Porucha osobnosti

Od: Datum: 15.05.15 00:01 odpovědí: 11 změna: 02.06.15 10:22

Lze žít v partnerském vztahu - nikoliv přežívat - s člověkem, který má rozdvojenou osobnost? S člověkem, u kterého se z minuty na minutu mění nálada a celkové chování? Buď je všechno v pohodě nebo je všechno špatně...Který je v chování nevypočitatelný a hoví si v sobeckém přístupu ve všem?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 15.05.15 00:17
avatar

Dobrý den, musí to být hodně nepříjemné, protože ten druhý ve vztahu vůbec neví, co může očekávat. Nečitelné a nepředvídatelné chování je nedůvěryhodné. A důvěra ve vztahu musí být.

Toto se asi nedá dlouhodobě vydržet. Ostatně, obdobné chování je nepříjemné i v kamarádském vztahu nebo i na pracovišti. Zdravím!

doplněno 15.05.15 12:36:

tree - tak se musíte rozhodnout, jestli je pro Vás důležitější postel nebo Vaše lidská důstojnost.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.05.15 00:20
avatar

ne bohuzel nejde.. ikdyz takovi lide maji casto trochu jine kvality v sexu (napr deepthroat, zadek apod) a proto se clovek dlouho rozhoduje, kdy to konecne ukonci, protoze vzdycky je alespon par chvil nebo dni, kdy je (v mem pripade partnerka) milacek

Ohodnoceno: 2x
 
Od: tree
Datum: 15.05.15 12:33

Přesně jak říká Joudic - tito lidé mají často jiné kvality, a proto se člověk dlouho rozhoduje, kdy to konečně ukončí...Bohužel však nelze vztah stavět jen na těchto kvalitách, to dost nestačí. S přítelem zažívám převážně pěkné chvíle, ale pak z ničeho nic je schopný naprosto převrátit a "pálit mosty", a to pak nevidí/neslyší a existuje v daný okamžik jen ON. Sice si později vždy uvědomí, že se nezachoval správně, ale ve mě to způsobí další šrám na duši. Někdy se ke mě chová skoro jak k nějakému kusu nábytku, když má dobrou náladu - všimne si, když má blbou náladu, tak je mu naprosto jedno, zda spolu budeme či nikoliv.

Datum: 15.05.15 07:20
avatar

Nelze v takovém vztahu žít a později vychovávat děti. Rozhodně ne! Tak jako s alkoholikem, žárlivcem, hráčem, s tím, kdo nezvládá vztek. *stop*

Ohodnoceno: 4x
 
Od: kirin*
Datum: 15.05.15 14:26

Nelze, v žádněm případě, jak by potom s tím člověkem někdo mohl vychovávat děti? To by zničilo všechny.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 15.05.15 23:01

To bych mohla vyprávět, jak dopadnou děti. Buď jsou zničené oběti nebo se stanou tím samým monstrem. A ty mají znovu děti a jde to pořád dokola. Z generace na generaci. Proto od něj odejděte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.05.15 14:42
avatar

Necetla jsem ostatni prispevky a prectu pozdeji, ale za me si myslim, ze s takovym clovekem se zit stastny zivot absolutne neda..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 15.05.15 15:10
avatar

Dobrý den - i tak existují psychiatři, psychologové, i ze záchvatů vzteku se dá vyléčit.. jen musí on sám chtít.. jinak to nemá cenu.. a raději pryč..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tree
Datum: 17.05.15 21:15

Přítel s tímto svým nežádoucím chováním již pracovat začíná a občas se mu i daří podchytit to dřív, než se to naplno projeví, ale někdy je to silnější než on :( byť mu držím palce, že to snad někdy překoná, přesto - pokud on opravdu nebude chtít to změnit - pochybuji, že to zvládne. Takový vztah je opravdu vyčerpávající.

Od: maia
Datum: 02.06.15 00:15

v takovém vztahu žít nelze, pouze nějakou dobu přežívat

Datum: 02.06.15 10:22
avatar

Dlouhodobě nelze, jak už zde všichni psali. A teď si představte, že máte někoho takového v rodině... *zed*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.