vám než podat výpověď a dodržet výpovědní dobu.

O zaměstnance, který do minulé práce "nepřišel", bych jako zaměstnavatel nestála - mohl by mi udělat totéž, protože nemá zábrany ani ponětí o elementární slušnosti. O sankcích tu už bylo odpovězeno.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: lopola
Datum: 09.06.15 09:19

Není zaměstnanec jako zaměstnanec. Zaměstnala jsem člověka, který takto odešel z jiné práce. V minulé byl dlouhodobě nespokojený, a bylo mu řečeno ať si najde jinou, že může jít hned.Když si našel, bylo mu řečeno že na dohodu nepřistoupí.Kontaktovala jsem jeho minulého zaměstnavatele, a setkala jsem se s arogantním přístupem...nedivím se tedy že chtěl odejít.Dostal nějaká Áčka a výpověď. Musím říci že lepšího " pracanta" jsme si nemohla přát.Je to člověk spolehlivý,samostatný a obětavý a pracovitý.Takže neházejte všechny do jednoho pytle.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.15 19:51
avatar

Lopolo jste teda se svým zaměstnancem výjímky potvrzující pravidlo!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lopola
Datum: 11.06.15 06:48

Ano to asi jsem...

Na druhou stranu mám i spoustu negativních zkušeností se zaměstnanci...především s pracovníky na DPP... Chápu je spousta zaměstnavatelů ,kteří umí "brigádníky" zneužít, já se snažila vždy jednat korektně a vše jim zaplatit.Ovšem setkala jsem se i se situací, kdy mi buď nepřišli bez vysvětlení do práce, popřípadě ráno poslali sms, nejdu,nechce se mi...Moje práce je závislá na lidech, a pokud vám z 10 lidí takhle ráno nepřijde 5 do práce...je prostě problém... Pokud to vím den před tím, jsem schopná zavolat " náhradníky"..ovšem pokud na ně čekám marně ráno...

Proto mě občas překvapuje jak dokáží lidé nadávat na zaměstnavatele ,ale druhá strana když si postěžuje, že se zaměstnanec chová "nevhodně" je pranýřována za to že si vůbec postěžoval...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.15 16:21
avatar

"Výpověď dohodou" neexistuje!

Pracovní poměr můžete rozvázat dohodou, kterou lze uzavřít pouze v případě,

že s ní souhlasí obě strany (mělo by to být zřejmé už z názvu dohoda).

Nebo budete muset dát výpověď s dvouměsíční výpovědní dobou.

Dohoda i výpověď musí být písemné, výpověď nelze podat telefonicky.

Přestanete-li chodit do práce, může Vám zaměstnavatel za každý den neomluvené absence strhnout jeden až tři (rozhodnutí je na zaměstnavateli) dny dovolené (i zpětně) a dále po Vás může vymáhat škodu, kterou mu neomluvenou absencí způsobíte.

Pokud s Vámi zaměstnavatel ukončí zaměstnání kvůli neomluvené absenci, nebudete mít dalších šest měsíců nárok na podporu v nezaměstnanosti.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.