Kroupy v noci

Od: Datum: 14.05.15 17:50 odpovědí: 4 změna: 15.05.15 12:28

Dobrý den, mám takovou zvláštní otázku. Jestli je možné aby padali v průběhu noci kroupy, ještě jsem to nezažil a zatím ani nikdo koho jsem se na to ptal Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.05.15 18:24

A proč by v noci nemohly padat kroupy?

Např. zde: http://www.e-pocasi.cz/silne-…-az-43mm-a-krupobiti-684.html

Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.05.15 20:45
No jen tak se ptám, že jsem nikdy nezažil aby v noci padaly kroupy, vždy jen ve dne.
Datum: 15.05.15 05:35

Proč by kroupy nemohly padat v noci? To je stejné, jako ve dne!

Ve dne i v noci může být bouřka, blesky, padat kroupy, foukat vítr, pršet. Jenom světlo je ve dne a tma v noci, s tím nic nenaděláme! :-D

Nejhorší je, když člověk dostane v noci pár facek. Protože je tma, ten chudák neví, odkud to přišlo! ;) Jaga.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 15.05.15 12:28

tahle otázka myslím souvisí s prouděním v atmosféře. Kroupy nejsou nic jiného, než zmrzlé kapky deště, vyhnané až do stratosféry silným stoupavým proudem. Tyto stoupavé proudy živí rozdíl teplot a ten je ve dne vždycky větší, než v noci.

Je to divné, ale je to tak. V atmosféře prý běžně prší zdola nahoru.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.