Příspěvek na bydlení

Od: Datum: 14.05.15 18:13 odpovědí: 5 změna: 15.05.15 12:07

Dobrý den,

můžu požádat o příspěvek na bydlení když v místě trvalého bydliště nebydlím? Byt vlastním, bydlí v něm jen moje mamka, ale jsme tam nahlášeni čtyři osoby.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 14.05.15 19:57
avatar

Dobrý den, podle uvedeného v odkazu se zdá, že si zažádat můžete, protože jste vlastník bytu a jste tam hlášená k trvalému pobytu. Problém možná je, že Vy nejste členem domácnosti, když v bytě ve skutečnosti nejste. Jestli se Vás na to na úřadě někdo zeptá=? Zdravím!

https://portal.mpsv.cz/soc/ssp/obcane/prisp_na_bydleni

doplněno 15.05.15 12:17:

Myslím, že pokud se tazatelka dostaví na úřad se žádostí a pravdivě odpoví na všechny jejich otázky, tak se nemá čeho obávat - jenom zřejmě odejde bez příspěvku. Nebo tam zalže a bude se strachovat kvůli několika stovkám, že bude popotahována za podvod a obohacení se. Ono už jen to dokazování příjmů je poněkud nedůstojné. Ovšem, stát na to má právo, když má platit. A prý se ty kontroly budou zpřísňovat (mohou navštívit i domácnost).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.05.15 02:01
avatar

Zkluste to.

Budete muset doložit náklady na bydlení v bytě, kde máte trvalý pobyt,

a příjmy všech osob, jež mají v bytě hlášen trvalý pobyt.

Pokud někdo z těchto osob s Vámi netvoří společnou domácnost,

budete muset dodat čestné prohlášení (některé úřady vyžadují i další potvrzení).

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.05.15 02:05
avatar

pokud jste tam nahlasena, tak ano, ale pocitejte s tim, ze si tam zajdou na obhlidku kde bydlite, budou chtit videt vasi loznici atd, a zaroven prispevek i ten socialni se bude pocitat podle toho kolik lidi je v domacnosti (soucet vsech prijmu v rodine), nakonec vam to jen uskodi financne za riziko podvodu a realneho prispevku 500Kc :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.05.15 07:24
avatar

Příspěvek na bydlení nezískáte.Pokud budete tvrdit,že tam bydlíte,při dokázání nepravdy půjde o podvod a tedy trestní čin.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x
 
Od: uska®
Datum: 15.05.15 12:07

Neriskovala bych to. Byla jsem na poště svědkem, když nějaká paní se u okénka představila průkazem (nevím jakým) a ptala se ... Chodí pošta pro paní xxxx na tuto adresu? Odpověď byla, že ne, nechodí. A tím bylo místní šetření ukončeno. Jak jednoduché zjistit pravdu, že?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.