Zůstat doma po trhání osmiček?

Od: Datum: 13.05.15 11:37 odpovědí: 10 změna: 13.05.15 15:41

Ahoj, dneska mi trhali dva moudráky, otázka je, jestli mám zůstat ještě zítra, popřípadě v pátek doma, nebo mám jít už normálně do školy a ještě jedna otázka, může se po tom cvičit, jestli ne, tak po jak dlouhý době?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.05.15 12:16

*zed* Jak my tady můžeme vědět, jak jsi na tom? Já když mi trhali moudráky, tak jsem si na to odskočila z práce. Kamarád s tím byl cca týden doma, protože měl komplikace. Cvičit nebo ne. Zase nevíme, jak jsi na tom. Většina lidí by se měla ten den, kdy byl zákrok proveden, vzdát fyzických aktivit. Druhý den, jestliže není komplikace, cvičit můžete.

Ohodnoceno: 0x

Od: fantasycrazy
Datum: 13.05.15 12:18

Omlouvám se! :O

Od: iv®
Datum: 13.05.15 12:18
Zdravim. Odpovim Vam takto : kdyz me trhali prvni osmicku byla jsem na skole a tyden marodila...dalsi dve me rvali kdyz jsem byla v zamestnani a to jsem si nemocenskou nemohla dovolit zalezi jak Vam je, jak se citite vy.

Datum: 13.05.15 12:30

Pokud nejsou komplikace a rána nebolí, tak nevidím důvod proč bys nemohl zítra do školy.

Ohodnoceno: 1x

Od: rad*
Datum: 13.05.15 12:35

KDyž mě trhali 8čku, tak to bylo dopoledne a odpoledne sem normálně měl školu...

OT: lidi jsou až tak moc zdechlí přemýšlet, že se na takovou věc ptají...

Od: pb®
Datum: 13.05.15 12:54

Záleží na tom, jak moc komplikované trhání to bylo. Mně když trhali osmičky dolní, to mi bylo 16 let, bylo to v celkové anestezii a týden jsem byla v nemocnici, problémy s tzv suchým lůžkem ještě několi týdnů po tom. Horní mi trhali v 26ti, taktéž v celkové anestezii. Ráno nástup v nemocnici, druhý den ráno propuštění. Komplikace žádné, ale otok a únava ano, několik dnů jsem prospala, brala jsem i antibiotika, nějak si nedovedu přdstavit, že bych hned běžela do práce. Jo když někomu vytrhnou zub normálně v ordinaci s lokálním znecitlivěním, bez vysekáváni z kosti, šití, prolomení kostěné přepážky, tak to ať si pak klidně jde kam chce.

Datum: 13.05.15 13:11

Jak píší předešlí rádcové, záleží na tom, zda nejsou komplikace. Škola si myslím klidně, ale i když problémy nejsou a rány jsou v klidu, cvičení bych odložila aspoň na příští týden, včetně. event. tělocviku. Prudší pohyby a vůbec např. předklony či větší námaha to může rozbláznit.

Říkám vlastní zkušenost - bylo bezproblémové trhání, druhý den jsem šla do bazénu ( žádné velké plavání) a rána začala bolet tak, že jsem další noc nespala.

Datum: 13.05.15 13:15

Nejsme všichni stejní a každý to snáší jinak.

Mně když trhali osmičky /pokaždé jenom jednu/, bylo to asi tak "hrozné", jako by mi v autobuse někdo šlápl na nohu. Nekrvácela jsem, žádná bolest. Mohla jsem hned dělat cokoliv.

Ale nejsme všichni stejní.Někomu doktor zapáčí a je to venku, někomu trhá při celkové anestézii. Záleží na tom, jak na tom jste s bolestí, jak to snášíte, jaké kořeny jsou u zubu, zda tam není zánět...

Za sebe - kdyby mi někdo platil, nevadilo by mi nechat si vytrhnout místo něho jednu osmičku každý týden. Jako přivýdělek! ;) Ty svoje už dávno nemám. Jaga.

Ohodnoceno: 1x

Od: kutululu
Datum: 13.05.15 14:00

Mě když trhali moudrák, tak jsem ihned po zákroku šla do práce. Ale já měla hladký průběh, vůbec mě to nebolelo ani nenateklo, ale to asi právě proto, že jsem si jako každý nešla domů lehnout. A tak to bylo při každém moudráku. Po vytrhnutí by se mělo totiž sedět, aby nedošlo k otoku tváře. Spát by se prý mělo nejlépe také skoro v polosedě, alespoň první dva dny, než přestane téct krev z rány, teda pokud ti to nešili. Necvičila bych určitě tak týden, prostě podle toho až si budeš připadat v pořádku, při fyzické námaze se může znovu spustit krev a může to začít bolet.

Datum: 13.05.15 15:41

Mi trhal zubař před 14ti dny šestku. Týden předtím jsem si píchala injekce do břicha, pak teprve jsem mohla k zubaři. Ten mi zub opíchnul a když čelist znecitlivěla, rval a táhal a doloval blbý zub 48 minut. On od krve, sestra zapráskaná, světlo zakrvácené, ordinace vypadala jako scéna z hororu. Když se to povedlo, zašil mi dáseň třemi stehy a šla jsem domů. Druhý den modřina od brady až po kloub a půl krku. Sice do školy nechodím, ale musím ti říct, že to teda bylo! *plac* Když to jen trochu jde, do školy běž. Nejsi srab! Když to vydržela babka z Ostravy, vydržíš i ty. Ne?!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.